Skocz do zawartości

Po kolei, na spokojnie.


Intruder3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę. jestem totalnym noobem w dziedzinie animacji, ale razem z kumplami postanowiliśmy zrobić coś natchnieni "Stars in Black" :P Mam kilka pytań:

1. Skąd mogę ściągnąć ten program Fusion, bo jak widziałem w innym topicu to efekty są całkiem ładne.

2. Czy dałoby radę zrobić lightsabery z ładnymi poświatami i smugami w Max3D, i jak to zrobić?

3. Skąd mogę ściągnąć Max3D?

4. W czym to lepiej zrobić (CO daje ładniejsze efekty?)

5. Jak dorobic potem ewentualnie, błyski przy uderzeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe swinia ze mnie ale uzyj opcji search...:) heh dal bym linka do mieczy w maxie ale dawalem juz ponad 200 razy :) i juz nie daje dobry chlopiec juz ze mnie a maxa z oficjalnej strony producenta Autodesc...[dodam ze wpisz w googla "miecze swietlne E13" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. eyeonline.com wersja studencka jest free

ad2. przejrzyj tutoriale na stronie max3d.pl ewentualnie innych.

ad3. 3ds max mozesz sobie sciagnac w postaci 30 dniowego triala ze strony autodesk.com

ad4. co ci bedzie lepiej pasowalo.

ad5. w postprodukcji, w fusion na przyklad jako efekt flary, lub inny swietlny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program, o którym piszesz to nie Max3d, a 3D Studio Max (3dsmax).

 

Zarówno eyeon Fusion oraz Autodesk 3dsmax do programy komercyjne, za które trzeba zapłacić. Demo możesz pobrać odpowiednio stądoraz stąd.

 

Jeśli chodzi o to, że w Fusion otrzymujesz ładne efekty, to nie jest zasługą oprogramowania, a jedynie jego operatora.

 

Nie wiem co to są lightsaber, jeśli są to miecze świetlne, to można oczywiście zrobić to w 3dsmax'ie, ale imo najlepiej właśnie w programie do kompozycji (np. Fusion, combustion, Flame, Shake, etc.). Jeszcze raz powtarzam, ładne efekty nie daje oprogramowanie, a osoba, które je obsługuje.

3dsmax to program do grafiki 3D, więc jeśli nie planujesz takowej w swoim filmie (miecze świetle taką nie są), to sobie lepiej go odpuść.

 

 

Błyski czego? Całego ujęcia - coś w stylu uderzenia błyskawicy? Jeśli tak, to rozjaśniasz na kilka klatek całe ujęcie.

 

BTW warto abyś wiedział, że jeśli nigdy nie miałeś styczności z takim oprogramowaniem, to pierwsze efekty nie będą warte naśladowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... no dobra, mam jeszcze parę pytań:

1. Czy mogę dorwać triala 3D Max Studio z innej stronki (tutaj podali mi, że przyślą mi dalsze informacje mailem a nic nie przyszło.)

2. Jak dorabiać potem efekty strzałów z blasterów i odbijania ich mieczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra rozgryzłem o co chodzi w instalce Maxa, i pokombinowałem trochę z tutorialem, ze stronki Max3d. Mam teraz pytanie - otóż zrobiłem jak radziłeś Piotrek, ale link który mi przysłali ze stronki Fusion, nie zawiera żadnej opcji download, tylko jakieś courseware. Co mam zrobić, żeby mieć triala Fusion 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ściągnąłem adobe premiere. Jak teraz wklejać w nim dźwięki i edytować scieżkę dźwiękową? Np. mam dźwięki miecza - jak je podstawić do filmu?

 

Czy w adobe premiere moge skracać i łączyć filmy? Jeżeli tak, to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, mam już ostatnie pytanko. Jak moge zrobić te charakterystyczne napisy wejściowe a'la Star Wars, i jak robic przejścia między scenami. np. Obraz jedzie do góry, a z dołu ukazuje się inny (no wiecie jak by, ktoś podnosił zasłonę;])? I jeszcze jak po kolei dodać w adobe premiere dźwięk do ścieżki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napis to pewnie zwykłe napisy zeskalowane na górze jadące w tamtą strone i zanikające tam ;-) nic tudnego zaanimuj sobie kanły scale transiton czy tam move nie pamiętam dodaj opaticy i już ;-P

 

prześcia to w zakładce transition masz do wyboru do koloru

 

dzwieki to po kolei przeciągasz na poszczególne ścieżki dźwiękow (te niżej) jeden obok drugiego a jak sie nie miesczą to dajesz pod

 

a1bv3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz pytanie z innej bajki, nie wiedziałem, gdzie je umieścić to wrzucam tutaj. Dlaczego po konwersji plików 3GP na AVI lub inne formaty, sekwencja jest skracana? Jak temu zaradzić? Używam Alive Video Converter, ale dzieje się tak w każdym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności