Skocz do zawartości

Problem z rozmiarem pliku max


Salamaalaikum

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Mam problem z wizualizacją architektoniczną. Generalnie problem polega na tym że: wrzucam roślinki z xfrog.com (gotowce pod vray 3.2) oraz dorzucam trawkę (multiscatter 3000000 trawek), kamyki (multiscatter 1000000 kamyków) i mój plik waży 1,4Gb a 16GB ramu nie pozwala mi tego renderować.

 

Mój soft: 3dsmax 2014, najnowszy możliwy scatter i najnowszy vray.

 

W czym może tkwić problem ?

P.S zaczynam przygodę z maxem

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jaka to jest scena jeśli chodzi o wielkość, takie ilości trawy i kamyczków to lekka przesada chyba że siejesz pojedynczymi trawkami ale to ma sens jak robisz scena pojedynczego domu a nie powierzchni osiedla. Dwa optymalizuj scenę spokojnie spore osiedle może ważyć koło 200 mega albo i mniej jak stosujesz proxy i instancje. Dwa jak używasz multiscatera to zrób sobie fragmentaryczny trawnik i go przerób do mesh masz tak opcje w samym multiscatterze a następnie do proxa i potem powielaj jako instancje kolejna sprawa zerknij czy w materiale zielska nie masz map typu normal bump jeśli tak zmień je na vraynormal to może wywalać renderowanie. A w ogóle pokarz zrzuty ekranu z ustawianiami vraya jak także z samą sceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności