Skocz do zawartości

Zestaw do CAD


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

potrzebuję pomocy w złożeniu stacjonarnego zestawu dla kumpla do pracy.

 

komputer będzie służył do obsługi programów rysujących CAD (tylko 2D). nie musi to być typowa rakieta - rysunki bardzo często będą bezpośrednio przesyłane do plotera laserowego więc zestaw przede wszystkim powinien być niezawodny (dyski samsunga odpadają:P). cena - rozsądna.

 

osobiście świetnie pracuje mi się na płytach głównych Gigabyte serii S - co myślicie o takiej bazie dla tego zestawu? nie znam się zbytnio na procesorach ale te wszystkie i5 raczej odpadają - są drogie a takiej mocy nie potrzeba. może jakiś sprawdzony stabilny dwurdzeniowiec? wszystko będzie pewnie śmigało na viście lub 7-ce więc dobrze żeby został jakiś rozsądny zapas ramu po odpaleniu systemu. sam stawiałbym na kingston lub goodram ale może macie lepsze propozycje. przydałby się też szybki dysk twardy - 250GB powinno wystarczyć. do tego oczywiście grafika i porządny zasilacz. poprawcie mnie jeśli coś pominąłem, jestem dziś wczorajszy!

 

z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja bym postawił na procesor i3. 2 rdzenie, 4 wątki. Będzie na pewno wystarczający. do tego 4gb ramu spokojnie starczy, nawet jakbyście planowali przesiąść się na BIM. karta graficzna pewnie jakiś geforce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. w oparciu o Wasze sugestie, moje własne przygody i research, zestaw póki co wygląda tak:

 

Płyta główna:

Gigabyte GA-H55-UD3H

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h55-ud3h_13/

 

Procesor:

Intel Core i3-540 (3.06 GHz)

http://ark.intel.com/Product.aspx?id=46473

 

Pamięć:

Kingston DDR3-1333 - Dual Channel 2x2GB

http://www.ec.kingston.com/ecom/configurator_new/partsinfo.asp?root=&LinkBack=&ktcpartno=KVR1333D3N9K2/4G

 

HDD:

WD SATA II 16MB Cache - 250GB (WD2500AAKS)

 

Grafika:

Palit GeForce 8600GT PCI-E 256MB DDR3

 

starałem się pilnować kompatybilności ale jeśli zauważycie gdzieś zgrzyty proszę pisać. rozumiem, że jeśli procek ma taktowanie 1333MHz to pamięć szybciej i tak nie będzie chodzić?

 

grafa od Palit bo sam taką mam i sobie chwalę, ale nie jestem pewien czy proponowana ma odpowiednie parametry do tego zestawu, na co należy zwrócić uwagę?

 

w linku petera_mulera wszystkie kompy z i3 śmigają na zasilaczach 320W więc tu też powinien wystarczyć, ale nie wiem na jakiego producenta postawić, co proponujecie?

 

 

p.s. chudy, nie wiem do czego służy BIM ale przekażę że spokojnie mogą się na to przesiąść;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, oprócz tej grafiki. :)

To już trochę dinozaur. Chyba, że ona jest modowalna. Wtedy pewnie ma to sens.

Niezbyt (czyli w ogóle...) się znam na kartach nvidii, ale wydaje mi się, że coś z serii gtx 460/465 byłoby lepszym wyborem.

 

EDIT:

Nie wiem jak cad'y zjadają pamięć, ale tak czy siak daj mu 8GB.

Pewnie się przyda, a pamięci (nawet w kościach po 4GB) mają ludzkie ceny. :)

 

EDIT2:

Do tego nowe karty nvidii mają te całe "CUDA nie widy". To się może przydać.

Edytowane przez RA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzecz w tym, że to będą rysunki prostych pojedynczych wykrojów, ew. zestawienie kilkunastu w jedną matrycę. zdaję sobie sprawę że postęp w technologii komputerowej jest bardzo szybki, ale czy nazywanie czteroletniego podzespołu dinozaurem nie jest przesadą?:D co przemawia za tym nowocześniejszym sprzętem? naprawdę nie jestem na bierząco, moja klawiatura ma 13 lat

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięcioletniego. ;) Chyba, że GT wyszło później. Zresztą... nieważne. :)

No pewnie masz rację. Skoro to mało skomplikowana robota, to nie ma sensu pchać się w nowości.

A w klawiaturach nie ważny jest wiek, a specyficzny klik. hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie, dzięki ola-f nie pomyślałem o tym:)

 

RA - strzelałem z tymi czterema, było blisko. po prostu propaguję konserwatyzm;) akurat przy karcie chodziło bardziej o parametry, znajomy pewnie i tak weźmie coś innego. wspomnę o tych GTX-ach, dzięki za podpowiedź

 

brakuje mi jeszcze rad odnośnie zasilacza. są tu jacyś spece?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności