Jump to content

Sylwiaa

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Sylwiaa

 • Rank
  Member
 1. Cześć, od jakiegoś czasu modeluję wnętrze siłowni. Większosć sprzętów działa na zasadzie linek i kołowrotków. Macie może jakiś pomysł jak zamodelować linki tak, aby były idealnie dopasowane do kołowrotków i ewentualnie, żeby cały sprzęt dał się później zanimować? Załączam zdjęcie o co mniej więcej mi chodzi. Całość robię w Mayi, ale mam też 3ds Max, a chyba nie byłoby problemu z zaimporotowaniem modelu z Maxa. Z góry dzięki za odpowiedzi.
 2. Mój promotor też ma raczej wyjebane, ale nie chcę żeby później na obronie się okazało coś innego :) Po wypowiedzi PawelB stwierdziłam, że temat mógłby brzmieć Fotorealizm w wizualizacjach trójwymiarowych i w opisie głównie skupić się na teksturach i oświetleniu, bo to właściwie najważniejsze.
 3. Cześć wszystkim! Przejdę od razu do sedna. Studiuję Informatykę i wybrałam specjalizację Animacja 3D. Jako pracę inżynierską chcę zrobić wizualizację wnętrza. Będzie to najprawdopodobniej mieszkanie lub dom. Szukam osób, które może robiły tego typu prace dyplomowe w celu skosultowania części opisowej pracy. Nie mam pojęcia co zawżeć w tej części. Chciałabym też opierać się na jakimś gotowym projekcie rozkładu pomieszczeć - macie jakieś źródło skąd wziąć taki projekt? Jeśeli chodzi o oprogramowanie waham się między Mayą (mental ray) a 3Ds Max (v-ray), aczkolwiek lepiej znam Mayę i jakoś odnajduję się w tym programie, z drugiej strony czytałam, że wnętrza wygodniej i lepiej robić w 3ds Max. Co polecacie? Warto uczyć się od nowa nowego programu? Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. (Mój prowadzący ma absolutnie gdzieś wszystkich swoich studentów i nie można za bardzo na nim polegać :( )
 4. Cześć, chcę podzielić się moją pierwszą pracą z modelowania 3D. Do doskonałości pewnie jeszcze dużo brakuje. Chętnie poznam wasze opinie :) [ATTACH=CONFIG]103582[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]103580[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]103581[/ATTACH]
 5. Ja studiuję Informatykę, a specjalizacja to Animacja 3D. Na początku prowadzący powiedział, że pracą inżynierską może być a) Modelowanie b) Animacja c) Efekty specjalne d) Zaprogramowanie jakiegoś pluginu/ dodatku do programu. Efektem wszystkich tych prac musi być kilkuminutowy film + dokumentacja. Pokazywał nam też prace na YT z kanału Vancouver Film School jako przykłady przy czym stwierdził, że to są raczej bardziej zaawansowane prace i u nas mogą być mniej złożone.
 6. Dzięki wielkie za odpowiedzi :) Jestem dość zadaniową osobą i właśnie chciałabym już coś robić w kierunku pracy inżynierskiej, bo wiem że cała ta praca ma jakiś większy sens i muszę zrobić coś konkretnego. Stąd pisałam o tematach. Mój problem jest też taki, że nie za bardzo wiem czy tego typu rzeczy nadają się w ogóle na temat pracy inżynierskiej, ale to już raczej pytanie do prowadzącego. Anyway jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi :D
 7. Cześć. Na studiach wybrałam specjalizację Animacja 3D wcześniej nie potrafiąc zupełnie nic w tym kierunku, ale w otwartą głową i chęcią nauki. Nauczyciel prowadzący okazał się porażką. Nadal chce się tego uczyć, ale jakoś brakuje mi motywacji, materiałów wiedzy. Podoba mi się Maya. Robiłam kilka tutoriali, jakieś proste modelowanie mebli itd. Przy Zbrushu trochę wymiękłam... Na pewno z doświadczenia wiecie jakich programów warto się uczyć, bo jest ich masa. Aktualnie też szukam pomysłów na pracę inżynierską. Myślałam o czymś w stylu krótkiej bajki, albo wizualizacji jakiegoś wnętrza. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy