Skocz do zawartości

Jak uzyskać efekt "wow" / "łał"


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję informacji o tym jak można uzyskać "efekt wow" przez to, że odnosi się on do bardzo dużej ilości rzeczy, ciężko mi cokolwiek znaleźć w google. Nie mówiąc już o tym, że pewien jestem, że w animacji/grafice nazywa się on pewnie zupełnie inaczej xd http://pl.urbandictionary.com/define.php?term=wow%20effect

 

Ale przechodząc do sedna, chodzi mi o ten efekt kiedy (wybaczcie mi proszę głupi przykład): Mamy jakiś blocbusterowy film, super samurajowi porwano żonę, przez cały film gonił on sprawców i przed samym końcem oczywiście ich znalazł i stoi na powiedzmy dużej łące a przed nim jest cała armia wrogich sługusów tego głównego złego (wiem, powinienem pisać scenariusze :D) i tutaj zaczyna się to o co mi chodzi - efekt wow mamy gdy kamera nagle i szybko przejeżdża przez długość całej łąki, gdy zbliża się do bohatera z opuszczoną głową zaczyna zwalniać i wchodzi epicka muzyka, główny bohater powoli podnosi twarz, nagle jest ten taki typowy dźwięk rozpoczęcia akcji, pojawia się błysk w oku i już wyciąga miecz aby lecieć zmasakrować złych ludzi.

 

Czy może ktoś z was wie jak to dokładnie się nazywa albo może mógłby mi podrzucić jakieś materiały/rady jak dobrze coś takiego osiągnąć ?

 

Wiem, że oczywiście trzeba grać dźwiękiem, kadr, ruch kamery jest bardzo ważny, no i jakaś "epicka" czynność jak powolne podnoszenie głowy bądź błysk oka, ale obecnie próbuję coś podobnego osiągnąć i idzie mi jak na razie raczej marnie xd

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i rady. Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bez obejrzenia efektu twojej pracy ciężko coś doradzić. Generalnie, by to efektownie wyszło to dobrze jest wprowadzić perspektywę powietrzną - od razu tworzy efekt skali i buduje rozmach. Kolejna kwestia to musisz się zastanowić na jakiej wysokości ma lecieć kamera, bo inaczej to wygląda gdy leci po ziemi, a inaczej gdy na wysokości głowy, a jeszcze inaczej ponad głową. Piszesz, że ci nie wychodzi, ale nie powiedziałeś o który element ci chodzi - czy o najazd, czy o grę aktorską, czy jeszcze o coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Poszukam czegoś o tym Panie Leone. Na pewno nie chodzi mi o nic związanego z grą aktorską. Raczej o coś bardziej przyziemnego, czyli prosty najazd kamery na roboty i powiedzmy właśnie, najpierw podnoszą one powoli głowy a później w jednym momencie zapalają im się oczy na czerwono "oślepiając" kamerę. I gdzieś między tym planuje właśnie wrzucić ten "kulminacyjny dźwięk" bądź urwać jakąś muzykę z tła.

 

Nie mam jednak jeszcze nic konkretnego i chciałbym po prostu o tym poczytać/pooglądać coś. Jestem pewien, że ktoś musiał napisać na ten temat książkę bądź artykuł (jak nie dziesiątki/setki) tylko jakoś nic nie potrafię znaleźć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności