Skocz do zawartości

AfterEffects - słownik pojęć dla początkującego


gnacik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja dziewczyna uczy się od jakiegoś czasu Adobe Premiere Pro i After Effects. Mamy jakieś podstawowe tutoriale , które przerabia, jednak chciałaby coś na wzór Biblii do 3dsMaxa. Jesteście w stanie Jej coś polecić co będzie Jej takim kompendium wiedzy? Poziom bardzo podstawowy.

 

Pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@norden - Brawo! Oto Twoja nagroda za najśmieszniejszą komcię w temacie :-)

 

comment_13TFtZyRmEswjKRZtif8MXXhDqe0iGLo,w400.jpg

 

@kengi - Wiem, mi tego nie musisz mówić, tu bardziej chodzi o Jej poziom angielskiego, który co prawda nie jest na jakimś tragicznym poziomie, ale wiele takich rzeczy typu "co to jest ADJUSTMENTS?", "gdzie jest to OPACITY?". Chodzi ot oa by miała z boku książkę, do której może zajrzeć i sprawdzać kiedy np. nie ma mnie gdzieś w pobliżu. Poza tym chciałaby też poza robieniem tutoriali zrozumieć dlaczego zmienia akurat ten parametr, bo często nie jest tłumaczone dlaczego jest używany i co od niego zależy, tylko po prostu... tak zrób i będzie ok!

 

Na bardziej PRO materiały jeszcze przyjdzie czas.

 

Pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda ci dziewczyny? Zeby uczyc ja After Effects i Premiere...i tej skamienialej juz filozofii tworzenia oprogramowania. Rozumie ze zakupiles subskrypcje : } ale sa po prostu softy ktorymi faktycznie mozna zdobyc zawod... To tak jak nauka C kiedy masz C++, C#, Java, PHP,

 

Daj jej finalcut zamiast premiere...

NUKE zamiast AE.

 

przynajmniej znajdzie gdzies prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda ci dziewczyny? Zeby uczyc ja After Effects i Premiere...i tej skamienialej juz filozofii tworzenia oprogramowania. Rozumie ze zakupiles subskrypcje : } ale sa po prostu softy ktorymi faktycznie mozna zdobyc zawod... To tak jak nauka C kiedy masz C++, C#, Java, PHP,

 

Daj jej finalcut zamiast premiere...

NUKE zamiast AE.

 

przynajmniej znajdzie gdzies prace.

 

z final cutem nie jest tak wesoło prawdę mówiąc. Co prawda TVN siedzi na final cucie. ale większość studiów małych etc. siedzi imho na innych softach. Co do Nuke i AE. well. 2 inne filozofie 2 inne zastosowania.

 

+ final cut ostatnio odchodzi z rynku imho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kengi - Na te pozycje natrafiłem, zakładam więc że nie ma jakiejś lepszej pozycji, której po prostu myślałem, że nie mogę namierzyć. W każdym razie dzięki :-)

 

@norden - Nie subskrypcje, zdążyłem okazyjnie kupić Master Collection CS6 zanim weszły. Hmm... w sumie z tymi programami to masz rację, zwłaszcza jeżeli chodzi o NUKE, sporo dobrego słyszałem o tym. Premierkę jednak bym zostawił. Tylko teraz nie wiem czy Jej mącić w głowie jak dopiero co zaczęła się Ae uczyć. Chociaż na tym etapie to jeszcze nie problem, no ale też nie wiem czy to dobry pomysł jako dla totalnie świeżej osoby od razu na głęboką wodę?. No i ten angielski... z tym najgorzej, no ale tylko na początku będzie ciężko :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności