Skocz do zawartości

Rozkladanie Uv "prostych" obieków


Bro

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Zna ktoś szybki sposób na rozłożenie mapowania w sposob zaprezentowany ponizej? Mam mase takich powyginanych rurek do mapowania i szukam najszybszej metody.

 

uvw2.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hej, jak pod gameart i jak siatka będzie jeszcze cięta pod lod'y to najlepiej wyprostuj wszystkie poziome i pionowe loopy(w unwrapie jest takie coś jak align horizontal/vertical).

Następnie w diplay włącz "show edge distortion", przełącz mova na move horizontal i poustawiaj odległości loopów w poziomie tak żeby poziome edge'sy zrobiły się jasno zielone i potem to soamo w pionie.

Może sposób nie za szybki ale da Ci najlepsze mapowanie i nie będzie żadnych problemów z redukcją poly pod LOD'y.

 

Edit takie rzeczy szybko mapuje unfold ale potem są problemy bo się coś smooth groupy kasztanią po usuwaniu polygonów. Jak użyjesz unfolda to poz zaimportowaniu do maxa wyexportuj model do obj bez normalsów i smooth group i zaimportuj z powrotem a wszystko będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xizor. Spline mapping? Gdzie go znajde?

 

Tomala faktycznie troche roboty jest al gdzie znajde opcje align horizontal/vertical?

 

Tores. Wiem wiem - to tylko jeden z przykladów - chcialem poznac wsze metody dla podobnych modeli.

 

Odrazu wspomne ze pracuje na maxie 10 - moze niektorych z ttych funcji co wspominacie jeszce nie mam.

Dzięki za wyjasnienia czekam na odpowiedzi ;)

Pozdro

BRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxy 12 maja sporo udogodnien jesli chodzi o uvw. rzekłbym ze wybrneli wkoncu z epoki kamienia lupanego do czasow nowozytnych.

 

jesli jestes w punkie ktory przedstawia prawa strona obrazka, to nie pozostaje Ci nic innego jak kliknac z prawego panelu (Edit UVWs) z zakladki reshape elements guziora pod tytulem "Straighten selection" i gotowe: ]

 

natomiast jesli jestes w "czarnej dupie" czyli nie masz nawet tego co pokazujesz po prawej, a rurki sa meshem/poly. to droga jest nieco dluzsza.

1. w Unvrapie odklejasz denka ctrl+B, bo one beda przeszkadzac

2. zaznaczasz dowolny wzdluzny edge i loop UV

3. convert edge selection to seams

4. pelt map i do tego relax nr 1 (relax by face angles)

 

w tym momencie powinienes miec cos podobnego do tego na twoim rysunku

dalej to co w 1 czesci postu

 

pozdr

Edytowane przez KoMic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności