Skocz do zawartości

usuwanie materiałów ze sceny


Sok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od dawna mnie to męczy i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi - czy da się usunąć materiały ze sceny? Ale tak definitywnie, nie chodzi o zdjęcie materiałów z obiektów - to jest akurat łatwe. Mamy sobie listę "Scene Materials":

 

scenemat.jpg?1471175302

 

i znajdują się na niej również materiały nie przypisane do żadnego obiektu w scenie. Chciałbym w kwestii porządku (drobny pedantyzm bierze górę...), usunąć wszystkie materiały z których nie skorzystam/skorzystałem.

 

 

A jak już jestem przy Material Editorze to pytanie numer dwa:

 

czy da się używając Slate Material Editora zrobić drag and drop materiałem/tekstura czy czymkolwiek innym? W wersji Compact można po prostu złapać za slot (widoczny jako kulka podglądu) ale używając wersji Slate, nie da się przeciągnąć noda, opcji "Copy" też nie widzę. Mała rzecz a jaka irytująca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Co do pierwszego to można ręcznie to robić ale dużo wygodniej jest za pomocą skruptu http://polycount.com/discussion/67113/3d-max-how-can-i-remove-all-materials-from-scene, Co do drugiego pytania to nie wiem czy chodzi ci o samo jakby kopiowanie textury w slate material(jesli tak to robi się to z shiftem), a jeśli o nakładanie materiału na obiekt łapiąc go i przesuwając to wydaje mi się, że nie można tak robić. Trzeba klikać assign material.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odnośnie skryptu – jeszcze łatwiejszą wersją jest "$.mat=null" co również usuwa materiał z aktualnie zaznaczonego obiektu. Z tym ze wydawało mi się, że taki materiał mimo wszystko zostaje w scenie (mimo że nie jest nigdzie przypisany). Ale FAKT! Po usunięciu materiał znika z listy "Scene Materials". A wydawało mi się tak, ponieważ patrzyłem na 4 tekstury które dalej widnieją mi na wspomnianej liście, a w scenie ich nigdzie nie mam.

 

 

2. Używając Compact możemy za pomocą drag-and-drop przenieść teksturę/materiał z A do B:

 

material-editor-2.jpg?1471187640

 

 

Ale już pracując na Slate nie da się zrobić tego w tą samą stronę:

 

18679329.jpg?1471187049

 

Zastanawiałem się czy nie ma gdzieś opcji kopiowania inny sposób na drag-and-dropa. Wychodzi na to, że nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności