Jump to content

snowbunny

Members
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  wrocław

snowbunny's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Błędy które najbardziej rzucają mi się w oczy to zbyt szeroko roztawione oczy, zbyt szeroki nos u nasady i złe ułożenie szyi/kręgosłupa (łatwo to naprawić brushem Move). Poza tym bardzo podoba mi się dbałośc o detale na twarzy.
 2. Tym razem zamieszczam wizualizację wnętrza. Praca ciągle WIP nie jestem zadowolony z paru elementów, ponad o nie wiem co jest przyczyną powstania tych dziwnych artefaktów na suficie, ale jestem ciekaw jak się na to patrzy świeżym okiem.
 3. Moja najnowsza praca. Jestem bardzo ciekaw opinii na temat zamieszczonych postaci. Samemu trudno ocenić własne prace, tym bardziej wyłapać wszystkie błędy.
 4. Moje nowe dzieło. Koncept był prosty: Postać pustelnika o nienawistnym spojrzeniu na którego ciele widoczne są skutki wielu lat spędzonych na pustkowiach. Wyszło tak jak widać poniżej, ja tymczasem zabieram się już za następną postać.
 5. Nie jestem żadnym modelerem-masterem ale jakiś czas temu miałem podobne problemy więc pozwolę sobie udzielić paru rad: 1. Model który zamieściłeś ma liczne błędy anatomiczne. Przede wszystkim powinieneś dopracować bryłę na mniejszym poziomie subdivs i dopiero wtedy rzeźbić szczegóły. 2. Jeśli używasz Zbrush 4 problem z palcami możesz rozwiązać przy pomocy narzędzia DynaMesh, ponadto możesz dzięki niemu uzyskać taką gęstość siatki jaka ci pasuje. Wyszukaj sobie tutoriale z DynaMesh na Youtube bo to nie jest temat na forum. 3. Generalnie zasada jest taka, że retopologię należy robić na skończonym modelu gdy wszystkie detale są już gotowe (chociaż ja czasem łamię tę zasadę). Z kolei jako bazę zwykle rozumie się bryłę zrobioną w jakimś programie do polymodelingu z naniesionymi wszystkimi edgeloopami i następnie eksportowaną do Zbrusha (jeśli zaczynasz od razu w Zbrushu to wtedy zwykle nie mówimy o bazie). Takie są ogólne zasady, możesz oczywiście robić inaczej jeśli tak jest dla ciebie wygodniej. Lee666: imho korzystanie z gotowych modeli gdy się jest początkującym to zły pomysł.
 6. Witajcie. Jakiś czas temu firma w której pracowałem zakończyła działalność a ja straciłem zatrudnienie. Postanowiłem wykorzystać nieoczekiwany nadmiar nadmiar czasu m.in. na podszkolenie się z modelowania. Będę starał się możliwie jak najczęściej wrzucać tu prace Będę się cieszył z każdej uwagi. Na razie mam do pokazania jeden model zrobiony w ZBrushu z pomoca Blendera i 3d Coat:
 7. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. W moim przypadku najlepszym chyba rozwiązaniem będzie nie iść na skróty i zrobić porządną retopologie w Blenderze, następnie projekcja i dalsze rzeźbienie detali. Przy okazji, zastanawiam się czy dokładanie pamięci operacyjnej jest sensowne w przypadku Zbrusha. Takie rady można znaleźć na pewnych forach ale przecież Zbrush jako program 32 bitowy raczej i tak nie będzie wykorzystywać więcej niż te 3Gb z ogonkiem.
 8. To co widzicie na screenach jest szybkim sculptem zrobionym na bazie z ZSphere. Wymaga jeszcze wiele pracy, niestety nie mogę poprawnie wyrzeźbić twarzy i uszu postaci ze względu na zbyt małą ilość polygonów. Pomimo maksymalnego poziomu subdivs polygony w rejonie ust, nosa i uszu są rozciągnięte nie pozwalając na poprawne wymodelowanie detali. Wiem, że winę za to ponosi zła topologia ale chciałbym wiedzieć, co w tym momencie mógłbym zrobić by rozwiązać ten problem nie tracąc już wyrzeżbionych elementów, albo przynajmniej uniknąć go w przyszłości. Moja frustracja jest tym większa, że na youtubie jest wiele filmików w którym autorzy wychodzą od ZSphere i dochodzą do dużego poziomu detali bez sztuczek typu retopolgia w innym programie. Moje pytanie pewnie jest banalne dla ludzi którzy dobrze znają Zbrusha ale ja po obejrzeniu wielu tutoriali i dokładnym przeszukaniu forum ciągle jestem głupi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy