Jump to content
Robert B.

Gdzie drukować wizytówki tekturowe

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

Chciałbym was zapytać czy znacie jakąś tanią drukarnie internetową która w swojej ofercie miała by druk wizytówek o fakturze kartonu. Czy też wizytówki kartonowe.

 

Dziękuje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kartonu? Co masz na myśli? Bo w druku pojęcie "karton" to co innego niż w potocznym rozumieniu. Chcesz na takim zwykłym, grubym, falowanym kartonie? Będzie bardzo ciężko. Jedyne co widzę to albo druk bezpośredni(wielki format na sztywnych materiałach) na kartonie (ale sam to sobie będziesz musiał pociąć) albo sitodruk. Czyli nietanio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz szukać pod pojęciem papier ekologiczny albo papier recyklingowy, ale wydaje mi się, że to raczej mniejsze grubości. Ewentualnie możesz zadrukować taki papier i nakleić go na tekturę litą. Tekturę litą bezpośrednio ciężko zadrukować - no chyba, że własnie sitodrukiem, ale to droga przyjemność przy niższych nakładach.

 

A "Karton" / Tekturę falistą można zadrukować np drukiem uv.

Edited by Nathanielxd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Robert B. To o czym piszesz i czego przykłady podajesz w linkach to letterpress. Ręczna robota na papierze czerpanym, gramatura papieru ok 500g. Piszę, bo sam mam taką - czytaj ręczna robota na ponad 100 letniej prasie zamówione tłoczone u https://www.facebook.com/PanBonTon/ z B-Białej. Mają problemy techniczne ze stroną dzisiaj, więc wrzucam Fb. Zasadniczo są one znacznie droższe od klasycznych wizytówek masowej produkcji, ale efekt przy prezentacji - albo piorunujący, albo "gdzie ja to upcham" :)

Mam nadzieję że to pomoże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy