Skocz do zawartości

Wroclaw ACM SIGGRAPH: Spotkanie z Techland


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeden z obecnych pracownikow tejze firmy kiedys na prywatnej imprezie powiedzial:

"To nie jest tak... ze to jest dobra firma. Po prostu inni sa jeszcze slabsi XD"

 

A ode mnie: Uczcie sie Unity ,UDK i innych dobrych engineow do gier. W Polsce poza CDP nie ma czego szukac. Chyba ze z mlodym, fajnym niezaleznym teamem ktory chce powalczyc. Kazda nowa mala firma to dla tego rynku w PL jedynie plus!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale Techland to nie tylko dobre studio w Polsce, ale i na swiecie (o ile to robi jakas roznice). Po owocach sie poznaje studia - ostatnie gry z zombiakami to hity AAA - nie mowiac juz o swietnym autorskim silniku chrome. A zrobic wlasny silnik do gier AAA to jest... jakby to powiedziec niesamowicie ciezka sprawa. A dokonczyc gre AAA w rozsadnym czasie oznacza swietny managment teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z obecnych pracownikow tejze firmy kiedys na prywatnej imprezie powiedzial:

"To nie jest tak... ze to jest dobra firma. Po prostu inni sa jeszcze slabsi XD"

 

A ode mnie: Uczcie sie Unity ,UDK i innych dobrych engineow do gier. W Polsce poza CDP nie ma czego szukac. Chyba ze z mlodym, fajnym niezaleznym teamem ktory chce powalczyc. Kazda nowa mala firma to dla tego rynku w PL jedynie plus!

 

Jezeli mialbym oceniac po produktach to radza sobie bardzo dobrze. Call of Juarez na prawde im sie udalo. Szczegolnie "Gunslinger" i "Bound in Blood".

 

UDK chciales chyba zamienic na Unreal 4.

 

W Polsce poza CDP nie ma czego szukac.

 

Czego szukac? Stalej pracy, wyzwan, milosci, pieniedzy?

 

Chyba ze z mlodym, fajnym niezaleznym teamem ktory chce powalczyc.

 

Oj tak, standardowy wpis w ofercie zatrudnienia:

"Mlody dynamiczny zespol"

Dla mnie jest to rownoznaczne z faktem ze wylapali studentow, i staraja sie przecisnac projekt jak najnizszym kosztem (olewajac jakosc).

 

Kazda nowa mala firma to dla tego rynku w PL jedynie plus!

 

Zgadzam sie, ale nie oznacza ze trzeba automatycznie dyskredytowac innych. A jezeli juz chcesz oceniac, zrob to solidnie a nie na podstawie opini kolegow, ktorzy sa pod wplywem.

Pewne studia wyrobily nam renome. CDPR, Techland, People Can Fly, Reality Pump, The Astronauts(mlodzi ale z starymi wyjadaczami) sa w tej grupie.

 

Sukcesy innych ulatwiaja rozwoj mniejszych firm i atrakcyjnosc inwestowania w produkcje gier. Plus zwiekszaja tez powage zatrudnienia jako Game Dev/Designer w Polsce. Pare lat temu graniczylo to z cudem.

 

Kolejna zaleta wiekszych firm jest fakt ze wychowuja oni sporo ludzi ktorzy pozniej zakladaja wlasne studia.

 

A ode mnie w kwestii kariery: Nigdzie nie nauczysz sie fachu szybciej niz w firmie, ktora siedzi nad produkcjami AAA. Chocby na stazu.

Czy polecal bym prace na stale, srednio. Ale moze zmieni sie to w przeciagu paru lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna byc jakas niepisana zasada, ze o polskich firmach publicznie mowi sie dobrze albo wcale, by nie szkodzic ich rozwojowi.

Wiem, ze to fantazja, bo wymagam poziomu od doroslych ludzi, ale zdradze sekret. W kazdej firmie bedzie osoba, ktorej sie nie podoba i taka, ktora by nawet doplacila, by tam zostac i sie uczyc. Dlatego warto zastosowac stara dobra technike. Myslec zanim sie cos napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olaf: Dlatego post Nordena (który będzie miał niedługo łatkę pierwszego CG hejtera) został zignorowany i dobrze (i plz norden - to nie jest wywoływanie).

 

Wątek jest o fajnej imprezie - jeśli jesteście z Wrocławia - wpadajcie, dowiecie się więcej też o samym Wroclw ACM Siggraph. Naprawdę dzięki pasjonatom powstała ta inicjatywa, warto ją wspierać. Byłem na pierwszym spotkaniu na którym odbył się pokaz animacji z Siggraph. Niech to się kręci!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności