Skocz do zawartości

Teczka 3D: reminoir


reminoir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

długo odwlekałem ten moment jednak wreszcie udało mi się zmusić do rozpoczęcia nauki Zbrusha. Nie wiedzieć czemu jakoś obawiałem się tego programu. Chyba z racji tego, że interfejs znacznie odbiega od wszystkiego co było mi znane do tej pory. Tak czy inaczej po przebrnięciu przez podstawy spraw technicznych i po ogarnięciu jako tako podstawowych funkcji coś jakby przeskoczyło mi pod czachą, mózg eksplodował, a zachwytom nie było końca. Ten soft jest niesamowity. Wcześniej próbowałem trochę rzeźbić w Blenderze ale to nawet nie ma co porównywać. Teraz już rozumiem opinie na temat tego, że do sculptingu to tylko Zbrush. Tak się nim podjarałem, że postanowiłem założyć teczkę aby dokumentować tu swój progres. Mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się dojść do jakiegoś przyzwoitego poziomu.

 

 

Na pierwszy rzut taka oto rzeźba. Sculpt w Zbrushu, renderowane w blendkowym cyclesie. Krytyka bardzo mile widziana.

 

 

vp9qh2.jpg

149xfva.jpg

73cll1.jpg

i4ejx2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cześć reminoir! Na początek; anatomia, przestudiuj dokładnie mięśnie, kośći. Na netach tego sporo. Potem zwróć uwagę na to ,że mesh jest pogięty i ma fakturę która przeszkadza odrobinę w odbiorze kształtu, formy ciała. To tak na początek.

Można by Ci robić korektę na zasadzie; odklej uszy od czaszki, zwróć uwagę na przyczepy mięśni z tyłu czaszki ( do tego rzucać nazwy łacińskie), cofnij kości policzkowe, oczy zrób na osobnym subtoolu, ale nie wiem jaki rodzaj wskazówek wolisz?

Nie poddawaj się i brnij! Wyczucie masz, powodzenia!

A i jeszcze jedno; najlepiej znjadz sobie ulubionego aktora, aktorkę, kogoś bliskiego i zrób jego portret. Będziesz miał do czego się odnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności