Jump to content

Ewelina Lekka

Members
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Ewelina Lekka

 • Rank
  Member
 1. Dzięki! VrayLightMat i VrayMtlWrapper na pewno nie mam w projekcie, VrayOverride sprawdzę, gdyby był ten materiał co trzeba w nim zmienić, żeby nie powodował tego efektu? Jezeli chodzi o Vray object properities to wszystkie powinny mieć generate/receive GI ustawione na 1?
 2. Cześć, ostatnio mam problem, tylko z jedną sceną, taki jak w załącznikach. Występują przejaskrawienia/przebarwienia/przepalenia na renderze. Wyglądało mi to na problem z kartą graficzną, ale sprawdzałam inną i jest to samo. Skoro tylko jest to na jednym projekcie może problem z jakimś materiałem? W projekcie mam elementy wodne, fontanny, czy materiał wody powodowałby takie problemy? Oświetlenie próbowałam wyłączyć, dalej było to samo. Jeszcze jest opcja, że może to pamięci RAM się przegrzewają. Bardzo proszę o jakąś pomoc w tej sprawie, w jakim kierunku bardziej iść, czy to kwestia materiału, jakiegoś pluginu (używałam w projekcie Multiscattera i Sweep Profile), czy może faktycznie podzespoły? Dodam jeszcze, że jest to już w ostatnim etapie renderingu, jak Vray renderuje już gotowy obrazek (nie podczas prepassów)
 3. Cześć, zakupiłam niedawno sprzęt do renderingu, ale potrzebuję mocniejszy procesor, z racji tego, że jest to całkiem nowy komputer, nie chcę wymieniać wszystkich podzespołów. Mam obecnie procesor: Intel Core i7 - 5820K płyta główna MSI X99S SLI PLUS https://pl.msi.com/Motherboard/X99S-SLI-PLUS.html#hero-overview chciałabym wymienić tylko procesor na: Intel Core i7 - 6950X Głównie chodzi mi aby zmniejszyć czas renderu minimum do 50-60%, czy jest to możliwe przy tym nowszym procesorze? Biorąc to na logikę, to przerzucając się z 6 rdzeni na 10 to może być to niepewne, ale nie wiem czy w taki sposób się to przelicza... Raczej różnią się GHz. To jest chyba jedyny z edycji Extreme najmocniejszy procesor jak do tej pory, na pewno jakiś z 12 rdzeniami dałby spokojnie radę, ale chyba takie nie występują pod moją płytę?
 4. Raczej chodziło mi aby droga dopasowywała się do spadku ogólnego terenu a nie była "kładziona" na pochyłość terenu. Wiadomo, że musi ona się układać poziomo i tak jak piszesz będzie na takich nasypach. Droga musi być dokładna z detalami, bo ujęcia będą z perspektywy człowieka. Ten Loft jest fajny, ale chyba będzie ciężko wykonać nim skrzyżowania?
 5. Cześć, chciałabym się poradzić Was w temacie modelowania terenu górzystego z wkomponowaniem w niego dróg tak aby odpowiadały kształtowi terenu. Mam model w sketchupie, ale będę teren od podstaw modelować w 3ds maxie później zaimportuje tylko budynki do maxa (rys. w załączniku). Znalazłam tutorial, w którym z linii powstały drogi następnie użyto opcji Conform Wygląda na dość szybki sposób, czy jest jakieś inne rozwiązanie do wykonania takiego terenu czy to najlepsza opcja? Jak usunąć płaszczyzny które zostały pod kształtem drogi? Opcją Boolen? Trawę będę nakładać pluginem MultiScatterem i nie chce aby pojawiła mi się pod drogami. Z góry dziękuję za wskazówki.
 6. Cześć, chciałam przetestować render z karty graficznej. Mam kartę GeForce GTX 780 Ti Przy przełączeniu się na Vray RT oraz zmianie z CPU na CUDA w ustawieniach renderu, pojawia się problem taki jak w załączniku. Czy jest zbyt mało pamięci? Czy ta karta jest za słaba? Patrząc na jej specyfikację chyba nie... http://www.nvidia.pl/gtx-700-graphics-cards/gtx-780ti/ Zainstalowane są najnowsze sterowniki. Będę wdzięczna za szybką pomoc, ponieważ tę kartę otrzymałam na parę dni do testów. Dodam jeszcze, że wcześniej miałam inną kartę GTX 750 Ti i również był ten sam problem, więc raczej to nie wina samej karty.
 7. Dzięki, ale mam tez drugą lampę w załączniku jest to "materiał 2" i tam jest tylko VrayLightMtl i też jest ten sam problem, więc wydaje mi się, że problemem jest LightMtl a nie BlendMtl. Całkowite wyłączenie VrayLightMtl likwiduje problem. Wyłączenie tylko "direct illumination" również nie pomaga. Spróbuje jeszcze zrezygnować z BlendMtl i zrobić test, ale obawiam się, że to nie pomoże.
 8. Ok, po wyłączeniu VrayLightMtl wszystko działa jak należy. Czy jest jakiś sposób na to aby jednak zachować ten VrayLightMtl? Ostatecznie mogę użyć zwykłego VrayLight w kształcie cylindra, żeby osiągnąć taki efekt jak przy VrayLightMtl. Załączam materiały. Sprawdzałam również Vray Properties - wszystko ok. Marcin, to o czym pisałeś jednak nie pomaga, problemem jest raczej ten materiał.
 9. Dzięki za info, zapomniałam właśnie napisać, że kiedy wyłączę VrayLightMtl problem znika. Więc to wina materiału świecącego. Dodam jeszcze ze mam dwie takie lampy z VrayLightMtl, ale mają inne ustawienia i oba stwarzają problemy. Później podeślę screeny z ustawień materiałów i sprawdzę to o czym pisałeś.
 10. Dzięki za szybką odpowiedź. Nie mam teraz jak sprawdzić, bo nie jestem przy komputerze. Jak tylko będę w domu to dam znać. Możesz mi jeszcze napisać gdzie włączyć tę kontrolę samplowania VrayLightMtl? Również w zakładce Irradiance map? Czy to jest ta opcja "show samples"?
 11. Cześć! Mam problem, właściwie na całym renderze, z plamami najprawdopodobniej od VrayLight Mtl. Próbowałam już zwiększyć w Irradiance Map Subdivs do 90 i Interp. samples do 40 ale nic nie pomogło. Załączam poniżej ustawienia z Irradiance map i obrazek przedstawiający jak wyglada problem. Czy da się to rozwiązać nie zmieniając Irradiance Map na Light Cache lub Brute Force? (Przy tych dwóch nie pojawiają się plamy). Chciałabym pozostać przy renderze wykonanym na Irradiance Map. Będę wdzięczna za szybki odzew :)
 12. Cześć, mam problem z modelem, który ma nałożony efekt hair and fur i jest zrobiony w milimetrach, projekt wnętrza, na którym pracuje jest w centymetrach. Chcę przerzucić model z hair and fur do projektu wnętrza, gdy próbuję przeskalować model, efekt hair and fur się nie zmienia, zmiana units setup z cm na mm też nie pomaga. W jaki sposób wstawić model z efektem hair and fur z inną jednostką miary do innego?
 13. Chciała bym się zapytać o jakieś wskazówki, w jaki sposób osiągnąć taki efekt jak na poniższej wizualizacji? Domyślam się, ze jest to wykonane za pomocą Bloom and Glare effects, stąd post w tym wątku. Czy jest to wykonane w taki sposób, że VraySun jest za drzewami i daje taką czerwoną poświatę? Czy może na VraySun nie da się tego wykonać, tylko trzeba użyć np. Direct Light? Jak zrobić aby osiągnąć efekt/kolor takiego czerwonego zachodzącego słońca? Szukałam wiele tutoriali na ten temat, ale niestety nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Wykonywałam wiele prób w 3ds maxie, Bloom i Glare działa, ale efekt nie był zadowalający. Będę wdzięczna za pomoc.
 14. Dzięki! :) Bardzo mi pomogłeś, bo zawsze miałam z tym problem co do czego się odnosi, tzn. nie wiedziałam, do końca jakie ma możliwości dana funkcja itp. Jasne, nie da się skonfigurować jednych ustawień do wszystkich projektów, ale np. przy tych ustawieniach miałam aż 4 pre-passy, a ostatnio używałam takich ustawień które miały tylko 1pre-pass i do tego szybko renderowały scenę i to bez utraty jakości. Zawsze myślałam, że ilość pre-passów zależy od Irradiance map, czy jest ustawiona na low, medium, high, ale próbowałam to skonfigurować i nie zawsze się to sprawdza. Po Twoim poście rozumiem, że na to sklada się wiele innych czynników i jeden od drugiego jest zależny. Skonfiguruje jeszcze ustawienia do tych, które mi podałeś, sprawdzę jak ogólnie działają.
 15. Ok, przesyłam Wam swoje ustawienia z których korzystałam, może doradzicie mi jak je odpowiednio skonfigurować (to są już ustawienia z Vraya 3.4) https://zapodaj.net/images/f9afe446f0fbd.jpg
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy