Skocz do zawartości

Interior: Loft Zehnder


araneus

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam projekt wykonany na konkurs "Projektujesz! Zyskujesz!". W dużym skrócie: konkurs polegał na zaprojektowaniu wnętrza z zastosowaniem grzejnika firmy Zehnder.

Za pracę otrzymałem wyróżnienie :)

Całość wykonana w Blenderze, renderowana w Cycles.

Zapraszam do komentowania

 

66ae7536924513.572e60c54b5bb.jpg

68c29836924513.572e60c54bb2a.jpg2e908d36924513.572e60c54c23c.jpg928f5136924513.572e60c54c865.jpg

40d43036924513.572e60c54cd58.jpg06110c36924513.572e60c54d4e7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bardzo mi się podoba oświetlenie, wyszło dość naturalnie i miło:) Pomysł z okiennicami zrobionymi z grzejników mega fajny, ale nie wiem jak to się ma do spraw związanych z utrzymaniem ciepła w domu, w końcu szklane powierzchnie są prawie że mostkami cieplnymi (no chyba że 3 szybowe lub coś jeszcze lepszego...). Co do materiałów - cegła za mocno wystaje w niektórych miejscach (jest taki efekt jakby miały cegły gdzieniegdzie wypaść ze ścian, mocno to widać na 5 renderze od góry, niektóre cegły wystają 1 cm ze ściany a inne 3 cm...mega przesada :(

Coś nie tak jest też podłogą - panele/deski wyglądają na wybrzuszone do góry, jakby spuchły (smooth za mocny na poligonach, powinien być poniżej 90 stopni, teraz to wygląda mega nienaturalnie, ponownie na renderze numer 5).

Ładnie zrobiłeś łuki na oknami - dobrze wyglądają i nieźle tworzą klimat.

Ten materiał na ostatnim renderze który leży częściowo na sofie a częściowo na podłodze - dziwnie wyszedł - trochę jak glut - nie ma prawa tak zostać ta końcówka 10 centymetrowa na sofie a reszta na deskach. Całość by się zsunęła- nie ważne czy to wełna, jedwab czy dżins.

Niemniej - całość i tak odbiera się przyjemnie i dość naturalnie. Trzymam kciuki za konkurs i za nagrody!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarz :)

Jeśli chodzi o problemy techniczne związane z takim zamontowaniem grzejników to myślę, że są do rozwiązania: można na przykład zastosować grzejniki niskotemperaturowe. Poza tym grzejniki montuje się w miejscach gdzie są największe starty ciepła, więc pod tym względem okiennice to dobry wybór.

Materiał cegły - nie takie cuda potrafią murarze tworzyć ;)

Deski na renderach 5 i 6 faktycznie nie wyszły. W samej końcówce pracy nad projektem coś pogrzebałem w ustawieniach materiału, albo jak piszesz, zmieniłem smootha. Musze się temu przyjrzeć dokładniej.

Kocyk rzeczywiście się zsunął, chyba 5 klatek później ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice.

Jestem ciekaw jak sobie poradziłeś w zarządzaniu sceną w Blenderze. Dużo assetów pewnie było, a Outliner mało przyjazny. Pochwalisz się?

No i pokazałbyś jakiś strzał z Viewportu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. W tej scenie są tylko 282 obiekty, więc można się spokojnie połapać bez plugina do assetów. Wystarczy samo klikanie w viewportach i outliner. Ale to fakt, że zarządzanie sceną nie jest zbyt dobrze rozwiązane w Blenderze (patrz warstwy i outliner) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde fakt outliner nie jest emga ekstra. ale kurde. powiem że pracowałem nad większymi scenami i nigdy nie miałem takiej myśli że przydałby się lepszy outliner po prostu musicie zmienić punkt myślenia. btw polecam ctrl+g i przestawić outliner na grupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności