Jump to content

ae28402dk

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About ae28402dk

 • Rank
  Member
 1. scena niekomercyjna, robiona do celów uczelnianych. Zaraz podeślę link na PM. Kurcze, konwertowanie tego wszystkiego zajęłoby wieki :/
 2. No właśnie, pytanie może dośc laickie, ale od zawsze używałem vraya i nigdy nic nie musiałem konwertować: jak przekonwertować scenę (i wszystko co w niej zawarte) by zrenderować ją przy użyciu corony?
 3. Oczywiście maxowy jest wyłączony, memory na auto. start time: 0 end time: 0 nth frame: 0 hidden geometry: hide render atmosphere: yes use adv. lightnig: yes pixel aspect ratio: 1,00000 image aspect ratio: 1,77799 render to fields: no force 2-sided: no compute adv lightning: no I najciekawsze: użyta pamięć 14gb oczekiwany czas renderowania: 92h Jak zostawiałem te 500mb wolne na system to komp się zwieszał, 3gb to bezpieczna ilość, jeszcze lepiej 4gb, bo choć nie używam w czasie renderowania kompa, a aktywnych procesów w tle jest mało, to win8 64bit jednak chyba pochłania mi za dużo ramu. Edit: Jestem kompletnie bezradny, kilka dni renderowania jednego obrazu to dla mnie za dużo. Swoją drogą znalazłem Corona Renderer, który wygląda równie dobrze, o ile nie lepiej od vraya, czy ktoś wie czy będę musiał podmieniać materiały na obiektach, czy po prostu przełączyć renderer w ustawieniach na coronę by wszystko śmigało? Edit2: wie ktoś jak przekonvertować scenę vray do corony?
 4. 400mb było standardowo i wówczas wszystko śmigało, choć możliwe, że to sprawka tego, że renderowane sceny były dużo mniej złożone - mniejsze oświetlenie, mniej refleksów, odbić i różnych bitmap. Rozumiem, że ustawić default geometry na "auto"? Edit: po zmianie na auto nadal występuje unloading geometry, lecz sam rendering zdaje się trwa trochę krócej. Edit_2: raz jest unloading geometry, a za 15 minut już jest inny tryb, dziwnie to się wszystko renderuje.
 5. Używam vrayproxy. Jak nie dopuścić by pokazało się unloading geometry? Czy Podany przez Ciebie sposób coś da? bo minęło już ponad 3h od rozpoczęcia renderowania (pozostało drugie tyle), a unloading geometry nadal trwa.
 6. unloading geometry, trwa to już godzinę, a ma trwać 6 (co poprzednio dało i tak 9-12h). Oczywiście vrayfur.
 7. Zapomniałem dodać: vray Szukając rozwiązania zmieniłem default geometry na dynamic (11gb), lecz to dało tylko chwilowy rezultat, gdyż czas renderowania pierw się skrócił, a potem systematycznie zwiększał. Podobnie z użyciem pamięci i procesora, po tej zmianie było najpierw 65-70% procesora i 4gb pamięci, a teraz jest 10-15% procesora i 12gb pamięci. Czy może być to wina złożoności obiektów? Czy może wina vray fur, gdyż w scenie użyty jest dywan (przekształcony na mesh)?
 8. Witam, renderuję dość złożone sceny arch. wnętrz. Gdy ustawienia renderowania były standardowe wszystko było ok i obraz 3700x2080 renderował się 3-4 godziny, zużycie procesora sięgało 100%. Gdy zwiększyłem ilość pamięci w ustawieniach renderowania na 10gb to obraz renderuje się jakieś 20h, przy czym zużycie pamięci to jakieś 13gb, a zużycie procesora to jakieś 12-16%. Gdy wracam do ustawień standardowych co do pamięci (czyli 400mb) to obraz renderuje się jeszcze wolniej. Co zrobić, by obraz renderował się szybciej, lub tak jak wcześniej przy zachowaniu jakości i wielkości sceny? Komp: proc i7, 16gb ram, karta 2gb.
 9. Witam, pobrałem kilka obiektów ze strony archive3d.net, lecz po wrzuceniu do mojego projektu są one za duże, jak je przeskalować? (dodam,że po boku nie ma żadnego okienka z wymiarami).
 10. Zgadza się, źle zainstalowałem vray'a, teraz wszystko jest w porządku. Dzięki za pomoc :) Swoją drogą, czy możecie mi powiedzieć ile u was trwa renderowanie obrazu full hd?
 11. Jak się okazuje nie działa mi żadne oświetlenie v-ray i to jest przyczyną, a dokładnie - nie działa przy renderowaniu, przez co scena jest czarna. Czy ktoś wie jak to naprawić? Dodatkowo mam problem, podczas renderowania wyskakuje mi takie oto okienko. Nie wiem dlaczego? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3439b55c3dc88125.html
 12. Zrobić screena z maxa? Tylko jak wywołać okno ustawień konkretnego światła? http://www.aleso3d.com/blog/?p=852 Wspomniana scena.
 13. Witam, 3ds maxa i vray'a używam od... kilku dni. Zacznę od tego, że szukałem odpowiedzi na mój problem, oglądałem baaardzo dużo tutoriali i niestety nie znalazłem rozwiązania problemu. Mianowicie, stworzyłem w 3ds maxie obiekt (mebel), który potrzebuję odpowiednio zaprezentować- wyrenderować w jakimś pomieszczeniu. Jako, że nie mam doświadczenia w tworzeniu pomieszczeń to pobrałem z neta gotową scenę od aleso3d. Jednak gdy chcę wyrenderować tą scenę to render jest czarny. Za to gdy renderuję sam stworzony przeze mnie mebel to wszystko się wyświetla w odpowiedni sposób. Dodam, że jestem studentem i projekt potrzebny mi jest bardzo szybko (sesja już trwa :O ). Dlatego proszę o zrozumienie, pomoc i łopatologiczne wytłumaczenie co robię nie tak. :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy