Jump to content

whomean

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

About whomean

 • Rank
  Member
 1. Zapowiada się nieźle, powodzenia. Będę zaglądał.
 2. Dzięki za radę, tablet sprawie sobie pewnie dopiero na święta, póki co skupie się na ogarnięciu anatomii.
 3. Moja pierwsza próba sculptingu. Dłubałem myszką w Sculptrisie. Raczej beznadziejne, mimo wszystko wrzucam i proszę o krytykę.
 4. whomean

  trochę tutoriali

  Podzielę się tym co znalazłem w sieci. Bardzo polecam serie tutoriali tego pana. Oprócz tego na jego kanale można znaleźć również bardziej praktyczne tutoriale. Przeglądając forum nie widziałem, żeby ktoś to już wrzucił, ale jeśli już jest to sorry za dublowanie.
 5. whomean

  Model pistoletu

  Dzięki za odzew. @Kubajaniak, tak jest coś takiego jak edge weight i używałem tego narzędzia już w tym projekcie jednak w tym przypadku nie potrafię tego odpowiednio zastosować. @Lucek dzięki za dobry materiał, niestety nie doznałem olśnienia. Tzn wpadłem na kilka pomysłów, ale kiedy próbowałem je zrealizować okazywało się, że nie dają odpowiedniego efektu. Widocznie muszę do tego jakoś dojść metodą prób i błędów, może w końcu się uda. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.
 6. whomean

  Model pistoletu

  Witam. Dopiero zaczynam zabawę z modelowaniem i jako swój pierwszy obiekt do wymodelowania wybrałem pistolet desert eagle. Pracuje w cinema 4d i obejrzałem wszystkie tutorial dotyczące modelowania jakie udało mi się znaleźć w sieci. Nie wiem jak zabrać się za kształt pokazany na zdjęciu. Jestem na etapie gdzie kształt lufy przechodzi w cylinder i nie wiem jak zrobić te wcieńcia by były ostre i równe. Na tym etapie u mnie wygląda to tak: Proszę o rady w jaki sposób to ładnie zrobić.
 7. Studiuje informatykę ze specjalnością "Technologie internetowe i grafika komputerowa". Zajęcia z grafiki ograniczały się do pracy z programem pov-ray i wszystkimi aplikacjami Adobe Master Collection. Zdecydowana większość zajęć skupiała się na technologiach internetowych. Myślałem, że da radę wybrać jakiś temat który wiąże się z grafiką i nadaje się na inżyniera. Wiem, że nawet na politechnikach piszą prace z dziedziny grafiki komputerowej, miałem nadzieje, że na moją dupną uczelnie też uda się coś znaleźć. Promotor mi nie pomoże bo w ogóle nie zna się na tym, tak jak pozostali promotorzy których mogłem wybrać. Tak czy inaczej dzięki za odpowiedzi. Poprobuje jeszcze trochę coś wymyślić, jak się nie uda to będe skazany na tworzenie jakiejść aplikacji internetowej, a grafiką zajmę się po studiach.
 8. No dobra to może zapytam inaczej. Czy na forum jest ktoś kto pisał inżyniera z dziedziny grafiki? Jeżeli tak to czy byłby tak miły i zdradził o czym pisał konkretnie?
 9. Właśnie Twój post uznałem za ten wnoszący. Powinieneś to wiedzieć :P
 10. No więc rok temu przez jeden semestr pracowaliśmy z pov-rayem i kiedyś jeszcze przed studiami bawiłem się w blenderze. Chce tematu z dziedziny grafiki bo po prostu nie widzę innych które by mnie zainteresowały. Chce zacząć na poważnie zabawę z grafiką i uważam, że pisanie pracy jest całkiem niezłym motywatorem. @SYmek taki temat niestety by nie przeszedł bo nie rozwiązuje problemu natury technicznej. Nie mam zamiaru pracy kupować, tylko napisać ją przez rok czasu, poświęcając się w całości i zaczynając praktycznie od zera, więc nie rozumiem tej aluzji odnośnie fikcyjnych dyplomów. Jeśli uważasz, że rok czasu to za mało żeby zdobyć niezbędną wiedzę to ja postaram się udowodnić Ci, że jednak się da. Chciałem sobie trochę pomóc pisząc post na tym forum. Widzę, że na 2 nic nie wnoszące posty przypada jeden na temat więc wciąż mam nadzieję, że jednak ktoś pomoże. Pozdro :)
 11. Cześć, jestem Łukasz i to tyle tytułem wstępu. Zwracam się do użytkowników tego forum z prośbą o wybór tematu na pracę inżynierską. W mojej pracy chciałbym zając się grafiką, najchętniej 3d a już w ogóle super gdybym mógł zrobić animacje. Mój problem wynika stąd, że jeszcze nic nie umiem. Liznąłem tylko trochę after effects'a. Gdy wspominam promotorowi, że chciałbym zrobić coś z grafiki to mówi, że w pracy inżynierskiej musi się znaleźć rozwiązanie jakiegoś problemu technicznego, nie wystarczy że zaprezentuje umiejętność posługiwania się jakimś narzędziem. Jestem przekonany, że podczas tworzenia grafiki pojawia się masa zagadnień technicznych, ale ja ich nie znam :p Dlatego proszę Was pomóżcie z wyborem tematu. Mam rok na zdobycie niezbędnej wiedzy i skończenie pracy i chciałbym już zacząć :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy