Skocz do zawartości

V-Ray dla Blendera – wersja beta od Chaos już dostępna

Chaos ogłosiło premierę wersji beta V-Ray dla Blendera, integrując swoje wielokrotnie nagradzane narzędzie renderujące z popularnym środowiskiem 3D. Dzięki tej nowej integracji użytkownicy mogą tworzyć fotorealistyczne i artystyczne rendery oraz animacje bezpośrednio w Blenderze.

Funkcje V-Ray dla Blendera

Renderowanie:

  • Silnik ray-tracingowy obsługujący CPU, GPU i rendering hybrydowy.
  • Denoiery NVIDIA AI oraz Intel Open Image eliminujące szumy i przyspieszające proces renderingu.
  • Obsługa zaawansowanych kanałów renderowania do kompozycji, w tym EXR, Cryptomatte i Light Path Expressions.

Oświetlenie:

  • Realistyczne oświetlenie z Global Illumination (GI), symulujące odbicia i interakcje światła z powierzchniami.
  • Proceduralne chmury i dynamiczne systemy oświetlenia HDRI.
  • Efekty atmosferyczne, takie jak mgła i perspektywa powietrzna.

Materiały i tekstury:

  • Rozbudowane shadery do realistycznych i stylizowanych powierzchni.
  • Wsparcie dla proceduralnych tekstur i shaderów OSL oraz GLSL.
  • Obsługa geometrii, w tym V-Ray Proxies i włosów z Blendera.

Interoperacyjność:

  • Łatwy transfer scen i zasobów dzięki formatowi V-Ray Scene File.
  • Integracja z V-Ray Cloud dla renderingu w chmurze i współpracy zespołowej.

Postprodukcja:

  • Narzędzie V-Ray Frame Buffer do korekcji kolorów, warstwowego komponowania i edycji świateł bez konieczności ponownego renderingu.
  • Dostęp do biblioteki Chaos Cosmos z ponad 6000 darmowych, gotowych do renderowania modeli i materiałów.

Dostępność i opinie

V-Ray dla Blendera jest kompatybilny z Windows i Blender 4.2. Chaos zaprasza użytkowników do testowania wersji beta i dzielenia się opiniami, które pomogą w dalszym rozwoju narzędzia.

Więcej informacji i zapis do beta-testów dostępne na oficjalnej stronie Chaos.

Sprawdź: chaos.com

 

Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Ania

Members
Napisano

Hehe to samo pomyślałam, 15 lat temu by się przydał 😉 Teraz to już Cyclesa ogarnęłam na tyle że nie wrócę.

Destroyer

Members
Napisano

Byłem przekonany, że vray do blednera jest od lat, jak to jest, że nawet dużo młodszy redsift z maleńkim teamem był wcześniej? 😄

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności