Jump to content

Margo Art

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About Margo Art

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

45 profile views
 1. Czy ta książka How to Render nauczy mnie jak poprawnie wykreślać cienie rzucone? 🙂
 2. Jasne, że pomogłeś 🙂 Dziękuję za tak obszerną odpowiedź 🙂 Z tym cieniem rzucanym przez sześcian to faktycznie coś nie gra bo na pewno światło nie padało tylko z boku, Przeczytałam ten tutorial i narysowałam kilka nowych brył, starając się wykorzystać twoje rady. Pewnie nie wszystko zrozumiałam, ale z ćwiczeniami pewnie będzie coraz lepiej 😉 Tym razem rysowałam ze zdjęć, nie z natury i było to trudniejsze niż myślałam, bo jak rysuje z natury np. sześcian, to mierzę ołówkiem pod jakim kątem powinnam narysować wszystkie linie (angle sighting), a przy komputerze jest to raczej niemożliwe. Podejrzewam, że martwą naturę ze zdjęcia byłoby mi jeszcze ciężej narysować. Jest jakiś magiczny sposób na sprawdzanie proporcji i mierzenie ze zdjęć, czy raczej trzeba polegać tylko na oku? Dlatego te bryły które narysowałam nie są takie dokładne bo robiłam wszystko na oko, tak jak mi się wydawało.
 3. Przez ostatnie kilka dni zmagałam się z rysowaniem 250 pudełek z Drawabox, ale już dobrnęłam do końca i zaczęłam ćwiczyć cieniowanie 🙂 Ćwiczyłam te przejścia tonalne, pobawiłam się z rozmazywaniem grafitu i muszę przyznać, że wyszło to całkiem całkiem. Myślałam, że przy rozmazywaniu cała kartka będzie brudna 😄 Do najciemniejszych cieni użyłam ołówka 4B, do najjaśniejszych 2H, a resztę zrobiłam 2B, jak SebastianSz radził. Niestety ten najciemniejszy cień na podłożu (cast shadow) nie chciał się tak ładnie rozmazać. Co do walca to nie wiem jak tą przednią ściankę pocieniować. Cały czas coś z nią jest nie tak 😕 Co myślicie?
 4. Dziękuję 🙂 Właśnie to o czym piszesz jest jedną z rzeczy których się nie uczyłam i za bardzo nie wiem jak te bryły wykreślać. Patrząc na przykład który mi dałeś pewnie mogłabym się domyślić o co chodzi, ale może jest jakiś poradnik czy coś takiego, który by mi to szerzej wytłumaczył? Fajnie, dziękuję bardzo 🙂 Spróbuję sobie tak poćwiczyć jak piszesz. A jeśli chodzi o ziarnistość papieru, to papier mam chyba dość gładki. Może to wina powierzchni na której rysuję, jest dość chropowata. Podłożę sobie więcej kartek pod spód, może to pomoże 😉 Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie ołówka. Wszystko cieniuje ołówkiem 2B, powinnam jakoś zmieniać te ołówki w trakcie rysowania, raz ciemniejszy, raz jaśniejszy czy na razie ćwiczyć tylko z jednym?
 5. Cześć 🙂 Od jakiegoś czasu szukałam miejsca w którym mogłabym dzielić się moimi pracami i uczyć od innych. Ktoś polecił mi tą stronę, a więc jestem 😄 Wiem, że jest to forum bardziej poświęcone grafice komputerowej, ale na pewno wielu z was równie świetnie radzi sobie z rysunkiem tradycyjnym, więc liczę na to, że ktoś będzie chciał mi pomóc...? Rysunkiem interesuje się od dawna, ale dopiero na początku tego roku faktycznie zaczęłam się uczyć jak rysować. Korzystam z kursu online Brenta Evistona 'The Art & Science of Drawing'. Kurs bardzo mi się podoba, ale wiem, że Eviston jedynie daje pewien zarys podstaw a kryje się za tym o wiele więcej, czego należałoby się nauczyć. Więc w międzyczasie zaczęłam również kurs Drawabox. Niestety nie mam możliwości robić go regularnie, ale raz na tydzień staram się coś tam uszczknąć 😉 Trochę sobie pooglądałam forum i zauważyłam, że polecacie książkę 'How to Draw' Scotta Robertsona, więc może niedługo uda mi się zajrzeć i tam 🙂 Póki co rysuję jedynie martwe natury, same kontury. Sama ustawiam sobie kompozycje, rysuję z natury, nie ze zdjęć. Teraz zaczęłam uczyć się jak cieniować podstawowe bryły, ale szczerze, ciężko mi to idzie 😕 Dalej się męczę z mierzeniem, które zajmuje mi bardzo długo, no ale praktyka czyni mistrza. Tak więc widzicie, że jestem dopiero na początku mojej drogi z rysowaniem i miło by było, gdyby ktoś chciałby mi pomóc, pokazać co robię źle itd. 🙂 Jako że miałam styczność tylko z kursami po angielsku, z góry przepraszam jeśli będę używać anglojęzycznych zwrotów. To jedynie dlatego, że nie znam ich polskich odpowiedników a Google Tłumacz czasem zawodzi 😛 Tutaj trochę moich prac, zaczynając od małego progresu: Sporo tego wyszło... Właściwie to już miałabym pytanie odnośnie cieniowania. Co robię źle, że to wygląda źle? 😄 (Na tej kuli zrobiłam highlight/punkcik światła, ale niestety nie widać na zdjęciu)
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy