Jump to content

double

Members
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About double

 • Rank
  Member
 1. Heh, dzięki za odp, ok przekaże górze ten link ;) Wiesz nigdy nie wiadomo - ja oceniać nie będę, ale na bank nie warto wyśmiewać ofert pracy. Czasami spotyka się osoby, które przejawiają spoko poziom i po 4-5 latach, pracują za 1/3 mniej. Skąd ja mam wiedzieć - może jest na forum osoba z okolicy dla której oferta byłoby (może nie wyczekiwana, ale spełniająca podestawowe oczekiwania). Może student z okolicznych uczelni - jako pierwsza praca, chyba nie mógłby narzekać. Łączę ludzi jak mogę, dziś to, wcześniej coś innego, atrakcyjniejszego. Podałem netto wynagrodzenie, żeby każdy mógł ocenić, szkoda czasu na podchody. Różnych masz ludzi, różne historie, różne oczekiwania - wiesz powiem Tobie - miło się robi człowiekowi, jak ktoś powie - dzięki stary za możliwość startu. Ok nie moralizuje już, bo nie od tego te forum ;)
 2. Cześć Praca w UnrealEngine w Bydgoszczy przy projekcie/projektach VirtualReality. W mniejszym stopniu grafika (Environment/Lighting/..) więcej programowanie funkcjonalności. Po miesięcznym okresie próbnym (2500), umowa na czas nieokreślony (3000). Bliższe informacje o zadaniach na priv. Dlaczego post pisany tutaj, a chwilowo nie w temacie głównym? Robię research, chcę poznać potencjalnych chętnych do polecenia.
 3. dzięki, może będą jeszcze jakieś inne trochę szczegółowsze porady dzięki z góry
 4. Witajcie Nie wiem czy dobrze zapostowane, ale jeśli pisze "Nie jesteś pewien czy uda ci się osiągnąć zamierzony efekt?" to chyba tak Parę dni temu prosiłem o wycene przykładowego hotelu w HighPoly http://max3d.pl/forum/threads/14832-Ile-za-wizualizacj%C4%99?p=1279615&viewfull=1#post1279615 Tutaj chce poruszyć na jego przykładzie inny wątek dotyczący LowPoly Hotel (link poniżej) to tylko zobrazowanie, referencja do pytań. Z góry mówię że nie jest to zlecenie, a próba: -zobrazowania paru osobom wielkości takiej pracy -jej "niewykonalności" ze względu na czas i moce przerobowe -a może i wykonalności i osiągnięcia pożądanego efektu Prosiłbym, abyście w miarę możliwości, dopisali swoje spostrzeżenia, boję się że ktoś wykona zły ruch przy złym planowaniu. Do rzeczy Załóżmy jest potrzeba przeniesienia do sceny 3d takiego przykładowego hotelu (ze WSZYSTKIMI elementami wyposażenia interiora) wnętrza oraz zrobić z tego w miarę realistyczny wirtualny spacer (wiecie ruszając się strzałkami). Całość osadzić na stronie WWW aby tam była dostępna do oglądających 1. Czy jest możliwe na WWW uzyskanie takiej jakości jak w linkach poniżej - korzystając z obojętnie UnRealEngine/Unity/CryEng i sprawne renderowanie RealTime na WWW? Jeśli tak to ok, jeśli nie to co może być przeszkodą. Mam swoje spostrzeżenia, ale w tym przypadku, nie mają żadnej wartości, pewnie zaczną mieć, gdy osoby przeczytają ten wątek. 2. Jeśli chodzi o taką wizualizacje ale w pliku .exe na dysku (przy względnie dobrej karcie graficznej) uzyskanie takiej jakości i renderowanie RT nie powinno być problemem. Tak? albo jest coś przeciwko. Będę mieć kolejne pytania, ale to po Waszych odp, za które serdeczne dzięki
 5. Witajcie Proszę o poradę Wycena: Mam zorientować się w wycenie, jest to PRZYKŁADOWY (wielkościowo) lecz nie docelowy obiekt. Nie jest to także propozycja zlecenia dla osób które napiszą swoją wycenę. Jest jedna sytuacja w której musi zostać uświadomiona wielkość/przydatność/terminowość/cena takiego projektu - przed ewentualnymi dalszymi krokami. https://www.youtube.com/watch?v=hYZ5q_Yk0SY -technika HighPoly (3dmax+vray) -wszystkie elementy (wyposażenie całgo interiora pokoi/łazienek/sal/talerze/kanapki/itd (wszystkiego co widać), ilości pokoi nie znam ale załóżmy że będzie można wykorzystać tam instancje, + do tego elewacja i elementy zewnętrzne posesji - dosłownie (wszystko co widać) -modele/oswietlenie/materiały - rendering pomińmy -drugorzędną sprawą byłoby wycenienie tego samego ale w LowPoly (unity, wiecie 'chudzona' wizualizacja). Proszę wyceńcie: -jaki okres (miesiące, może tygodnie) pracy przez jedną osobę (wiem że nie jest to raczej możliwe ale proszę spróbujcie) -i ile należałoby zgarnąć za taki projekt. To nie jest fake, Dzięki za odp ;)
 6. Witajcie Poszukuje osoby do kilku korepetycji z Vray. Nie mam na uwadze tłumaczenia każdego parametru ale przyjrzenie się od strony technicznej wybranym kwestiom. Dajcie proszę znać będziemy dogadywać sprawę na PW.
 7. siemano ;) znowu mam małe bombardowanko pytaniami - wybaczcie dociekliwość - wiem że poprzednik sugerował abym pisał "!sensowne!" posty, ale kurnia jak błądze w poznawaniu czegoś nowego to czasem człowiek nawet nie wie że błądzi czyli pisze niesensownie. Do rzeczy: Od ostatniego razu czytałem raczej sporo tekstów, ale równocześnie pojawiało się kilka interpretacji renderowania. W miare dni dochodziło coś nowego i odrzucało się sprzeczne wersje. Mam pytanie które siedzi już parę dni. Włączam renderowanie, ustawienia IR+LC -LightCache -> 3pasy -> Rendering Co tak naprawdę dzieje się w ostatnim etapie czyli Rendering? -wysyłanie promieni/analizowanie/wyznaczanie pixeli? -a może tam tylko uśrednia się i aliasuje to co zebrał w poprzednich dwóch etapach tworzac ostateczny kolor pixela? Książki w kontekście Renderingu łączą termin z metodami śledzenia np: RayTrace, itp - dlatego jakoś z automatu widząc Rendering przypisywało się właśnie w tym miejscu strzelanie promieniami z kamery i ich analize.. a może jest zupełnie inaczej? Dajcie znać jeśli posiadacie jakieś info. pzdr ;)
 8. Thx za potwierdzenie i linki. Ok to robimy dalszy krok w poznawaniu tego ciekawego ustrojstwa. Trochę to skomplikowane ale chciałoby się zgłebić (P.S znacie moze kogoś na korki?) ok jest faza zbierania oświetlenia GI (build lighcache + prepasy) a następnie Rendering - jakim algorytmem odbywa się rendering w vRay? Link prześledzone na szybko w celu złapnia najpotrzebniejszych wiadomości. Dalej będzie czytane jeszcze raz, jednak o algorytmie renderingu (nie GI) raczej brak, opisują co nie co RenderMana i Arnolda o GI jeszcze dopytam później jednak dobrze byłoby wiedzieć coś o rodzaju algo renderingu vRay przed kolejnym czytaniem Dziex serdeczne za pomoc. P.S Autor tematu nie wiem, ale tak - u nas na studiach wysłali nas na projekt kompetecjny na inny wydział, i męcz się tu... "vRay - mechanizmy działania" Szczerze osobiście wolałbym znaleść kogoś do korków, poznać co poznać i robić coś na bazie tej wiedzy albo co innego, a nie wszystko od zera walić, gdyby przodkowie mieli wszystko poznawać od zera to nic nowego by nigdy nie powstało. Nie mówie że coś wymyśle ;p ale wiecie o co come on. Mimo wszystko dziex za pomoce ;)
 9. Siemano dołączamy z kumplem, ja jako świeżak (teoria). Mamy pewne zapytania - ja wolę dołączyć niż ponawiać gdzieś temat. Rendering: Raytrace - śledzenie promieni - metoda powstawania obrazu. Promienie wystrzeliwane z kamery, analizujące scene (czyli po trafieniu w obiekt okreslanie właściwości materiału, natężenia światła itd) to powodowało powstanie matrycy pixeli Wydawało się początkowo że jest to uniwersalny model wyznaczania obrazu a nazewnictwa typu: Forward-raytracing; Pathtrace; Radiosity; Raycasting; Photonmaping to tylko nazwy procesów (do wyboru) za pomocą których RayTrace analizował ścieżki Później (po przejrzeniu równania renderingu Jamesa T. Kajiya) okazało się że: Forward-raytracing; Pathtrace; Radiosity; Raycasting; Photonmaping to poprostu alternatywne do RayTrace systemy wyznaczania obrazu Nie czaje jednak gdzie umieścić GlobalIluminacje Początkowo wydawało się że jest to oświetlenie pośrednie które jest jedną z dwóch kroków w RayTrace. Że początkowo obliczana jest mapa światła, a na jej bazie w drugim kroku RayTrace analizuje geometrie+reszte tworząc matryce pixeli Jednocześnie Irradiance/Photon/Brute/LightCache to silniki (primary/secondary) które w odpowiedni dla siebie sposób stworzą ową mapę/system GlobalIluminacji W tym momencie mam już burdel we łbie bo może znowu coś myle a GlobalIluminacja to osobny model wyznaczania obrazu? - nie posiadający nic wspólnego z RayTrace. Ludzie dobrzy ;) jak to jest naprawde w Vray. Czym jest w renderingu GI a czym Raytrace
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy