Skocz do zawartości

Particle/Mass FX Co robię źle


marekkonieczny

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Otrzymałem w pracy projekt wbrew mojej woli i pomału mam dość. Dlatego proszę o pomoc, będzie mi potrzebna.

 

Muszę wykonać animacje ziarna w maszynie, owe ziarno spada do tej maszyny... I odbija się tam od róznych elementów docierając grawitacyjnie do nich.

 

Stworzyłem PF Source, które mi generuje moje particle, stworzyłem 1 element który ma być przeszkodą. Wcześniej dodałem Shape Instance by zmienić te particle w model tego ziarna.

 

Dodałem MassFX Collision by kolidowało z tym modelem, również PFlow Collision Shape. I tu zaczyna się problem bo część cząstek przenika przez model a część koliduje prawidłowo z modelem.

 

Co zrobić by cząsteczki częściowo nie przenikały przez model, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Najlepiej olac partikle, i nasypac ziarno standardowym sposobem dublując masowo obiekty i zrzucic w Massfx. W globalnych ustawieniach massfx będziesz mogl sobie ustawić próbkowanie. Z pariklami na massfx pamiętam była zawsze jakas jatka by wyszlo jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej olac partikle, i nasypac ziarno standardowym sposobem dublując masowo obiekty i zrzucic w Massfx. W globalnych ustawieniach massfx będziesz mogl sobie ustawić próbkowanie. Z pariklami na massfx pamiętam była zawsze jakas jatka by wyszlo jak należy.

 

 

ok ok, tylko tych ziarenek bedzie dość dużo... Mrówcza robota mi nie potrzebna, i tak robienie czegoś co całkowicie nie jest moją działką jest tragiczne, z resztą w dalszej części spadające ziarna i zanieczyszczenia mają się oddzielać... Nie mam pojęcia jak cos takiego wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw pracodawcy sprawę jasno, ze nie dasz rady zrobić takiej symulacji, i musi to zrobić ktoś doświadczony w symulacjach. Nie ma komu zrobic, to niech zleca. Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedziec, ze odrobina asertywności w pracy jest jak najbardziej wskazana. Inaczej wejda Ci na glowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chciałbym podjąć zadanie przynajmniej do końca weekendu się upewnić aby na pewno nie dam rady. Ambicja mnie zrzera od środka... I nie daje mi spokoju.

 

Dzięki @Traitor za wskazówki na pewno się do tego odniosę jeśli mi się nie uda.

 

Ale jeśli ktoś zna się na rzeczy i wie jak to zrobić. Proszę o odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności