Skocz do zawartości

Vray 3.2 Glare and Bloom effect


Pleszer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Po kilkukrotnym zresetowniu ustawień i programu, coś poszło - glare jest dodawany jadynie wtedy gdy nie używam filtrowania material ID (w rezultacie błyszczy cały render) - mapa vray lens effect jest cała czarna :( jest tak w każdej wcześniej zapisanej scenie - tymczasowo musiałem wrócić do vray 3.0 :P w nim wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciała bym się zapytać o jakieś wskazówki, w jaki sposób osiągnąć taki efekt jak na poniższej wizualizacji?

Domyślam się, ze jest to wykonane za pomocą Bloom and Glare effects, stąd post w tym wątku.

Czy jest to wykonane w taki sposób, że VraySun jest za drzewami i daje taką czerwoną poświatę?

Czy może na VraySun nie da się tego wykonać, tylko trzeba użyć np. Direct Light?

Jak zrobić aby osiągnąć efekt/kolor takiego czerwonego zachodzącego słońca?

 

Szukałam wiele tutoriali na ten temat, ale niestety nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi.

Wykonywałam wiele prób w 3ds maxie, Bloom i Glare działa, ale efekt nie był zadowalający.

 

Będę wdzięczna za pomoc.

 

fCqmdxi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał obstawiać - powiedziałbym, że ten efekt został zrobiony w post a nie w samym vrayu. Jest to po prostu o wiele prostsze i bardziej interaktywne do wykonania już po wyrenderowaniu. A dodatkowo, jak patrzę na tą wizualizację - możliwe, że te "czerwonawe" drzewa są częścią zdjęcia w tle i nic z vray'em czy renderowaniem nie mają wspólnego, wyraźnie różnią się one od tych drzew 3D na pierwszym planie. A gdyby ktoś chciał taki efekt uzyskać to tak jak wspominałem - render a później dużo postprocesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dodano to w ps - albo naciągnięto kolory

Wracając do mojego tematu - to odkryłem, że niektóre instalki w wersji powyższej 3.0 mają uszkodzony ten plugin bloom/glare - podmieniłem go (ręcznie) z działającym ze starszej wersji i DZIAŁA :) XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności