Jump to content
  • 0

usuwanie materiałów ze sceny


Sok

Question

Cześć,

 

od dawna mnie to męczy i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi - czy da się usunąć materiały ze sceny? Ale tak definitywnie, nie chodzi o zdjęcie materiałów z obiektów - to jest akurat łatwe. Mamy sobie listę "Scene Materials":

 

scenemat.jpg?1471175302

 

i znajdują się na niej również materiały nie przypisane do żadnego obiektu w scenie. Chciałbym w kwestii porządku (drobny pedantyzm bierze górę...), usunąć wszystkie materiały z których nie skorzystam/skorzystałem.

 

 

A jak już jestem przy Material Editorze to pytanie numer dwa:

 

czy da się używając Slate Material Editora zrobić drag and drop materiałem/tekstura czy czymkolwiek innym? W wersji Compact można po prostu złapać za slot (widoczny jako kulka podglądu) ale używając wersji Slate, nie da się przeciągnąć noda, opcji "Copy" też nie widzę. Mała rzecz a jaka irytująca...

Link to post
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Co do pierwszego to można ręcznie to robić ale dużo wygodniej jest za pomocą skruptu http://polycount.com/discussion/67113/3d-max-how-can-i-remove-all-materials-from-scene, Co do drugiego pytania to nie wiem czy chodzi ci o samo jakby kopiowanie textury w slate material(jesli tak to robi się to z shiftem), a jeśli o nakładanie materiału na obiekt łapiąc go i przesuwając to wydaje mi się, że nie można tak robić. Trzeba klikać assign material.

Link to post
Share on other sites
  • 0

1. Odnośnie skryptu – jeszcze łatwiejszą wersją jest "$.mat=null" co również usuwa materiał z aktualnie zaznaczonego obiektu. Z tym ze wydawało mi się, że taki materiał mimo wszystko zostaje w scenie (mimo że nie jest nigdzie przypisany). Ale FAKT! Po usunięciu materiał znika z listy "Scene Materials". A wydawało mi się tak, ponieważ patrzyłem na 4 tekstury które dalej widnieją mi na wspomnianej liście, a w scenie ich nigdzie nie mam.

 

 

2. Używając Compact możemy za pomocą drag-and-drop przenieść teksturę/materiał z A do B:

 

material-editor-2.jpg?1471187640

 

 

Ale już pracując na Slate nie da się zrobić tego w tą samą stronę:

 

18679329.jpg?1471187049

 

Zastanawiałem się czy nie ma gdzieś opcji kopiowania inny sposób na drag-and-dropa. Wychodzi na to, że nie...

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy