Skocz do zawartości

problem przy wycinaniu...


Mortuus

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to mój pierwszy post na tym forum to -Witam Wszystkich. A teraz do rzeczy:

Mam problem z wycinaniem wielu obiektów z jednego dużego( np otwory okienne w ścianie). Pół biedy gdy to jest jeden otwór ale, gdy ich jest kilka na siatce obiektu zaczynają powstawać jakby przekątne które przeszkadzają w czystości siatki. Dodam że wycinam Boleanem. Pewnie rozwiązanie jest błache ale, ja coś źle robię ale proszę o podpowiedz jak to rozwiązać. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mortuus to jest typowy efekt używania boolena, ale jeśli juz musisz go stosować to po pierwsze dobrze aby oba obiekty były np editabled mesh lub editabled poly a nie każdy inny. Dwa potem w editabled poly możesz pousuwać edge które paskudzą siatkę pod warunkiem że się je da usunąć skrót klawiszowy ctrl+bakspace. A teraz najważniejsze ściany z otworami okiennymi czy drzwiowymi możesz stworzyć przy pomocy extrudowanych splajnów i wykorzystaniem opcji boolen w editabled spline

lub poprostu prze atache dwóch lub większej ilości ractagli do siebie i potem wyextrudowanie ich Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ostateczność?

 

Mam problem z wycinaniem wielu obiektów z jednego dużego( np otwory okienne w ścianie)

 

Biorąc pod uwagę cel jaki Mortuus chciał osiągnąć używanie boolean nie jest dobrym pomysłem, no chyba ze ściana była zakrzywiona (ale nawet wtedy lepiej to zrobić poly modelling'iem). Jeśli jest to wycinanie otworów na płaszczyźnie to poly albo spline modelling jest o wiele lepszym rozwiązaniem poniewaz nie niszczy siatki i jeśli trzeba wprowadzić zmiany to jest o wiele łatwiej, szczególnie jeśli ściany zostały wymodelowanie przez spline+extrude.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności