Skocz do zawartości

Krzysztof Satola

Members
  • Liczba zawartości

    57
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Krzysztof Satola

  1. Dzięki za komentarz. Buahah, ale głupia literówka rzeczywiście :P. Muzyki nie ma, nie miałem czasu by coś wybrać niestety, chociaż nie powinno mieć to znaczenia. Jeśli chodzi o boxy i dymy to nie byłem do tego przekonany, ale parę osób mi doradziło by to wrzucić na początek. Chyba będzie trzeba to usunąć. Reel jest dla przemysłu VFX, jeśli chodzi o przedział to internship'y dla 2-go rocznych studentów (niestety 3-cio roczni też się kwalifikują). 2-3 stille, tutaj to odpada. Gościnni wykładowcy z firm oferujących te staże zalecali by reele były około jednej minuty długie.
  2. Witam, W tym roku aplikuję się o parę internship'ów, więc złożyłem mały showreel. Niestety zrobiłem go na szybko (nawał pracy na studiach i terminy składnia aplikacji) i nie jest zbyt starannie złożony. Showreel w większości zawiera ujęcia z krótkometrażowej animacji wyreżyserowanej przeze mnie (Born Blind). Zapraszam do oglądania i komentowania reel'a ;). Pozdrawiam. http://vimeo.com/42011782 http://vimeo.com/42011782
  3. Już nie bądźmy tacy dokładni i skrupulatni, bo to lekka przesada :). Jak dla mnie praca powinna być zakwalifikowana, sądzę że inni uczestnicy bitwy nie będą mieli nic na przeciwko :). Można ich się zapytać. Za dużo pracy mkocilli byłoby zmarnowane w ten sposób.
  4. Praca pozostaje bez zmian od wczoraj :). Pierwszy post zmieniony.
  5. Dzięki za opinie :). Troszkę poprawiłem :). Jeśli chodzi o design taki miał być i taki zostanie :P. Wciąż jest trochę za czysto. Hehe, jeśli chodzi o skojarzenia z sedesem to już takie były xD, jak to mój przyjaciel skomentował: "Na początku był kibel" :). Zamieszczam kolejnego up'a. Jeśli jutro nic nie zamieszczę to będzie to wersja finalna :). http://i52.tinypic.com/34ffokh.jpg Proszę o komentarze :). Nie wiem czy zdążę coś jeszcze poprawić, ale zawsze warto wiedzieć na przyszłość nad czym przyda się popracować. Pozdrawiam.
  6. Heh i znów kiepsko z komentarzami. Jeszcze raz proszę o opinie i zamieszczam kolejnego up'a. http://i56.tinypic.com/swtvm9.jpg
  7. Hmm nóg nie zmienię. Podobają mi się i robot ma być troszkę odjechany :). Dzięki :). http://i53.tinypic.com/301d4iw.jpg Zamieszczam kolejnego up'a. Bardzo proszę o komentarze i propozycje co zmienić i poprawić. Termin składania prac już tuż, tuż :).
  8. Umieszczam jeszcze drobne poprawki: http://i55.tinypic.com/17u8ah.jpg Pozdrawiam.
  9. Dzięki za komentarze. Postarałem się do nich dostosować. Ostatni Up przed nominacjami :). Rozdzielczość tylko 800x600... inaczej bym nie zdążył. Zaraz włączę renderowanie 2000x1500 i umieszczę za 2 godzinki. Mesh jednej nogi mi się nie ukrył i jest podwójna na obrazku.... -,- Jeśli można by wziąć pod uwagę przy nominacjach wysoką rozdzielczość, którą umieszczę za jakieś 2 godzinki i w której ukryję zbędną geometrię, byłbym bardzo wdzięczny. Powodzenia wszystkim! Komentarze mile widziane! EDIT: Zamieszczam poprawioną wersję w rozdzielczości 2000x1500 :). http://i51.tinypic.com/2myrcb9.jpg Pozdrawiam
  10. Mały up. Proszę o komentarze, bo coś skromnie z nimi ;). Dziękuję z góry.
  11. Powinienem był zamieścić linki do inspiracji, nie zrobiłem tego, więc przepraszam. Jak powiedziałeś "byłby to ładny zwyczaj." Inspiracja do robota: http://wallpapers.free-review.net/16_~_Yo_Robot.htm http://www.templates.com/blog/wp-content/uploads/2008/04/8-robot.jpg Aniu- Chciałbym by twarz robota była jak najbardziej ludzka. Dzięki za komentarze. Zamieszczam mały progres w pracy. Chyba na podłogę dam mapy w trochę większej rozdzielczości. W tym momencie bump okropnie działa na niej. Teraz zabiorę się za resztę tekstur metra, wymodelowanie szyn, jakiś śmieci jak kubki czy gazety, detali na robocie :). Na końcu dodam trochę zabrudzeń i zniszczeń do tekstur. Robot będzie się patrzył na lecącą gazetę bądź coś w tym stylu :). Praca będzie czarno-biała, gdzie kolorowymi elementami będą robot i czaszka. Proszę o komentarze i opinie ! :)
  12. Proszę o jakieś opinie, uwagi, komentarze. Coś z nimi skromnie w temacie :). Robota umieściłem na stacji metra. Z lewej strony nadjeżdża metro. Może powinienem dać mocniejsze światło? Jednakże najpierw teksturki i zabawa z oświetleniem na koniec :). Mam też zamiar trochę puszek i latających gazet dodać. Nogi u robota do przemodelowania jak dla mnie i detale do dodania jak śrubki i kabelki, ale to na końcu. Jeszcze raz proszę o komentarze, opinie! Pozdrawaiam! :)
  13. Dzięki za za pomoc ;). Wrzucam wstępną kompozycję i progres w modelowaniu robota. Mam zamiar nogi jeszcze trochę przemodelować i dodać okablowanie ;). Teraz zabiorę się za miasto w tle, cięcie UV i wrzucanie pierwszych tekstur. Proszę o komentarze ;)! Edit: Twarzyczka pójdzie jeszcze do poprawy ;).
  14. Dzięki za komentarze :). Mam pytanko co to jest to: "sss", bo nie za bardzo rozumiem, tępy jestem heh ;)? Tak żeby nie było, że nic nie robię. Rączki będą długie, cieniutkie. Na nogi nie mam jeszcze pomysłu. Jak skończę bazowy model, to zabiorę się za kabelki itp. :) Na linii symetrii widać artefakty, to duplicate spiecial, więc model stanowi osobne połówki. Jak przerzucę do maxa to włączę symmetry i będzie po sprawie albo wcześniej poprawię. Zobaczymy :). Proszę o komentarze :).
  15. Powiedzmy, że czaszka gotowa :P. Troszkę ją dopieściłem, ale nie za dużo. Jak wspomniałem będzie mała. Później teksturę jakąś przygotuje. Sądzę, że robot będzie stał mniej więcej bokiem z czaszką podniesioną przed sobą, ale tak by musiał głowę unieść by na nią patrzeć. Sytuacja będzie się rozgrywać w mieście przyszłości, ale już bez człowieka. Czaszka i robot będą dość małe, by ukazać ich małość w porównaniu do całego świata. Za czaszką chcę postawić ciemny budynek, tak by był duży kontrast i czaszka wyszła do przodu. Teraz zabiorę się za robota. Jak go skończę, to pokażę kompozycję jaką planuję zrobić :).
  16. Pierwsze upy. Czaszka będzie dość mała w kadrze, więc nie będę dodawał więcej detali. Jutro zęby zrobię. Pozdrawiam wszystkich. Edit: Proszę o komentarze, rady, itp. Każda krytyka się przyda.
  17. He's holding a skull of one of his creators and rising it up, he's asking his AIself the question, which Hamlet asked in Shakespeare's drama. The species of his creators extincted very long ago, but human race left a new life on the Earth, its culture and questions, which stood the test of time, questions which are not temporary, questions like the one: "To be, or not to be - this is the question" Trzyma on w ręku czaszkę jednego ze swoich twórców i unosi ją w górę, zadając sobie (sztucznej inteligencji) pytanie, które Hamlet zadał w dramacie Szekspira. Gatunek jego twórców wymarł tak dawno temu, jednakże ludzkość pozostawiła po sobie nowe życie, swoją kulturę i pytania, które przetrwały próbę czasu, pytania, które nie są tymczasowe, pytania jak to: "Być albo nie być, oto jest pytanie." Poniżej link do finalnej pracy :) http://i52.tinypic.com/34ffokh.jpg Powodzenia wszystkim!
  18. No właśnie za VFS stoi ogromny kapitał i lata praktyki, a Drimagine wygląda jakby był wzorowany właśnie na VFS. Trafnie pasuje do tego Twoje porównanie z siłownią. Mamy próbę kondensacji nauczania animacji do jednego roku, bez wieloletniego doświadczenia, kapitału i praktyki. Pieniędzy nie ma na 3-letnie studia? Jak to nie ? Mamy 45 studentów dzielimy tą liczbę przez trzy i na rok przyjmujemy 15 osob i mamy 3-letnie studia. Wciąż mamy 45 studentów, tylko na 3 latach. Przecież Drimagine jest połączone z miasteczkiem technologicznym i uniwersytetem. Bez przesady, że nie da się skompletować kadry do nauczania 45 studentów przez 3 lata i jest to niemożliwe by przekształcić to w studia licencjackie, chociaż nie wiem jak działają dofinansowania z Unii Europejskiej. Do Drimagine nie złożyłem podania właśnie dlatego, że po ukończeniu szkoły miałbym wciąż średnie wykształcenie i dyplom ukończenia szkolenia. Jak dobrze wiadomo w Polsce często tytuł magistra nie gwarantuje dobrej pracy. Jeśli chodiz o NCCA: na studia licencjackie są przyjmowani ludzie z osobowością, pasją, zamiłowaniem do animacji, niekoniecznie z umiejętnościami. 3 lata wystarczy by zrobić z tych ludzi artystów, przerobić cały proces produkcji animacji i dać im możliwośc wyboru przyszłego zawodu, np. storyboardzista, character designer, animator, reżyser techniczny, reżyser artystyczny, itd. Na studia magisterskie przyjmuje się ludzi z dobrą bazą artystyczna i robi się z nich specjalistów, ale tylko w jednej dziedzinie. Wspominasz Panią Magdalenę. Ale mówimy o większości studentów czy ludziach wybitnych? Pani Magdalena to osoba jedna z niewielu. Ja mówię o większości, dla których rok to za mało. Jeśli przyjrzysz się showreelom sam zauważysz, że w pewnych momentach szwankuje timing, spacing, chyba dwie najważniejsze zasady animacji. Oznacza to, że za mało czasu zostało poświęcone na podstawy animacji. Widać w showreelach dużo finezji animacji, rzeczy najtrudniejszej i najbardziej wymagającej, stanowiącej o jakości animatora, ale nie można od razu iść do tego, jeśli podstawy nie są porządnie opanowane. Nie trzeba być specjalistą by zauważyć, że spacing i timing szwankuje. Czy jest źle? Oczywiście, że nie. Jak na na program działający 2 lata jest świetnie, ale nie mam zamiaru się skupiać na zaletach, jeśli są wady, bo to na nich trzeba się skupić i nad nimi pracować.
  19. "Widze ze kolejny specjalista ze swojej prywatnej ambony sie odzywa. Niemal kazde zdanie jest bzdura." Nie jestem specjalistą w dziedzinie animacji, jednakże nie podpieram sie moim widzi mi się tylko tym jak działa NCCA i Bournemouth University, czyli szkoła, która została założona przez twórców pierwszych programów do tworzenia grafiki 3D, których absolwenci rewolucjonizowali branżę filmową, i ktora jest uważana za jedną z najlepszych szkół animacji 3D rywalizującą z VFS. Niestety, ale Twoje wszystkie zarzuty są zarzutami kierowanymi do profesorów wykładających w NCCA, ale zapewne masz więcej wiedzy od nich. "Bzdura - przyklad niech stanowi nasz rodaczka pracujaca obecnie w Ubisofcie, Magdalena Dadela. Kiedys na pytanie "jak i kiedy zaczęła się twoja przygoda z grafiką?" odpowiedziala "hehe to zabawna historia i wszyscy sie ze mnie nabijaja... no coz po prostu obejrzalam Gdzie jest Nemo i jak doszlam do zolwi to stwierdzilam, ze mam moje studia doktoranckie [robilam doktorat z anglistyki na UJ] w nosie Potem tylko trzeba bylo wpasc na to jak sie nauczyc tego co zobaczylam na ekranie...". Nie miala praktycznie zadnego doswiadczenia w grafice - dzis jest jedna z bardziej znanych artystek zwiazanych z gameartem." Wyszukaj sobie parę jej prac. Są to śliczne rzeźby cyfrowe. Rzeźba cyfrowa jest analogią do rzeźby w glinie. Pani Magdalena ma bardzo wysoką bazę artystyczną, na pewno teraz, nie wiem jak w przeszłości. "No ba! Z pewnoscia jest to pierwszy i niezbedny aspekt Mayi - bez Mela sie nie obejdzie!" Duża część miejsc pracy przy animacjach to kwestie CZYSTO techniczne, animatorzy to nawet nie połowa ludzi pracujących nad animacją, nawet znacznie mniej. ""Studia animacji powinny się zacząć..." Twoj opis co powinien zawierac kurs oczywiscie opierasz na latach nauczania animacji w placowkach szkoleniowych na calym swiecie? Nie? Aaaaa, to twoje widzi mi sie..?" Jak już powiedziałem tak wygląda pierwszy semestr w NCCA. Następnym razem zamieszczę dla Ciebie pełną bibliografię z czego korzystałem. "A powazniej - stary, zyjesz w jakims swoim urojonym swiecie. Nikt nie usunalby z zadnej szkoly ucznia za to ze sobie wymodelowal kaczora Donalda." Mógłbyś czytać uważniej? Nikt nie usunąłby nikogo za wymodelowanie Kaczora Donalda, ale za oddanie go jako projekt: TAK ""Plagiaryzm jest poważną obrazą akademicką." Do jakich jeszcze idiotyzmow sie uciekniesz?" Niestety, ale tak. Tak działają studia w UK. Jeśli zostaniesz przyłapany na tym, że zapomniałeś dać cudzysłowu przy jednym cytacie w eseju, mają prawo wydalić Cię ze szkoły. Zazwyczaj obcinają ostro ocenę w dół. Jednakże przy umyślnym kopiowaniu chociażby zdań z książki bez referowania ich, zdarzały się przypadki usunięć studentów za plagiaryzm. Fan art zabija kreatywność i zawęża myślenie. Możesz się przejść na jakiekolwiek ASP i dowiesz się tam, że tego nie lubią, za granica (mam na myśli UK) oddanie wymodelowanego Wall-e przy zadaniu z modelingu oznaczałoby baaardzo konkretne kłopoty. Właśnie różnice pomiędzy VFS i Drimagine są duże, chociażby koszta studiowania w VFS. Dlatego przywołałem przyklad BU i NCCA. Rozciągniecie kursu na 3-letnie studia z dobrym programem mogłoby stworzyć i wypromować studia na najwyższym światowym poziomie po parunastu latach istnienia szkoły.
  20. Rozumiem, że Drimagine to jednoroczne szkolenie w zakresie animacji 3D + 1 rok stażu w branży? Projekt jest wzorowany na VFS? Przynajmniej tak wygląda. Dobrze jest jak się wzoruje na najlepszych, jednakże jest różnica pomiędzy VFS, a projektem działającym od 2 lat. Prestiż VFS i światowa renoma przyciąga najlepszych z najlepszych. W związku z tym z ludźmi, którzy maja dobrą bazę klasyczną, tj. malarstwo, rysunek bądź są już dobrzy w 3D można zrobić coś konkretnego. Rok wystarcza by zrobić z tych ludzi specjalistów, ale tylko w 1 dziedzinie. Wybierając animację na VFS, wybiera się specjalizację i określa się bardzo wąsko swój przyszły zawód. Drimagine to projekt, który trwa bardzo krótko, więc tylko dyplom ukończenia szkolenia nie jest w stanie przyciągnąć rzeszy chętnych liczonych w setkach. Zawęża to możliwość wyboru odpowiednich kandydatów. Ponadto jeden rok nie uczyni nikogo specjalistą bez odpowiedniej wstępnej bazy artystycznej na wysokim poziomie. Dlatego szkolenie powinno zostać przekształcone w 3-letnie studia licencjackie + 1-roczne studia magisterskie. Z resztą po pracach widać, że kurs odbywa się jakoś na opak. Oglądając showreela z całego roku można oglądać chodzące, biegnące, mówiące postaci, ale kiedy pojawia się odbijająca piłka, wszystko fizycznie w niej jest niepoprawne. Samo animowanie powinno się zacząć od poprawnego wyczucia timingu, spacingu, później realizm i dopiero na koniec finezja animacji. W showreelach, w wielu momentach widać, że ruchom nadane są maniery odpowiednie dla finezji animacji, jednakże 12 zasad animacji szwankuje, brak fizycznej poprawności i dlatego "szału nie ma...". Studia animacji powinny się zacząć od rozwijania własnych pomysłów. Pierwszy semestr powinien być oparty na procesie pre-produkcji: Scenariusz, scenariusz kolorów, paleta kolorów, projektowanie postaci, projektowanie środowiska, thumbnaile, storyboard. Dodatkowo powinny zostać przedstawione interface'y programów graficznych i pobieżnie przerobione wszystkie zagadnienia, tj. modeling, texturing, oświetlanie, rendering, rigging i animacja. Kluczowe jest też zaznajomienie z historią animacji, mam tu na myśli przedstawienie prac twórców od początku historii animacji do współczesności. Daje to inspirację oraz pogląd na możliwości animacji, a także rozwija wyobraźnię. Projektem animacyjnym na semestr powinna być prosta animacja w 100% poprawna fizycznie dla zrozumienia zasad animacji, np. odbijające się piłki. Animacja to aspekt zarówno techniczny, jak i artystyczny. Mam nadzieję, że szkolenie obejmuje programowanie do skryptowania Mayi. Ponadto nie rozumiem faktu, że na stronie Drimagine i showreelach pojawiają się postaci z Wall-e, Incredibles, Up. Rozumiem, że szkoła posiada prawa autorskie do tych postaci i filmów? W każdej zagranicznej, szanującej się szkole animacji, student oddający pracę zawierającą postać niewymyśloną przez niego, zostałby usunięty ze szkoły. Plagiaryzm jest poważną obrazą akademicką.
  21. Gdzoil Dzieki ;) Valendil Pozdrawiam
  22. Klatka ogranicza. Jak dla mnie klatka moze byc alkohol, narkotyki czy wozek, wszystko z tych rzeczy ogranicza. Ludzie z bezwladnoscia nog sa wiezniami wozka inwalidzkiego, a wozek to klatka, tak bynajmniej w moim przekonaniu ;).
  23. Chyba troche za pozno ale zalaczam i tak i tak ;) jakies komentarze by sie przydaly bez wzgledu na opoznienie ;) Btw u mnie jest 22;02 Czas angielski :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności