Skocz do zawartości

Praca magisterska - Unreal Engine 4


sumo129

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, muszę wybrać temat pracy magisterskiej dlatego też poszedłem do promotora z luźnym pytaniem o temat pracy w którym porównywał bym dwa programy (3dMax i Blender) lub silniki graficzne pod kątem szybkości renderingu czy możliwości graficznych. Na razie jednak stanęło na aplikacji do wizualizacji ogrodu. Myślę że to by dało się jakoś ogarnąć ale program ten ma mieć jeszcze inne opcje takie jak:

-zmiana wyglądu ze względu na porę roku i wiek ogrodu (rośliny mają rosnąć),

-porady dotyczące sadzenia roślin, tzn. czy na takiej ziemi urosną nam rośliny owocowe czy lepiej sadzić iglaki,

-przypomnienie o ścięciu trawy/ zgrabieniu liści,

-ewentualnie jakiś kosztorys prac,

 

Nie jestem bardzo zaawansowanym użytkownikiem więc moje pytanie brzmi czy jest sens bawić się w taką aplikację w Unreal Engine 4? Czy jest to wykonalne i jak oceniacie trudność?

 

Nic nie jest jeszcze zatwierdzone więc piszę ten post aby rozeznać się w temacie. A może macie jakiś pomysł na pracę magisterską w której mógłbym wykorzystać UE4 lub Blendera/3dMax'a? Ewentualnie przyszedł wam do głowy inny łatwy temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niby Silnik graficzny, a wrzuciłeś sobie sporo całkiem skryptowania, do czego musi dojść UI. Może coś nie wymagającego tylu warunków, a bardziej triggery - może odwzorowanie jakejś sceny, obiektu - nawet interaktywne ale na triggerach, a nie zmiennych i warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem to nie jest jeszcze zatwierdzone. Myślę że wizualizację bym zrobił ale te warunki zaczął dodawać promotor aby zrobić z tego pełnoprawną aplikację bo bez tego ciężko było by zatwierdzić temat. Wspomniałem mu o UE4 bo myślę że miałbym łatwiej na obronie, ale nie uśmiechało mi się dodanie tych funkcji a ty mnie tylko w tym utwierdziłeś. Masz może jakiś konkretny pomysł na którym dało by się oprzeć temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności