Skocz do zawartości

adamkos

Members
  • Liczba zawartości

    255
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez adamkos

  1. Co do tego, że Mac jest drogi to nie do końca tak jest.. My porównujemy Maca z blaszakami które składamy sobie z reguły sami.. w zestawieniu z firmowymi kompami Della, Hp itp wcale, wcale Mac tak drogo nie wypada!

     

    Powiedziałbym, że nawet wypada tanio :), szczególnie w USA. U nas niestety spora marża, dużo lepiej kupić w Niemczech.

  2. Jeśli ma to być ten tańszy mac pro, to lepiej pc - to to samo co zwykły i7, tylko dla picu procesor xeon. Natomias 2 procesorowe mac pro wcale nie wypadają tak źle w porównaniu z odpowiednikami pc a często mają ekskluzywnie najnowsze procesory intela jeszcze zanim są dostępne na rynku. (tak było np. z xeonem 3.2 ghz). Aby zainstalować windows na bootcamp - osobnej partycji, nie trzeba przeinstalowywać systemu. Natomiast wszystkie vmware, paralels i inne techniki wirtualizacji nie zdają egzaminu w 3d ze względu na potrzebę współdzielenia ramu między 2 systemami, słabą akcelerację 3d w viewportach i narazie ograniczenie do 4 rdzeni.

    Czyli mac pro do 3ds max tak, ale tylko w wersji 2procesorowej i przez bootcamp

  3. Kiedy robie powtarzalne elementy zawsze uzywam geometrii typu instance a nie copy. wtedy zajmuja one w pliku i pamieci kompa minimalna ilosc miejsca, a vray potrafi to tez bez problemu zrenderowac. Gorzej jesli twoj renderer nie umie obslugiwac "zklonowanej" geometrii.

    W moim przypadku ta metoda sprawdza sie dla drzew, mysle ze z lancuchami tez sobie poradzi. Moze dobrym pomyslem byloby zbudowac bloki po kilka ogniw i te bloki dopiero klonowac.

  4. avi.bmi to bylo w maxie 2.x prawdopodobnie masz cos spieprzone w codeckach. pamietaj ze niektore jak np indeo renderuja tylko do okreslonych rozdzielczosci. nie mozna np. zrobic nimi 319/273 a jedynie standardowe jak np. 320/240. sprobuj wybrac jakis inny codeck avi w opcjach zapisu pliku.

  5. Filtr diffuse glow w photoshopie zalatwia ten problem calkowicie elegancko. jak kcesz to zrobic w czystym renderze to mozesz uzyc np. dof'a lekkiego - bardzo jasne rzeczy zaraz dostana lekkiej poswiaty, a normalne (ciemne) nie, albo czegos co bedzie symulowalo powietrze - multum malutkich particli z polprzezroczystym materialem, albo jakis box z sss. cos w tym rodzaju, ale bedzie sie liczyc dlugo a efekt pewnie taki sobie. mozesz takze uzyc glow z videopost - dziala z brasil i vray tez - po uaktywnieniu g-buffers.

  6. ja zawsze robie multiframes incremental irradiation map i licze swoja animke na najnizszych ustawieniach antialiasingu co 10 klatke - na koniec zapisuje vray irradiation map, ktora zawiera w sobie juz GI dlacalej sceny, ktora widac z przelotu kamery, wiec nic nie powinno migac. potem ustawiam finalna jakosc renderingu, robie irradiation map z wczesniej zapisanego pliku i licze finalna animke. baking textur jest bardzo czasochlonny i trzeba zawsze dobrze pomapowac obiekty. poza tym bake3d robi wszystko do plikow png, z maska i ta maske potem trzeba recznie wylaczac, bo powoduje ona artefakty na krawedziach mapowanych polygonow...(tzw. szwy)

  7. Final! juz nic nie zmieniam, zreszta i tak nie ma czasu.

    Podsumowanie:

     

    modeling wstepny: 3dsmax 6

    modeling zaawansowany: zbrush

    texturing/rendering: 3dsmax 6

    compositing: Photoshop.

     

    Sorki za brak tla, ale cholera wie jak to niebo wyglada;)

     

    dzieki Wszystkim za doping/krytyke, to byla super bitwa. milo sie z Wami maksowalo. A tutaj pracka:

     

     

    eter6b.jpg

     

    [Wyedytowany dnia 5-7-2004 > adamkos]

  8. hmm ten tego... wydaje mi sie ze mentny musi miec cien typu ratrace w przeciwienstwie do scanlinea ktory uzywa shadowmapy. a - sprobuj moze tez z innym typem swiatla - z tego co pamietam, to przynajmniej wersja 2.45 robila jakies problemy z maxowym directem...

     

    [Wyedytowany dnia 5-7-2004 > adamkos]

  9. wyjasnienie pendzla troche sie mija z prawda. nie jest latwo otrzymac true glossy w scaneline, ale jest to mozliwe - nalezy wejsc w zaawansowane ustawienia raytracera gdzies tam w opcjach materialu i pobawic sie parametrami typu raytrace cutoff, treshold i innymi takimi - juz dokladnie nie pamietam, a nie mam teraz maxa pod reka, ale na 100% jest to mozliwe - wiem bo robilem...

  10. scanline ma bardzo duzo roznych antyaliasingow, do tego jest jeszcze supersampling textur w edytorze materialow, no i na koniec mozna zawsze zrenderowac w troche wiekszej niz finalna rozdzielczosci. nie zapominaj, ze katedra byla renderowana w 2k, a na dvd masz sporo mniej. dlatego tez ladnie wyglada. co do brazilowego, vrayowego i finalrenderowego supersamplingu adaptywnego, to wcale nie jest on taki super - w animacji potrafia zniknac male obiekty itp... wszystko zalezy oczywiscie od ustawien czulosci filtra adaptywnego, ale standardowe ustawienia to za malo dla animacji.

  11. z tego co pamietam jest skrypt, ktory zmniejsza saturacje dla zapisanej wczesniej mapy irradiacji. nie pamietam gdzie to jest, poszukaj na forum vraya.

  12. hmmm, ciezko bedzie - ale moze sprobuj material typu shell-lack - shell powinien byc vray a lack powinien byc standard z ustawiona selfillumminacja. albo composite, mix, czy cos takiego... ktorys z tych materialow laczacych 2 rozne...

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności