Skocz do zawartości

Postać 3d:Droid


pchelka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od pewnego czasu pracuje nad tym droidem w zamierzeniu ma być to coś jak droid z GW:ep1 ( na nim się wzorcuje co zresztą bardzo widać) dojdzie jeszcze karbinek ( blaster ) i plecak ( z antenką :) ) jako osobne obiekty następnie może scena. A narazie potrzebuje pomocy z materiałami ... tzn chciąłbym aby droid był pobrudzony no i miał założone mapy bum, reflect tam gdzie farba będzie przetarta do blachy. Tylko niebardzo wiem jak ugryźdź te materiały (tzn maping i wogóle jak zrobić sobie texturke brudu i pżytarć). zapewne dostane skierowanie do UVW tutów ( kture poprzerabiałem już kilkarazy ale niewiele mi to dało) ale i tak niemoge nic sklecić.. no może ktoś mie tu naprowadzi na jakiś pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czyżbym był pierwszy? al to dopiero- ale co z tego jak ostatni majom być pirwszymi :]

fajny robocik tylko wydłuż mu palce bo jakieś taki przykrótkie i jakomś antenke (tak dla picu :P) a tam gdzie sie tłów kończy to jakoś tak pusto- pare kabelków albo kiego dampera walnąć

ale ogólnie i tak lepsze niż ja bym zrobił, możesz mi powiedzieć jak robić te takie połączenia międze kawałkami blachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada dosyc masywnie... pomysl, mialby spore problemy z chodzeniem na takich nogach, on nie moze skrecac ich w osi... hmmm... Z (?) podobnie z ramionami

pozdr.

ramiona to on może skręcać jak chce przypatrz sie troche ale z nogami się zgodze, jak zaczynałem mojego mecha (też jest w wipie) miałem ten sam problem

a to co sie pytałem pchełek o te połaczenia blachy to nalepiej je widać na "klacie" (może znasz jakiegoś tutka co by tam pisało jak takie coś zrobić?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem :) noo i tak ramoina to się poprawi ( wstawie jakiś siłownik pierscieniowy czy cuś ) ale z nogami to mie zagiełeś .... kierowałem się fotką z modelu filmowego i niepomyślałem o tym odchyleni.... ale coś wymysle... narazie męcze textportera starając się dojść jak tym coś zrobić żeby było dla corela do przyjęcia .. .:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok masz siateczke zwróć uwage na te dwa edge bardzo blisko siebie to one właśnie dają taką krawędz a pozatym to jest zwykłe wgłebienie ( tylke zdięki tym edgom subdiwison surface nie robi mi asakry, spróbuj zrobić box>insert poly bardzooo malutki extrud a potem ciągnieś na głębokość jaką ma mieć rowek :) ) fakt taki model jest BARRDzo ciężki w poly ale lubie ten sposób modelowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziś zwątpiłem 3 dzień próbuje zapomocą textportera i corel photo paint zrobić rozsądną texturke + maske zadrapań i jakiegoś bródu . Czy ktoś może mi opisać jak robi i czym robi texturki do takiego modelu?? zwłaszcza mapka bródu mie interesuje.

 

U mnnie to wygląda tak : Select poly>mat ID>uvw map>textporter>photopaint

 

i robie sobie maske dla mteriału blend tylko ta maska jest słaba no i pojawia się problem bo musze dzielić obiekt na kilka "stref" gdzie działa uwv map i robie sobie dla nich oddzielne maski ( dla rożnych material id) ale tu pojawia sie ból bo część jest renderowana poprawnie a część obiektu nie ... helppp plz..

 

byłbym wdzięczny za jakieś wytłumaczenie jak robicie te mapki... w google szukałem tutków ale zawiele nieznalazłem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz tylko część w uvw to weź zkopjuj materiał i na tym bez brudu czy czego tam wyłącz maske i daj jakiś inny map channel albo wogóle w vertex channel sie pobaw i przy uvw stwóż nie jeden ale kilka zależy ile masz tam tych stref i przy każdym zmień channel obsługowanych mapek, mam nadzieje że to pomoże a robinie tekstur to poprostu narysuj na kompie albo ręcznie i zeskanuj (jeśli masz skaner) potem se to jakoś obrobisz i bedzie gitez, ale nie wiem jak ci to wyjdzie z mapkami bo ty chyba w maxi6 robisz a ja w 5, powodzienia- kończ to szybko

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności