Jump to content

Fanotherpg

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Fanotherpg

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  High Wcyombe
 1. Został podany ostateczny termin zgłaszania wykładów jak i rejestracji oraz wpłacania opłat za uczestnictwo w IV Zjeździe Twórców Gier – jest to 31 sierpnia. Jednakże jak sami organizatorzy zaznaczają, im później ktoś się zgłosi tym ma mniejsze szansę na możliwość wygłoszenia prelekcji czy też otrzymania upominków, tak więc lepiej się pośpieszcie! Co więcej organizatorzy ZTG zaangażowali się w kilka innych inicjatyw od Click Convention w Cambridge poprzez Polcon w Poznaniu do między innymi imprezy Riwerwash w Łodzi, tak więc gdziekolwiek nie będzie się działo możecie spotkać kogoś z organizatorów i dowiedzieć się osobiście wielu rzeczy na temat tego wydarzenia. Dla przypomnienia Zjazd Twórców Gier to unikalna na skraję kraju impreza nakierowana na wszystkie osoby zainteresowane grami, a zwłaszcza ich tworzeniem. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 8-11 września 2011 na terenie Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie zjazdu - http://zjazdtworcowgier.pl
 2. IV ZJAZD TWÓRCÓW GIER Co? To co od czterech lat robimy, tylko lepiej i blisko dla wszystkich - czyli największa, najstarsza i najtańsza impreza (zjazd + konferencja) łącząca wszystkie grupy powiązane tematycznie z grami cyfrowymi od grafików i muzyków, poprzez designerów i pisarzy, po koderów i zapalonych graczy, z demoscenowcami na czele. Gdzie? Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Kiedy? 8-11 września (czw-nd) prelekcje pt-nd z naciskiem na sobotę. Za ile? 25 zł wpisowe + koszt noclegu (łącznie ma być mniej niż 100 zł) + dojazd i wyżywienie Coś ciekawego? Rejestracja, noclegi wszystko już jest, wykładów co raz więcej - czekamy na zgłoszenia 3D! A co ciekawsze mamy 2 konkursy z nagrodami pieniężnymi, gdzie w jednym należy jedynie uczestniczyć w ZTG i wysłać pomysł na grę, a może wygracie 2000 zł. Więcej info? http://zjazdtworcowgier.pl (tam linki do twittera, blipa, facebooka, golden line, linkedin i nk) czy też u mnie (tu na forum, maila, komunikatory bądź też imprezy jak WGK czy Polcon)
 3. Arkhaor - dlaczego? ZelvaBoi coś z 30-40 osób zobacz listę uczestników.
 4. Co więcej European Games Academy i Michał Marcinkowski (twórca Soldata) również będą u nas wykładać, więc myślę że warto być osobiście.
 5. Wczoraj pojawiła się nowa aktualizacja nie tylko uzupełniające listę prelekcji do 29 pozycji, czy też prezentująca nowych patronów i sponsorów ale przedewszystkim prezentująca listę wszystkich poprawnie zarejestrowanych uczestników Zjazdu. Tak więc jeżeli chcesz się dowiedzieć co i jak warto zajrzeć na http://zjazdtworcowgier.pl - zabawę zaczynamy za DWA TYGODNIE!
 6. Tak więc dzisiaj pojawiła się kolejna aktualizacja. Tym razem program wzbogacił się o kolejne 9 prelekcji dobijając niejako do połowy zaplanowanych wykładów, co więcej już wkrótce podamy listę uczestników. Tymczasem zapraszamy na http://zjazdtworcowgier.pl a także do zapoznania się z nowymi prelekcjami: 16. "Light pre-pass renderer " - 45 min - Marcin "Zielony" Korniluk 17. "Demoscena - zabawa, sztuka, trening, czy filozofia życia? " - 45 min - Bartek Dramczyk i inni 18. "Microsoft Imagine Cup 2010 & Game Day " - 45 min - Maciej Byczyński, Paweł Smagała, Maciej Adamczyk, Tomasz Wącirz 19. "Proces tworzenia gier na iPhone'a i iPada" - 45 min 20. "Bot do Starcrafta - stop nudzie i AI w pigułce" - 45 min - Grzegorz Beń i Wiktor Obrębski 21. "iPhone zabił konsole przenośne?" - 45 min - Tomasz Strzelczyk, Vivid Games 22. "Portowanie gry z PCta na iPhone'a na przykładzie Artist Colony" - 45 min - Andrzej Koloska, Vivid Games 23. "Retro Żyje" - 45 min - Fanotherpg, tdc i inni 24. "Kierunek: Gry - Amatorstwo czy Niezależność?" - Tomasz Kaczmarek
 7. XaoC, jeżeli kilka rozmów nam wyjdzie, to będzie warto to przełożyć.
 8. W czwartek za dużo dziać się nie będzie jako tako dla uczestników, za to w piątek zaczynają się prelekcje więc.. będzie ciekawie. Szkoda że w weekend nie dasz rady. Kev takie podejście jest bardzo dobre :) Czekam na maila od Ciebie.
 9. Wszyscy są mile widziani, ale od wszystkich wymagana jest rejestracja. Więcej informacji na stronie.
 10. Bad Moon bo byliśmy już i w Krakowie i Warszawie, niech na północy też się coś dzieje! Adek dzięki za niusa, najwyżej Ci pospamię za chwilę i tak jestem jednym z współorganizatorów, a czy głównym? Nie przesadzajmy z tym. Siema Ar ^^' Podobno Stankol witał u Ciebie niedawno ;)
 11. Lista pierwszych prelekcji: 1. Gry cyfrowe - Sztuka czy Kicz?" - Tomasz "Fanotherpg" Kaczmarek 2. "Middleware Polska - prezentacja najpopularniejszych edytorów gier w Polsce" - Piotr "gnysek" Gnys (Game Maker), Maciej "Preki" Prekurat (RPG Maker) i Tomasz "Fanotherpg" Kaczmarek (Kliki) 3. "Imagine a world" ... Czyli XNA + Silverlight , troszkę Kodu a na serio BUG - Andrzej "Siranen" Piotrowski 4. “Era niezależnych: jak przetrwać, wyrwać się i wygrać nie sprzedając duszy” - Jakub "Koobare" Riedel 5. “Elementy świata w grze wideo i ich struktura. Ogólne zasady estetyki wykonania” - Bartłomiej "Don Sotto" Mycyk 6. "Techniki wizualizacji terenu w grze Bitter Glory" - Karol "MrKaktus" Gasiński 7. "Game usability, czyli jak sprawić aby Twoja gra była lekka, łatwa i przyjemna" - Robert Podgórski 8. "Jak zbudować dobry zespół" - Robert Podgórski 9. "Tworzenie gier w technologii Flash i AIR" - Michał Wróblewski 10. "Pixel Art" - Romuald "qrks" Kowalczyk i inni 11. "Jak wyciska się fizykę ze sprężyn" - Rudnicki Piotr 12. "System do animacji postaci w grach komputerowych" - Rudnicki Rafał 13. "Niezwykła multimedialna architektura Atari XL/XE" - tdc 14. "Historia multimedialnej techniki komputerowej przez pryzmat narodzin rynku gier" - tdc 15. "Dźwięk w grach" - Marcin Przybyłowicz
 12. Ze względu na coraz większy rozmach imprezy postanowiliśmy zmienić jej design z czegoś swojskiego na coś bardziej profesjonalnego. Tak więc jeśli mieliście problem z dostępem do strony dzisiaj rano, wybaczcie ale robiłem backup starej wersji, więc strona była nieosiągalna przez półminuty. Co więcej wciąż zbieramy zgłoszenia na wykłady! Tak więc jeśli zajmujesz się tworzeniem muzyki, grafiki, scenariuszy, programujesz, masz swój team albo też pracujesz sam, a chciałbyś się czymś podzielić skontaktuj się z nami by to przedyskutować. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje (nawet te ciut zwariowane). Im większa różnorodność oraz im więcej scen się pokaże tym lepiej dla naszej branży. Tak więc raz jeszcze gorąco zapraszamy! Jakby co też zwykli widzowie mogą się rejestrować, jest to bardziej niż mile wskazane ;) Do zobaczenia w Lipcu, a tymczasem zapraszamy na http://zjazdtworcowgier.pl !
 13. Nie za bardzo, każdy z uczestników dostanie identyfikator. Ale możesz zarejestrować się, jednakże stwierdzić, że nie nocujesz w akademikach lecz jako własny i wtedy jak wpadniesz zgłosić się po ID i brać udział w imprezie.
 14. Zjazd Twórców Gier 2010, to już III edycja corocznego ogólnopolskiego spotkania amatorskich i niezależnych twórców gier oraz ich współpracowników - grafików, muzyków, scenarzystów, redaktorów oraz graczy! W tym roku odbędzie się ona w Gdańsku, na terenie Uniwersytetu Gdańskiego w dniach 15-19 lipca (czwartek-poniedziałek). Cały konwent jest zorganizowany dla wszystkich osób powiązanych w jakikolwiek sposób z gamedevem, niezależnie od wieku, upodobań czy też dziedziny jaką się zajmuje. Tak więc obojętnie czy tworzyć amatorsko dla siebie, chciałbyś zaistnieć jako niezależny twórca, skupiasz się na rozwijaniu swojego talentu poprzez tworzenie assetów, czy też po prostu jesteś studentem bądź grasz w gry i są one częścią twojego życia, jesteś więcej niż mile widziany. Co więcej jeśli zawodowo jesteś powiązany z GameDevem, tłumaczysz, programujesz, czy też nauczasz, może byłbyś zainteresowany możliwością zaprezentowania dokonań swojej firmy bądź też uczelni? Cały segment prelekcji ma odbyć się w weekend (17-18 lipca) i być skonkretyzowany na wszelkich aspektach tworzenia gier. Już teraz mamy wsparcie Polskich i zagranicznych firm i serwisów, a dalsze rozmowy są w toku, listy dalej przygotowywane... Tak więc każdy znajdzie coś dla siebie i każdy wyniesie coś co zmieni jego postrzeganie na temat gier. Jednakże nie jest to nudna impreza dla facetów w garniakach. Większość z nas jest młoda, ambitna i pełna energii, tak więc wszelkie mniej oficjalne prezentacje czy też inregrowanie się (zwłaszcza osób pełnoletnich) będzie miało miejsce, a to wszystko dzięki bardzo dobrej lokalizacji naszej noclegowni – Akademików Uniwersytetu Gdańskiego. Jednak jako organizatorzy nie zapominamy niejako o powadze całej inicjatywy i dlatego też staramy się dołożyć wszelkich starań by zabezpieczyć i urozmaicić wam cały okres imprezy. Tak więc, wszelkie dalsze informacje, w tym jak się zarejestrować, jakie są koszta imprezy i tym podobne znajdziecie na oficjalnej stronie zjazdu – http://zjazdtworcowgier.pl a jeśli macie jakiekolwiek pytania możecie je umieszczać tutaj. W miarę możliwości postaramy się na nie odpowiedzieć szybko i rzetelnie. Pozdrawiam i do zobaczenia w te wakacje, Tomasz 'Fanotherpg' Kaczmarek
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy