Jump to content

siemien

Members
 • Posts

  104
 • Joined

 • Last visited

City (optional)

 • Miasto
  Białystok

siemien's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

11

Reputation

 1. Witam. Po długiej przerwie powróciłem do grafiki 3D i postanowiłem mocno przysiąść do tematu. Obecnie modeluję miecz, który jest oparty concept art z konkursu trwającego na stronie gry. Grafika, której używam za wzór jest jedną z finałowych prac. Nie jestem PRO, ale liczę na opinie i ewentualne błędy ( oczywiście, że na pewno tam są :) ), które możecie wskazać. Jestem na etapie dodawania elementów, które są widoczne na artworku, czyli łańcuszek z monetami, a następnie ruszę po detal.
 2. Witam. Nie, nie kupuję go dla siebie, bo nie umiem nawet ładnie kwiatka narysować. Moja siostra cioteczna idzie na ASP i zawsze chciała mieć tablet graficzny to pomyślałem, że jej kupię. Nie mówimy tu o Cintiq, bo bez przesady. Bez ekranowy, ale w miarę dobry jak na pierwszy tablet :) Co polecacie na początek?
 3. Monio dla mnie może być w szoku... Don't care. Nigdy nie działałem w Solidworks, a zwłaszcza Blender->Solidworks. Dzięki za odpowiedź Chrupek
 4. Rozumiem :) I o to mi chodziło :) A da się przenieść model z Blendera do Solidworks, żeby tam wykonać poprawki i niezbędne kalkulacje?
 5. Czy Blender nadaje się do projektowania ram rowerowych? Mam na myśli poważne projekty 1:1, a nie nachodzące na siebie cylindry. Liczę, że rozumiecie o co chodzi :)
 6. No tak, ale to nie była wina tego, że były częścią całego obiektu :) Tylko sposobu mojej manipulacji materiałami i rozumienia w jaki sposób one działają. Załóżmy, że wymodeluję te szyby oddzielnie, bo to nie problem. Gorzej wydaje mi się umiejscowić je dokładnie na styk razem z ścianą, żeby nie było szczelin...
 7. Doskonale rozumiem, że to nie atak personalny. Wiem, że z zasady modeluje się jedno z wielu modeli. Tyle, że jak napisałem. To model "eksperymentalny" na szybko. Dlaczego miałbym modelować szyby jako dodatkowy Plane wsadzony właśnie tam w miejsce okiennic? Ma to jakiś głębszy sens w takim wypadku?
 8. Rozumiem, że są ludzie ode mnie lepsi o lata świetlne. To fakt. Rozumiem też, że moja determinacja, żeby się nauczyć nic dla was nie znaczy. Przyjmuję krytykę bez żadnego problemu, ale jak mam zdobyć wiedzę nie ucząc się i popełniając błędy? Weź pod uwagę to, że nie używałem nigdy cycles... Sent from my RM-941_eu_poland_376 using Tapatalk
 9. To jest pojedynczy model, tak samo jak każdy inny... Nie będę przecież małpki Blendera. Brakuje mi podstaw oświetlenia. Fakt, że zacząłem się odzywać w dziale Blendera od miesiąca, nie znaczy, że nie korzystałem z niego ileś tam lat temu (2007, potem 2010-2011). Nigdy po prostu nie popchnąłem tego do granicy - co robię teraz. Może ma ktoś jakiś fajny tutorial albo poleci książkę, która mniej więcej pozwala zrozumieć oświetlenie, sposób działania itp? Odnosicie się czasem do literatury o Blenderze?
 10. Tak naprawdę nic nie jest trudne. Blender, Photoshop, fizyka kwantowa :) Kwestią jest tylko zrozumienie sposobu działania programu oraz sposobu działania na programie, jego manipulacji, aby robił to czego potrzebujemy :) Zajmę się teraz kwestią oświetlenia, ponieważ nie ogarniam...
 11. Do szewskiej pasji mnie zaraz doprowadzą te szyby... Zmieniłem oświetlenie. Usunąłem wszystkie materiały i zająłem się wyłącznie szybami. Zaznaczyłem face'y szyby, stworzyłem nowy materiał na pierwszym miejscu, wybrałem nodes itd. Naciskam assign, mając tylko szyby zaznaczone i cały dom robi się szklany... Unwrapowałem, nie unwrapowałem i nadal to samo. Co robię źle?
 12. http://www.pasteall.org/blend/29262 To mój plik Blend. To save przed remove doubles oraz rekalkulacja normalnych. Zrobiłem to, ale nic to nie dało...
 13. Witam. @UP Chyba tak zawsze było. U mnie też tak jest, ale nie wiem jak przełączyć :( Okropny test render To mój "piękny" eksperymentalny domek, gdzie testuję różne cuda. Chodzi mi o problem z oknami. Kolega Ikkiz podpowiedział mi jak zrobić materiał szkła, ale nawet ustawienie światła bezpośrednio na szybę nic nie daje. Po lewej jest normalnie, a po prawej czarno... Zrobiłem to samo na prawym co na lewym oknie, więc to wydaje się dziwne. Oczywiście zrobiłem to jako nowy materiał oraz nacisnąłem Assign, gdy wybrałem face'y szyb. Coś poradzicie na to?
 14. O tej jego szkole Architektury się nie wypowiem, ale nie wydaje mi się, aby miał w tym jakieś wykształcenie osobiście :) - Mogę się mylić. @ikkiz O displacement map Ci chodzi? Posiadam wszystkie potrzebne, właśnie z CrazyBump. Rozumiem, że cena MindTex na Steam tyczy się też osób prowadzących firmę itd czy to cena użytkownika domowego albo jedna dla wszystkich?
 15. Andrew Price poleca program Crazy Bump do tworzenia wszystkich tekstur na bazie pierwszej kolorowej. Co sądzicie o tym programie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy