Skocz do zawartości

Codzienny speedsculpting - nauka Z_Brusha


P4VV37

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Chcąc poznać bliżej ZBrusha postanowiłem wykonywać, w miarę możliwości codziennie, ok. 1h. speedsculpting.

Właściwie, to chciałem nauczyć się przede wszystkim hard surface, ale podczas przerabiania kursów i tutoriali czułem, że brakuje mi podstawowej znajomości programu. Dlatego postanowiłem zacząć od ćwiczeń na organicznych modelach i wrócić do hard surface kiedy poczuję, że czuję się w miarę swobodnie w aplikacji.

 

Wiem, że przy tego typu modelach bardzo ważne są proporcje i odwoływanie się do rysunków anatomicznych. Widzę, że w wypadku twarzy gdzieś te proporcje poleciały ale nie wiem jakie i gdzie.

 

6rXBFln.jpg

 

Uamf4B7.jpg

 

 

 

LQ2TsoB.jpg

 

p8Sm5Vs.jpg

 

5iJ1A9v.jpg

 

XzoGFTu.jpg

 

 

Modele wykonuję ze ZSpheres lub zwykłej kuli przy użyciu DynaMesh, potem ZRemesher. Używam głównie move, ClayBuildup i Dam_Standard - tak chyba się powinno, nie?

 

Mam nadzieję, że doradzicie mi jak się poprawić i wskażecie błędy.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za wskazówki

Edytowane przez P4VV37
mini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Alien z The Simsons: Kodos (albo Kang)

Trochę dłużej niż 1h, ale rozległy temat

1807_n2.jpg

 

[video=youtube_share;NXjuwAhVoyo]

 

Widzę, że orginał jest bardziej pomarszczony a metalowa część ma niepotrzebnie zaokrąglone kanty. Oko wyglądałoby lepej gdyby było bardziej żółte.

Edytowane przez P4VV37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak prawi Jack - na początku nauki pośpiech jest bezcelowy. Zaczynając skup się na dokładnym wykonaniu modeli, zbierz możliwie najwięcej referencji, dokładnie je przestudiuj i staraj się przyswoić jak najwięcej informacji. Godzina na taką głowę z #1 kiedy nie ma się podstawowej wiedzy anatomicznej i dokładnie przygotowanych referencji to strzał w stopę :P

Nawet jeżeli przyjąłeś taki tryb pracy bo na przykład nie masz wystarczająco dużo czasu żeby w całości go poświęcić na sculpt to polecam podzielić sobie taką twarz po prostu na części godzina na nos, na oko itd itd

 

Podsumowując : Najpierw wiedza i obycie z programem, a potem można zacząć pracować nad szybkością pracy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dzięki za wskazanie drogi!

Myślalem, że jest odwrotnie i przy nauce zbrusha, jak przy nauce rysowania, powinienem na początku robić dużo szybkich szkiców. Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu :)

 

Tak jak pisałem, raczej nie chcę zagłębiać się potwornie w anatomię, myślałem, że w ten sposób poznam software na tyle dobrze, żeby zabrać się za hard surface i tam bardziej się zagłębić a anatomia to dobry start..

 

W każdym razie, kiedy dziś/jutro zabiorę się do pracy zmienię więc tytuł wątku i zrobię jak pisaliście. Wykonam głowę sposobem który opisałeś Rain, zacznę od tego co wrzuciłeś Boris. Zebrałem kilka albumów w rodzaju "Anatomy for sculpters" i będę ich powoli używał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie da się zmienić nazwy tematu.

 

Staram się w każdym razie wykonać porządną głowę. Zrobiona z kuli, przez taką głowę z płaszczyznami i do tego co jest teraz. Starałem się trzymać proporcji i rysunkow ale nie wiem, czy koło oka nie spieprzyłem. Wrócę do tego jeszcze. Czy twarz nie jest za płaska? Usta za małe i policzki za szerokie/za bardzo wypełnione?

 

Widzę, że wygląda jakby miała nałożony jakiś dużej skali noise, taka wyboista jest, do tego widać jakieś pajączki, jakieś rady jak tego uniknąć? Model wykonywałem za pomocą DynaMesh, potem ZRemesher i dokończenie.

 

 

707_male_Head.jpg

 

707_male_Head2.jpg

 

707_male_Head3.jpg

 

[video=youtube_share;a7wvURXGA9c]https://youtu.be/a7wvURXGA9c

 

Teraz, jeśli to co już jest zrobione ok, chciałbym zabrać się za detale ust, ucha i twrzy a potem zrobić porządną szyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje i anatomia - tylko dwie rzeczy do poprawy :)

 

demh5e.jpg

 

Spójrz podczas rzeźbienia na kontur twarzy z różnych kątów :

 

wl6qsh.jpg

2u6p85g.jpg

 

Brakuje mu kości ! :D Ja osobiście polecam Ci wykuć się kości czaszki na blachę - jeśli znasz nazwy tych kości to masz większą świadomość tego co robisz, wiesz wgl, że takowa istnieje oraz że należy uwzględnić bryłę tej kości. + potem to samo z mięśniami, sam tak wkuwam anatomię dlatego wiem, że mogę Ci to śmiało polecić.

 

Druga rzecz to proporcje - zwróć uwagę na odległość oka od oka, wielkość ust, umiejscowienie uszu.

A, no i ziomek nie ma szyi.

 

CIŚNIJ ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki,

chciałem, żeby był raczej przypakowany, ale chyba przesadziłem. Poprawiłem tą szyję.

Powinien już mieć kości i kontur twarzy, zmieniłem też trochę proporcje, powinny być bardziej poprawne.

 

3107_male_Head.jpg

 

3107_male_Head1.jpg

 

3107_male_Head2.jpg

 

Cóż, postaram się też powkuwać kości i mięśnie. Kości na szczęście z tego co widzę niema wiele :) Kształty mnie niepokoją.

Widzę, że coś jest źle z oczami, czy są za głęboko?

p.s. Czy da się edytować kilka subobiektów naraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności