Skocz do zawartości

Badanie struktury płaskorzeźb (panele, tapety, wykończenia, dekory)


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam. Orientuje się może ktoś w temacie technik reprodukcji by z realnego, fizycznego materiału (panel drewniany, tapeta ścienna, inny element wykończenia wnętrz) pozyskać dokładne informacje o połyskliwości, matowości, o nierówności powierzchni (bump/displace) ?

Bo w końcu pewne miejsca są matowe, inne połyskliwe, a bump/displace raczej nie jest kwestią przekonwertowania koloru na skalę szarości, a zrobienia mapy zgodnej z rzeczywistą strukturą.

 

Mi jak na razie do głowy przychodzi fotogrametria, jakiegoś rodzaju skaning który przenosi informacje o wypukłościach i właściwościach materiału danej wypukłej powierzchni, stworzenie jakichś warunków do fotografowania, gdzie odbicie na materiale pod pewnym kątem jest na tyle intensywne że idzie pozyskać z tego jakieś dane. Sam nie wiem, nie wiem do jakich źródeł muszę sięgnąć, może jeszcze techniki tradycyjne jak zrobienie czarnym tuszem odcisku danej próbki na papierze, z tym że to da odcisk pierwszej lepszej powierzchni, która wywrze nacisk, ale nie doprowadzi do odwzorowania w skali szarościl lekkich i dużych wgłębień.

 

Ktoś coś wie?

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności