Skocz do zawartości

Laptopt VS tablet - Doradzenie


ElementalX7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem nowego urządzenia do pracy. Powody są dwa. Jednym z nich jest to, że laptop się zaczyna już sypać (Ekran nie ma stabilność, popękana obudowa obudowa itp) i parametry już nie te. Drugim powodem jest to, że zapisałem się do wyższej szkoły grafiki 2D - 3D (5 lat).

 

Budżet jaki planuje przekazać na nowy sprzęt to jakieś 8 000zł. Ogólnie na początku planowałem zbudowanie za tą kwotę fajnego peceta. Problem jest w tym taki, że PC nie da mi żadnej mobilności. A urządzenie zamierzam zabierać za granicę i do szkoły. Pozostał więc laptop ale niedawno przypomniałem sobie o Wacom'ie Companion 2.

 

Nie mam pojęcia co wybrać z obu dwóch. Urządzenie będzie służyło przez cały cykl nauki. Sprawdzając co będę miał, okazało się że dużo przedmiotów będzie wymagać tableta (Substance Painter, Photoshop, illustrator, Zbrush, itd). W dodatku wygoda Wacom'a. Wszędzie da się go zabrać a to jest dodatkowy plus gdyż dojeżdżam do szkoły pociągiem 1h30.

 

Nie wiem właśnie jak to z nim jest bo jest mało recenzji i nie wiem czy se poradzi w zadaniach. Do gier go nie będę używał a jeśli już tak, to do takich które pociągnie nawet moc obliczeniowa żelazka ^^ Planuję zakup wersji 256GB. Uważam, że 512 nie ma zbytnio sensu gdyż posiadam dwa dyski zewnętrzne 320gb i drugi 2TB

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez ElementalX7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wg mnie "mobilność" dobrze wyglada tylko na slajdach microsoftu czy wacoma. W rzeczywistosci to lipa. Bateria w tych urzadzeniach starcza raptem na kilka godzin 3-4 to max, ekran swieci tragicznie i nic nie widac w ciut wiekszym oswietleniu. W dodatku ciezkie i nieporeczne nie wpominajac o pozycji w ktorej pracujesz ktora jedyne co ci zalatwi to garba i choroby wzroku (ten companion ma beznadziejny ekran). Ja na twoim miejscu wziąłbym porządnego pcta z intuosikiem a z urzadzeniami cintiqopodobnymi dalbym spokoj. Jeżeli juz na sile chcesz mazac na ekranie i zostanie ci pare zlotych z peceta to kup sobie cuba i7 book. Duzo nie pieniedzy nie stracisz a przynajmniej doświadczysz tej cudownej "mobilnosci". Jest lekki, ma wbudowanego wacoma, ma wyjscie hdmi wiec mozna do monitora podłączyć mocy ma w sam raz i do tych programow w zupelnosci wystarczy.

Pisze to z perspektywy uzytkownika sp1pro. To mniej wiecej taka sama moc obliczeniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cube jest mega i bym wziął od razu ale są 3 problemy

- Za mało pamięci (64GB)

- Za mało ramu (4gb) - Nie starczy dla Zbrusha czy Substance

- Rysik ma 1024 poziomów nacisku i brak rozpoznania nachylenia :F

 

EDIT:

Znalazłem nowszy model z 128GB ale nadal 4GB ram :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie jest za 1200zl więc nie oczekuj cudów.

1. 64gb to bardzo mało, praktycznie system wejdzie. Z tego co kojarze gdzies na necie koles rozbieral to urzadzenie i pokazywal ze mozna wymienic ssd na wiekszy ale to mussiz sam poszukac. Drugie wyjscie to kupic karte sd. On obsluguje do 128gb. Do pracy wg mnie wystarczy.

2. 4gb ramu to nie jest malo. Do zbrusha czy substanca w zupelnosci wystarczy.

3. Nachylenie i te 1024 stopnie nacisku to sciema. Kiedys ludzie mieli 256 i te same rysiki nagle dostaly 1024. To jest wszystko programowo załatwiane sterownikami i na bank nie rozroznisz ktory jest 2k a ktory 1k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wersje z 128GB która mi odpowiada. Na pewno wystarczy te 4gb ? Na stronie Zbrush'a zalecane minimalne jest 8GB. Substance Painter także wymaga 8gb oraz 2GB karty graficzne. Co do tego się obawiam bo Substance muli na aktualnym kompie który ma 8GB ram, procek i7-2k 2,1Ghz i AMD Radeon 6650m 2GB.

 

Problem teraz jest taki, że do i9 nie ma Wacoma :F

Edytowane przez ElementalX7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście powiem tak.. jeżeli już kupować te tablety, które maja system pełny. to jest bezsens..

 

 

to jest generalnie recka.. najmocniejszego tableta takiej kategori który kosztuje 8-9 tyś. generalnie. nienadaje się...

lepiej kupić pełnego mocnego lapka + tablet.

 

następna generacja już będzie git.

 

a jeżeli ty jeszcze chcesz pracować w substance designer. to no bez mocnego GPU to ja tego niewidzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem ;f Z laptopów to w oko wpadł mi Asus G752 tylko nie wiem w jakiej konfiguracji go wybrać. Na X-kom jest parę stron. To co jest pewne to 16gb ram i procesor i7-6k. Nie wiem tylko jak z układem graficznym. Do wyboru jest 960 - 980 - 1060 i 1070. W Wymagające gry nie będę grał (Po za Fallout'em 4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-G752VS.172073.0.html

 

Miałem możliwość go testować bo sam zastanawiam się nad zakupem i no sztos sztosów aczkolwiek chce jeszcze poczekać aż wypłynie trochę więcej tych maszyn z pascalami.

 

narazie jest MSI o dokładnie takiej samej specyfikacji troszeczkę szybszy ale temperatury ma dużo gorsze generalnie wszędzie o 10 stopni więcej. jak to u MSI bywa :D

 

GTX noto tylko te nowe.. najlepiej 1070 niema sensu iść w 1080

 

Generalnie niesprawdzałem tego na jakiś konkretnych benchmarkach ale obiło mi się też że.. GTX 1060 ma wydajność jak 980M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności