Jump to content

Wizualizacje architektoniczne - początki


Dynamico

Recommended Posts

Z takich pierwszych rzeczy jakie rzucimy mi się w oczy to:

 

- Na pierwszym renderze trawa rośnie na betonie :-) Natomiast po prawej stornie kadru na murze z betonu architektonicznego słaba jakość tekstury aż bije po oczach

- Drugie ujęcie, no cóż... ta zieleń pomiędzy drogą a działką wygląda po prostu słabo. Nie wiem też co na asfalcie robi to zielsko?!? No i po co kostkę brukową tak mocno posypałeś piaskiem zamiast dociągnąć ją do asfaltu? Aha, no i krawężniki nie mogą się tak nagle skończyć :-)

- Ostatni render, trochę tu pusto, bym na ten taras coś wrzucił, jakieś ławki i krzesła czy coś tego typu. Trawa łądnie skoszona, ale np. drzewa po prawej stronie z oddali na pewno można znaleźć lepsze. I jeszcze jedno, detal, ale jakoś zwrócił moją uwagę. Mianowicie obróbka blacharska na dachu, trochę to to za długie, nie widać łączeń:

 

IMG_0565.jpg

 

To tyle ode mnie, teraz niech sie wypowiedzą spece od hiperrealizmu, jak poprawić oświetlenie, kolory, nasycenie, kontrasty itp. :-)

Link to comment
Share on other sites

Dynamico na dzień dobry zdesaturuj zieleń trawy i tych iglaków, lepiej zrobić teksturę gleby pod trawą a nie ten patent od evera,jak używasz trawek w dużych kępach to rozkładaj je tak aby bardziej się na siebie nachodziły , osobiście wole robić trawniki pojedynczymi trawkami albo małymi kępkami, wywal te liście z przed płotu nie pasują raz wielkością dwa według twojego zielska to nie ta pora roku. Przejaskrawiłeś hdri warto ja wrzucić do color correction. Zupełnie mi nie leży zielsko za płotem za gęsto, nieładne modele przydałby się jakaś różnorodność jeśli chodzi o wielkości i obroty. Szczerze ładniej by wyglądało jak byś dał za płotem jakieś domki miedzy drzewami, jeśli już las to zrób w nim jakieś przerwy. Popracuj na materiałami szyb matowe szare odbicia są nieładne, materiałem tynku przydałby się jakiś bardziej wyrazisty bump. Poprawiłbym ten piasek aby to były tylko plamy na chodniku a nie taki całkiem zasypany dwa popraw jego mapowanie

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi.

 

Projekt przebudowy - MODUS Architekci z Zabrza. Ja robię tylko wizualizacje.

 

Zmieniłem beton, zieleń trochę bardziej stonowana. HDRI ma mniejszą saturację. Drzewa w tle wymienione na modele (wcześniej były obiekty typu "bilboard", ale jednak to widać).

Pod trawą "ziemia" a nie bitmapa trawnika.

Niestety nie udało mi się uzyskać nic ciekawego w odbiciach w szybach. Zupełnie nie wiem jak do tego podejść.

Co do otoczenia to dookoła jest samo "zielsko" i pola. Żadnych zabudowań w okolicy.

Jakieś to "smutne" cały czas.

Poprawione pierwsze ujęcie:

2a.jpg

...

Tak wygląda budynek obecnie

DSC_0318.jpg

...

Edited by Dynamico
Link to comment
Share on other sites

dobuduj otoczenie z zielska za kamera będziesz miał od razu obiekty które będą mogły się odbijać a szybach, drzewa powinny być znacznie wyższe zobacz na stan aktualny i zasadniczo są one bliżej domu co tworzy dodatkowa atmosferę. Nie wiem czy inwestor wymaga od ciebie odwzorowanie warunków naświetlenia ale jeśli tak to sprawdź jak dokładnie dom jeśli chodzi o strony świata bo ze zdjęcia to raczej by wynikło ze jest przeciwnie niż u ciebie. Jak ci zależy na zgodności to umieść w scenie daylight system z konkretna lokalizacja geograficzną zobaczysz jak wtedy układa się cieniowanie i kierunki światła a potem wystarczy dostosować vryhdri jeśli ci na niej zależy a daylight np wywalić jak jest zbędny

Link to comment
Share on other sites

Drzewa pójdą "pod siekierkę". Planowana działka jest trochę większa niż obecny, niezarośnięty teren. O prawidłowych kierunkach świata pomyślałem i usytuowanie budynku jest OK. Wejście jest na północnej ścianie.

Z tymi drzewami to trochę dziwnie, bo modele mają po 12-15 m wysokości. Chyba to odsunięcie od budynku, mimo że niezbyt duże, powoduje wrażenie ich niewielkiej wysokości.

 

Wydaje mi się, że teraz ogólny odbiór tej wizualizacji jest już akceptowalny. Może jeszcze jest trochę za sterylnie. I chyba za dużo tych kolorowych roślin.

Link to comment
Share on other sites

Dąb z przodu też oczywiście zetną i zastąpią kasztanami?

Swoją drogą jaka jest ideologia przebudowy takiego nieciekawego baraku? Pozwolenia?

 

Duży progres w stosunku do pierwszej wersji, ale jest jeszcze parę rzeczy, które trochę rzucają się w oczy:

 

-trawa przy bramce chyba mogłaby mieć trochę mniejsze źdźbła,

-coś jest mocno nie tak z chodnikiem przed bramką (błąd w renderze?), dalej też jest strasznie płaski,

-aaaa no i dwa takie same auta :P

Link to comment
Share on other sites

@Wujek_kane czasami dom stoi w miejscu gdzie nic nowego nie wybudujesz (MPZP nie pozwala), renowacja to jednak coś innego i nie wymaga takiej ilości procedur.Patrząc jednak na projekt jest kilka zmian istotnych (zmiana okien PZT),na które jest wymagane pozwolenie.

Link to comment
Share on other sites

Trudno mi powiedzieć co kierowało inwestorem.

Granice działki przebiegają mniej więcej tak

dzialka.jpg

...

Na zdjęciu "ruiny" wydaje się wszystko bardziej zarośnięte. Mam trochę innych zdjęć i na nich widać, że las kiedyś "podjechał" pod sam budynek ale teraz działka jest już wykarczowana. Łącznie z dębem z przodu.

Link to comment
Share on other sites

Ale te dęby to takie "samosiejki", które wyrosły na działce. Jeden to tak 50 cm od ściany budynku. Oczywiście też nie pochwalam, ale gdybyś zostawił dom na parę/paręnaście lat (bo tak to wygląda) i w tym czasie pod oknem coś by wyrosło to raczej byś usunął.

 

A ten chodnik pod bramką to byłe jaka tekstura, którą przeoczyłem. Może taką ciemnoszarą kostkę bazaltową tam wstawić?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy