Skocz do zawartości

Ile polygonów w lowpoly ?


Cozmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam takie pytanie. Ile średnio mają wasze postacie, modele statyczne polygonów ?. Ostatnio zastanawiam się czy warto aż tak oszczędzać i postać 2-3 tysiące polygonów była by nawet efektywniejsza wizualnie a przy obecnych kompach co przeciętny gracz ma w domu to nie powinno w sumie robić aż tak gigantycznej różnicy dla sprzętu, jak myślicie ?

 

Pozdrawiam

Cozmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no wiesz, nowe gry, super gry to maja i po 20 tys :P... ale takie silniki, taka optymalizacja i profeska jak oni odwalaja, jest poza zasiegiem :)...

Pozatym, moim zdaniem wazniejsze od grafiki jest grywalnosc.

Jezeli gra nie bedzie pod tym wzgl. dobra, to nawet 50tys per postac jej nie uratuje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DOOM III postacie mają po 16 tys. poly, oglądałem video z twórcami. Co ciekawe wszystko i tak zależało od Carmacka czy jak się go tam pisze :p czy da rade napisać engine który to udźwignie czy nie, no i hmm.... chyba mu się udało chociaż od tej wykradzionej demówki z targów nic więcej o doomie nie słyszałem :(. Ale poza tematem. Kumpel napisał fajny prog do wczytywania 3ds\'ów i po wygenerowaniu kawałku śmiecia 20.000 poly w maxie scenka wczytywała się zaledwie 2,5 sekundy no i nie sprawiała żadnych problemów przy obracaniu, skalowaniu itp. Oczywiście bez tekstury, a sprzęt to duron 1,2 ghz 256 ramu gf2mx 200 na winxp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Cozmo

Jak dodać obrazek do postu ??. Mam plik na C:obrazek.jpg. Klikam tu w opcję Insert a Image i musze url podać, Co mam tam wpisać ??

 

 

Niestety tym sposobem musisz mieć obrazeczek na jakimś serwerze - załuż sobie na jakimś darmowym i tam wrzucaj:D

A potem zastosuj tę opcję :d

Pozdr

Giorgione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj karty potrafia bardzo wiele, a to ograniczenie kilku tys. scianek dotyczy raczej pojedynczego modelu.

 

Jezeli nie ma zadnych bajerow to naprawde wiecej mozna uzyskac, u mnie plynnie na przyklad ruszal sie model z 45000 scianek.

 

Ograniczenie czesto wynikaja z zupelnie innych powodow niz liczba scianek, mam tu np. na mysli fillrate, czy efekty typu dynamiczne swiatla czy odbicia, ktore wymagaja niezadko kilkukrotnego renderingu sceny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem o co chodzi z tym programem :D przeciez normalnie tak sie sceny wczytuja w maxie a przy 20.000 nie ma zadnego problemu w czymkolwiek:) a u mnie to postacie po kilkaset tysiecy facow chodza dobrze :) sceny bez zadnych zaciec:) do ok 800.000 facow :) hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quake 3 ma miejscami 20.000 i więcej poly ale na średniej jakości detalach pamiętam że na amd 450 i 128 ramu z GF2 MX 200 śmigał mi bez problemu więc myślę że bez większych efektów typu lightmapy, odbicia, dynamiczne cienie itp. na moim duronie 1,2 Ghz 256 ramu i GF2 MX wyciągnę bez większych problemów 50.000 poly z całkiem przyzwoitą graficzką i kilkoma efektami. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu :D

 

Pozdrawiam

Cozmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilosc polygonow zalezy od mozliwosci silnika, typu gry, itp... W doom3 nie widac wielu postaci naraz, widocznosc jest ograniczona waskimi korytarzami. Powiedzmy ze: engine wyswietli 250k trojkatow w 35fps na gf4Ti. Trzeba te 250K wykorzystac tak, abysmy byli w stanie umiescic w grze wszystkie niezbedne elemety, czyli: postacie, otoczenie, jakies obiekty (elementy otoczenia). Sieciowa Strzelanka fpp, w ktorej czasami widac ok 20 dynamicznych siatek (zanimowanych postaci) nie pozwoli aby kazda z nich miala 20k trojkatow. Poza tym musimy odliczyc moc procesora na AI, engine kolizji (pobiera troche mocy), symulacje ubran, kalkulacje oswietlenia, wyswietlanie tekstur, itp... Trzeba w tym wszystkim znalezc balans.

 

Aleksander:

To o czym mowisz zalezy od sposobu w jaki pracuje engine. Dla twojego przykladowego czajniczka mozna zrobic, np.: 5000 calli lub kilka. Im mniej calli tym szybciej engine bedzie pracowal. Tutaj raczej powinien sie wypowiedziec programista.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyscig na trójkąty nic nie da, jeżeli gra nie będzie miała tego \"czegoś\". Grywam namiętnie w half life sprzed 5 lat i moim zdaniem ta gra kładzie połowę tego, co się obecnie wydaje. to tak jak z efektami specjalnymi w filmie - im ich więcej - tym bardziej fabuła kuleje. A wracając do tematu topika - uwazam, że ok 3-5 tyś wielokątów + dobrze pomyślane i narysowane teksturki powinny wystarczyć. Reszta to dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmhm, wydaje mi sie ze niektorzy tu poruszaja sie troszke na slepo :)

 

1. Rozroznienie na obiekt dynamiczny czy element sceny, wystepuje jedynie w engine, sama karta graf. nie ma nic do tego (no moze poza lokalizacja danych - pamiec wideo albo normalny RAM, ale ja drzwi nie nazwalbym elementem dynamicznym, raczej jakas postac)

 

2. To ze wieksza liczba obiektow wyswietla sie wolniej niz jeden bardzo skaplikowany obiekt jest normalne poniewaz dane przesylane sa w kilku mniejszych paczkach, a nie w jednej duzej, jednakze da sie to mocno optymalizowac

 

3. Trzeba rozroznic liczbe facesow widocznych w danym momecie od liczby facesow wystepujacych na scenie, wazna jest ta 1 liczba, 2 ogranicza nam jedynie pamiec, engine powinien sie zatroszczyc o dostarczanie odpowiednich porcji danych.

 

4.Trzeba pamietac o tym, ze nawet kilkaset \"odpowiednich\" scianek moze nam skutecznie zniszczyc FPS, chodzi mi tutaj o efekty mieszania kolorow, wystepujace np przy particlach, to ograniczane jest przez fillrate karty graf.

 

Na nowych kartach mozemy spodziewac sie postaci po 2K scianek i baardzo szczegolowego terenu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności