Jump to content

HummFred

Members
 • Content Count

  92
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

58 Excellent

1 Follower

About HummFred

 • Rank
  Member
 • Birthday 01/10/1986
 1. Corona ma w sobie coś co sprawia, że te renderki przyjemne dla oka są. Generalnie bardzo ładnie i plastycznie. A jak jeszcze to z siłą HDRL połączyć to widać bardzo ładne efekty...ale:) - Dodałbym jakieś zanieczyszczenie w lakierze felgi (takie drobne). - Przykuło mają uwagę tylne koło prawe... Brakuje tam jakichś detali zawieszania. Po prawej stronie jest tłumik z tego co się zorientowałem. Wiem, że model nie jest Twojego autorstwa, ale takie smaczki minimalnie psują odbiór:) Albo dodać detalu albo zaciemnić to miejsce. - Dodałbym trochę metaliczengo efektu w lakierze. - Brakuje też tablicy rejestracyjnej... Trochę tak pusto na tym zderzaku. W sumie tyle:)
 2. Dzięki za komenty ;) Co prawda niewiele, ale zawsze coś;)
 3. Proszę. Compo zrobiłem w Photoshopie. Mam już trochę doświadczenia w tej kwestii więc samo jakoś przychodzi. Mogę wrzucić filmik z posta:D
 4. Hej Widzę, że posucha na weekendzie i mało kto cokolwiek komentuje. Generalnie jeśli idzie o oświetlenie to nawet spoko to wygląda. Brakuje niestety sporo detali. Takich smaczków jak dźwignia zmiany biegów na zewnątrz auta (jak ten model nie miał to przepraszam ale wszystko co znalazłem w googlach ma:D), braki w zawieszeniu i inne mniejsze rzeczy, które pominąłeś bo pewnie już byłeś modelem zmęczony ;) I ważne żeby shadery były wyrównane. Nie powinno być sytuacji, że karoseria jest nieskazitelna a rura wydechowa i inne elementy zmęczone czasowo. Staraj się zrównoważyć to wszystko. Dodawaj na karoserii ryski, może jakiś odprysk lakieru, może tzw pomarańczową skórkę. Staraj się nie przeginać z bumpem jak na wydechu. Dodawaj detalu na oponach - ścianka boczna jest łysa, dodaj nawet na lekkim bumpie jakieś oznaczenia i już będzie mega dobrze. Rzadko kiedy materiał taki jak guma ma jednolitą powierzchnię.Znajdź sobie jakąś grundge'ową texturkę i wepnij do reflection z jakąś minimalną wartością i już lepiej się zaczyna robić. Bieżnik zwykle jest pobrudzony i bardziej zmatowiony niż boki opony. Także ciśnij detalu więcej. Czasem coś tak banalnie głupiego jak oznaczenie producenta na szybie (w rogu) sporo zmienia w odbiorze obrazka. A i dlaczego ten Bentley nie jest zielony ;) Się rozpisałem :) Sam robię całą masę błędów jeszcze. Nie piłuj już tego modelu... zostaw, zabierz się za następny i na nim wprowadzaj tą krytykę, którą tu otrzymasz. Chętnie zobaczę jakiegoś kolejnego klasyka tego pokroju. Najfajniej jakby ktoś zmotał Daimler'a Double Six 50 Sport Corsica Drophead Coupe :)
 5. Dziękuję. Tak model jest mojego autorstwa.
 6. Witam Kolejne starcie z UE4.... Tym razem BWM X5. Może się Wam spodoba, a może i nie:) Render w ue4, poskładane w Photoshopie. Finalny obrazek: Compositing breakdown: Teraz trochę Viewportów:
 7. Witam Dawno nie postowałem. Jako że na topie jest teraz UE4, więc i ja postanowiłem bliżej poznać to cudo. Jestem generalnie pod wrażeniem możliwości i łatwości obsługi tego softu. Naoglądałem się już wizek i różnej maści enviro... Poklikałem trochę i stwierdziłem, że pora zrobić coś konkretniejszego. Czy da się w silniku growym uzyskać jakoś produkcyjną? Czas pokaże. Na razie wyszło mi coś takiego. Ciągle się uczę, pewnie z czasem uda mi się osiągać lepsze efekty. Model mega stary, zrobiłem go dawno temu. Generalnie podstawa to dobre assety i dobrze zrobione UV, chociaż ten render robiłem bez wypalania światła. Renderowane w 4k, skalowane do Full HD. Czas renderingu... 1 sek na pass - GTX 960. Poskładane i podkręcone w After Effects'ie. A teraz zapraszam do komentowania. Finalny Obraz (przeskalowany) HiRes http://piotrkoczan.com/img/ue4/r33_gtr/sky_shot_001.jpg Compositing Video CASE STUDY Render Passy http://piotrkoczan.com/img/ue4/r33_gtr/render_passes.jpg UE4 Viewports http://piotrkoczan.com/img/ue4/r33_gtr/viewport_01.jpg http://piotrkoczan.com/img/ue4/r33_gtr/viewport_02.jpg http://piotrkoczan.com/img/ue4/r33_gtr/viewport_03.jpg http://piotrkoczan.com/img/ue4/r33_gtr/viewport_04.jpg http://piotrkoczan.com/img/ue4/r33_gtr/viewport_05.jpg http://piotrkoczan.com/img/ue4/r33_gtr/viewport_06.jpg Material Override - Construction Script http://piotrkoczan.com/img/ue4/r33_gtr/override_blueprint.jpg Shader Lakieru http://piotrkoczan.com/img/ue4/r33_gtr/paint_shader.jpg
 8. Dziękuję za komentarze:) Odnośnie zarzutów co do wyboru tego właśnie rocznika - takie było ograniczenie bitwy 3d:)
 9. Widać wszystkim odebrało mowę:) Ja się już wypowiadałem, że genialne:)
 10. Witam ponownie, tym razem po krótszej przerwie. Kiedyś dawno temu (i nie prawda) odbył się challenge samochodowy, do którego dumnie przystąpiłem. Jednak praca zawodowa nie bardzo pozwoliła mi na dokończenie modelu na czas. Projekt długo leżał na dysku... Model Poloneza przechodził zmiany, różne wariacje nadwoziowe itd. Aż stanęło na poszerzającymi dodatkami inspirowanymi Lancią Deltą HF Integrale. Tak też powstał FSO Polonez MR 89 Wide Body. Długo zastanawiałem się, czy w ogóle to pokazywać, ale co tam. Pojechałem po bandzie i postanowiłem zrobić scenę burzowo deszczową - Full CG. Zapewne posypią się komenty odnośnie przepaleń, nierealności itd. Ja jestem zadowolony do tego stopnia, że wydrukowałem to sobie w formie plakatu i wisi w biurze. Soft: 3D Studio, Vray, After Effects, Photoshop Kilka closeupów: Viewport: I dla ciekawskich model:
 11. Witam Dawno nic nie wrzucałem - mało czasu, dużo pracy. Dzisiaj chciałem podzielić się z Wami moimi ostatnimi wypocinami. Pracka powstała na konkurs ogłoszony przez humster3d. Co prawda nie zdobyła żadnej nagrody ale za to została wyróżniona. Model stworzyłem jakiś czas temu (przy okazji innego zlecenia), na potrzeby konkursu dorzuciłem do niego bodykit żeby wyglądał agresywniej. Soft: 3d studio, Iray, Vray, After Effects, Photoshop Case study Jako, że niedawno siadłem do Iray'a, to postanowiłem użyć go do czegoś poważniejszego. Nie muszę chyba nikomu przedstawiać tego renderera, jestem zadowolony z efektów jakie daje przy niedużym czasie oczekiwania. Obrazek był renderowany na kartach: GTX660 oraz Quadro K600 - razem dają jakieś 1200 rdzeni. Render w rozdzielczości 3000x1900 trwał 28 minut. Chciałbym zaznaczyć, że Iray nie ma możliwości definiowana jakości obrazu - zawsze dąży do najwyższej. Można zdefiniować jedynie czas na jedną klatkę, ilość iteracji na jedną klatkę, bądź nieskończoność. W tym przypadku render ograniczył się do 2000 iteracji. Całość świecona HDR'ką, niektóre części auta doświecone samoświecącym materiałem z backplatem. Cały post wykonany w Photoshopie. Vray posłużył do wyplucia normalek, których w Afterze użyłem do stworzenia speculara na modelu. Clay render: Viewport: Normals: Specular: HDRI Jako, że nie mam możliwości zrobienia HDR'ki z prawdziwego zdarzenia, to zdecydowałem się ją trochę zafejkować. Skleciłem w PS'ie texturke używając fotek z sesji mojego samochodu (foty robił Wojtek Wójcik). Następnie stworzyłem prosty obiekt, który mniej więcej oddawał wygląd miejsca, w którym była robiona sesja. Może nie jest idealna, ale robi robotę. Render z kamerą 360 i efekt widoczny poniżej: HDRI: HDRI scene viewport: HDRI scene viewport: Backplate Wspominałem wcześniej, że mam całą sesję zdjęciową z udziałem mojego samochodu. Zdecydowałem się wybrać, któreś ze zdjęć i użyć go jako backplate'a. Na warsztat poszła fota widoczna poniżej. Oczywiście musiałem usunąć fure ze zdjęcia. Wyszło to dość dobrze i jestem z tego całkiem zadowolony. Generalnie jestem bardzo zadowolony z efektu jaki uzyskałem. Ciszę się, że udało mi się prztestować Iraya w warunkach bojowych. Zapraszam do oglądania i komentowania.
 12. Dziękuję za komentarze:) Adek - jest to mój debiut jeśli chodzi o wykonanie filmu samodzielnie. jaras - samochody są zrigowane w prosty sposob. Karoseria, koła i zaciski hamulcowe mają podpięte kontrolery. Kontrolery są wpięte w system MadCar. Można oczywiście podpinać obiekty bezpośrednio, ale to strasznie obciąża cała scenę. Najwięcej zabawy jest ze sparametryzowaniem samochodu - przyczepność opon, masa, grawitacja, skok spręzyn itp. Zanim uzyskałem końcowy efekt było sporo prób. Żałuje, że w trakcie tworzenia nie miałem dostepu do np. joysticka czy kierownicy - MadCar pozwala na kotrolę pojazdu także za pomocą kontrolerów gier. slowmotion - końcowa sekwencja nie była wcześniej rozplanowana. Zaproponowałem właśnie taki wjazd kombi (w stylu niepokornego przedstawiciela handlowego) - pomysł spodobał sie klientowi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy