Skocz do zawartości

Problem z zamknięciem luki pomiędzy segmentami


Seb Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać, jest to mój pierwszy post tutaj.

 

Jestem początkującym użytkownikiem 3ds max'a.

 

Mam problem z zamknięciem luki takiej jak na obrazku. Poziome Linie powinny zejść się w jednym miejscu (zaznaczone na zielono), ręcznie nie jestem w stanie przesunąć vertexów do miejsca spotkania, żeby zachować poprawne kąty (zielonej linii nie ma), linie nie biegną równolegle. Ma ktoś pomysł na to jak to naprawić?

 

 

ver.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ciężko wyczuć jak wygląda reszta modelu, nie widać zakończenia edge, zatem rozwiązanie może wymagać bardziej skomplikowanego wyrównywania niż to które Ci podam.

 

Zaznaczasz dwa vertexy, i korzystasz z opcji Collapse.

Działa ona tak, że oblicza odległość pomiędzy vertexami, i dzieli ją na pół, w miejscu podziału vertexy zostaną połączone w jeden vertex.

 

Jeśli dwa odcinki po przeciwnej stronie połączonych przed chwilą vertexów w jeden nie są równe, możesz włączyć Constraints "Edge" następnie złapać vertex i przesunąć go za pomocą Select and Move do końca edge, aż dotknie on vertexa, kończącego tego edge.

 

Następnie puszczasz na chwilę Select and Move i znowu łapiesz i przesuwasz vertex na swoje miejsce, tym razem z włączonym Snap to Vertex przyciągając go do vertexa powyżej aby zatrzymał się idealnie w miejscu, które zaznaczyłeś zieloną linią.

 

Jeśli nie wiesz jak korzystać ze Snaps oraz Constraints "Edge" poniżej filmy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności