Skocz do zawartości

pojazd 3d: toyota celica


pankarol

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra nie bede duzo gadal. Poraz pierwszy wsadzam cos na to forum(czytac - udzielam sie:).Grafika 3d zajmuje sie od baaaardzo niedawna i ta tojotka jest moim drugim konkretnym modele, a wlasciwie mam zamiar zeby byla. jeszcze techniczne sprawy - blachy klepie w maxie6 no i w przyszlosci wyrenderuje vray'em ,i najwazniejsze chyba to to ,ze nie chce(a wlsciwie zakladam ze i tak mi nie wyjdzie :\ ) robic wiernego modelu tego auta - co zreszta widac juz na pierwszych renderach

 

1.jpg

 

render2

render3

render4

render5

siata1

siata2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

prosilbymjeszcze o mala rade mianowicie (to pytanie moze glupio brzmiec ,no ale ja przecie brginer) - czy zrobienie rowkow w dzwiach masce itp. boleanem jest prymitywne i nie god ne grafika 3d ??????oczywiscie za te rowy jeszcze sie nie zabieram ale tak w przyszlosc zapytalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie znam, ale mysle ze nie ma czegos co jest godne-negodne. jest wygladajace dobrze i wygladajace nedobrze. ale na rowki to jest juz patent, madrzejsi samochoodziaze Ci powiedza, albo looknij do tutkow, gdzies tu na forum kompendium wiedzy o autach jest. ufff... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra mialem maly zastoj ,ale juz wrocilem do pracy.

IIIIIII..... postanowilem od nowa zaczac ta celice .Zrobie wiecej szczegulow i

jednak postaram sie zeby model byl podobny do oryginalu.aaaaa i jeszcze jedno nie myslcie ze przez ten czas nic nie robilem probowalem zaczac to autko mesh modelingiem - co mi raczej nie wyszlo i poly modelingiem co mie na pewno nie wyszlo ,oczywiscie wszystko na bazie tutkow,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no początej jakiś jest nawet nienajgorzszy, ale z tak prostą siatką (to znaczy niezagęszczoną) to ci się raczej nie uda dobrze oddać detali. No ale to pewnie sie zmieni z czasem. powodzenia
to ja wkoncu nie wiem do czego mam dazyc - nie zebym na kogos wrzeszczal, alewlasnie staralem sie zrobic gesta siatke , co prawda to chyba w dalszej czesci pracki bedzie ona mniej gesta bo strasznie trudno mi niektore wgniecenia wyprostowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to właśnie chodzi o to żeby siatka była tak gęsta jak potrzeba. i tylko tak gęsta nie bardziej

moim zdaniem nie ma czegos takiego jak za gęsta siatka. tylko że w ktoryms momencie trudno nad tym zapanować. a poza tym może sie zdarzyc że przy gęstej siatce powstananierówności i pofałdowanie powierzchni.

chodziło mi o to że miałes tak mało krawędzi że miałbyś problem z wymodelowaniem detali. tam gdzie sie duzo dzieje potrzeba więcej krawędzi żeby można to było pokazac. tam gdzie jest spokój czyli na dachu, na masce itd krawędzi może i powinno być mniej. Teraz sprobuj to pogodzić :)

jak dla mnie na razie jest ok chociaz czesc edgów rzeczywiście zbędna

modeluj jak najprościej a kiedy sie okaze ze gdzie trzeba zageszczac to wtedy zageszczaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie zobaczy z ta felga (tzn. cofne bardziej wglab te ramiona [ale ogolnie to felgi chyba sa tak wygiete - moze sie nie znam]) ,a narazie zrobie chyba nowa oponke

 

i niech mi ktos powie jak sprawdzic ilosc polygonow w obiekcie ????!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napis oz zły weź ze strony orginalny, w środku felgi chiba powinna być szara szachownica, te śrubki też nie do końca dobre, felga powinna troche słabiej odbijać to co jest na około, napis w środku powinien być czerwony, wnętrze felgi powinno być wextrudowne by nie było całkowicie płaskie. No chyba że widzałem inny model :P Pozatym jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności