Skocz do zawartości

Mental Ray - cienie itp.


Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzyjcie wpierw moj render:

 

http://fotoo.pl/show.php?img=470684_zapytanko.jpg.html

 

ok. Pytanie 1: czemu cien wychodzi tak cholernie kanciasty? (wiem ze to wymaga ustawienia chyba bias i map size, ale nie do konca mi to wychodzi)

 

Pytanie 2: kto rozumie czemu wyskakuja te errory na dole drugie okno?

 

Pytanie 3: Skąd te dziwne odbicia na ostrzach? materiał to chrome z arch&disign (jakos sie to nazywalo)

 

Pytanie 4: Patrzac na moj render (jako praca inż, ktora robie juz ponad 4 miechy i od 4 miechow ucze sie 3ds maxa) jak byscie to ocenili? co mozna poprawic i jak? Najgorsze jednak jest to, ze mimo mojej wielkiej pracy nie ma tutaj jakies mega ilosci detali, a mimo to komp nie pozwala mi bez bledow lub wiele razy w ogole tego zrenderowac.

 

Bardzo prosze o pomoc!

 

 

p.s. dodam ze to moj sprzet:

 

laptop - intel core 2 duo T6500 2.10 ghz , 4gb ram z czego wykrywa 3 bo 32bit system, grafika to radeon 4300... prosze o jakas opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie pracuje na maxie wiec nie wiem co oznacza ten komunikat ale sprawdz przede wszystkim geometrie bo moze jest jakis blad w siatce i stad te odbicia na ostrzach, moze stad tez bledy w renderze - moze normale a moze podwojna geometria itd itp. Zaimportuj model do na czysto nowej sceny i sprawdz rendery na defaultowych ustawieniach ogladajac dokladniej te miejsca w ktorych sa bledy, ustaw sobie jakies jedno swiatlo, np zwykly spot z cieniami raytrace i zobacz czy tez wychodzi cien kanciasty. Na odleglosc to trudno postawic diagnoze. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności