Skocz do zawartości

vray - flickering


Juzwa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No szkoda ze sie nie da z fusow :(

 

Faktycznie jeden material ma refleksje i sprawdzilem ze to z nim sa wlasnie problemy.

 

Mam do niego podpieta mapke i to jego ustawienia:

954vyeh.png

 

Ustawien rendera nie ma co pokazywac bo wlasciwie wszystko na default'cie, tak samo swiatla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz pokaż jeszcze ze 2 - 3 klatki renderu. Nie wiem czy taki duży glossiness jest pożądany, ale on może być przyczyną flickeringu.

Takiego glossa i tak raczej nie będzie widać na renderze więc można by z tych refleksów na tym materiale zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardzo chetnie chcial bez refleksow bo i czas renderu bedzie lepszy. Ale nie wiem zbytnio jak sfejkowac takie refleksy. A z takimi refleksami fajnie sie blyszczy material.

 

To sa screeny. Relfeksyjny material to ten czarny, wungiel :D

 

QrW9I8Z.jpg

EorgA7O.jpg

54w9g8h.jpg

 

A czy 0.55 to naprawde duzy glossiness? Poza tym jakos chyba niweluje sie ten flickering na refleksach normalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką mapę masz w reflect? Jezeli to noise dla refleksów to spróbuj go wrzucić w bump zamiast reflect.

Jeżeli zależy Ci na szybkości to przy takiej prostej scenie możesz dać sam highlight glossines (powyżej reflect glossines) odznacz przycisk [L], daj tam 0.55. a w reflect glossines wróć na 1 i wyłącz trace reflections w opcjach materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności