Jump to content

cdplastyk

Members
 • Posts

  9
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Szczecin

cdplastyk's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Problem zachodzi w programie Giants Editor, który bazuje na formacie i3d. Po wymodelowaniu obiektu w 3dmax studio i wyeksportowania go do formatu I3D niektóre (nie wszystkie, ale pojedyncze) z tekstur są krzywo nałożone pomimo, że w maxie były idealne. Po zbliżaniu się do obiektu w programie Giants Editor stopniowo tekstura się wyrównuje. W bardzo małej odległości jest jak w maxie, ale im dalej tym bardziej krzywo. Czy wie ktoś od czego może to zależeć, lub może ktoś się z tym spotkał i wie jak to poprawić? Z góry dzięki za odpowiedzi!
 2. Czyli ogólnie lepiej więcej poligonów niż linia wychodząca z połowy krawędzi? Poprawię... Dzięki.
 3. Poprawiłem trochę maskę i światła.
 4. Rozumiem, że chodzi o to, że ma nie być trójkątów? Biorę się za światła.
 5. W poście napisałem proszę o krytykę, bo chcę się czegoś nauczyć. Piszesz mi popraw. Co mam poprawić według Ciebie?
 6. Witam! I ja postanowiłem pobawić się w tym dziale. Działając w 3d maxie od 3 tygodni postanowiłem rzucić się na głęboką wodę. Zacząłem modelować BMW X5. Siatka skomplikowana, ale chodzi mi o dokładność. Z czasem nauczę się oszczędności poligonów... Proszę o krytykę. Chcę wiedzieć co robię źle. Oto pierwsze próbne rendery:
 7. Ze stratą modelu chodziło mi o to, że gdybym nie mógł go oteksturować jak planowałem, to wyglądałby on nie tak jak oczekiwałem i uważałbym go za stracony... Faktycznie okazało się, że przestawia mi się silnik renderujący. Myślałem, że jeśli kliknąłem SAVE AS DEFAULT to przestawi mi się on wszędzie, ale się myliłem. Problem rozwiązany. Dzięki wielkie Miłosz3ds, tweety
 8. Witam! Jestem nowym użytkownikiem maxa (korzystam z 3ds max'a 2009) oraz nowym użytkownikiem forum. Nie wiem czy to właściwy dział do tego tematu, ale gdzieś to muszę napisać. Obserwując forum widzę mnóstwo docinków typu: Dostałeś bana na google? albo inne tego typu rzeczy. Jeśli nie chcesz odpowiedzieć na moje pytanie to nie pisz nic, bo takie odpowiedzi to gorszy spam niż post z pytaniem. Do rzeczy: Ostatnio bawię się w modelowanie. Pobrałem z sieci silnik v-ray oraz trochę materiałów ze strony vray-materials.de. Niektóre z tych materiałów działają normalnie w każdym modelu w dowolnym momencie, ale zdecydowana większość działa tylko początkowo: Przykład: Robię nowy model. Stawiam boxa, otwieram ME(material editor) następnie z MB(material browser) wybieram mtllibary. Daję OPEN, otwieram materiał, wybieram interesującą mnie opcję (po lewej na podglądzie widzę dany materiał) zatwierdzam, nakładam na boxa i wszystko działa jak należy. Później modeluję coś tam i po czasie nie mogę już wybrać danego materiału(w MB nazwa jest na szaro jako INCOMPATIBILE a na podglądzie czarna jednolita kulka na kolorowym tle a po renderingu czarny materiał). Jeśli natomiast otworzę jeden z wcześniejszych modeli, lub tworzę model samochodu to już po wstawieniu na scenę blueprintów nie mogę dodać materiału z vray'a. Czy da się coś przestawić(nie wiem gdzie) żebym mógł zastosować pobrane materiały z vray'a? Bardzo mi na tym zależy. Część modeli stworzyłem zanim wiedziałem o silniku v-ray ale nie chcę ich robić od nowa. Podobnie z moim modelem samochodu. Sporo czasu mi to zajęło i nie chcę go od nowa modelować... Będę wdzięczny za pomoc. Z góry dzięki!
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy