Skocz do zawartości

Walka: Dwie lale (chyba)


marchefka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Informuje ze jednak odwazylem sie wziasc udzial w Bitwie ( co by nie bylo to moja pierwsza i pozatym laik jestem, wiec stres jest :] ).

Do konca jeszcze nie wiem jak ostatecznie animacja bedzie wygladac, ale rozwazam takie mozliwosci jak:

*Wlaka 2 kobitek na piastki, kolanka, lokietki itp

*Walka 2 kobitek na hmm katany. miecze, kije

 

Ino boje sie ze mnie ktos o plagiat posadzi bo juz pojawil sie podobny pomysl (Duel), wiec jesli autor tamtego pomyslu nie zyczy sobie abym realizowal pkt pierwszy to albo beda machac bronia biala albo wystepowac bedzie jedna kobita.

 

Do animacji posluze sie Bipetem (juz wszystko jest na miejscu) ino zdjatka zarzuce pozniej jak konto na serverq jakims zaloze.

 

Licze na wasze cenne uwagi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to tak..tutaj jest Biped wmontowany w mesha juz:

 

3.jpg

 

A tutaj poza nr 1 :

 

1.jpg

 

Poza Nr 2:

 

2.jpg

 

 

Planuje jej jeszcze wlosy zmienic co by ladniej bylo :] ale zobaczymy jak to wyjdzie..pozatym w planach bron biala...i pozniej aby rozrysowac wszystko i zrealizowac..jakiez to proste :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku!! To nie są poprawnie zacisnięte pięści, kciuk powinień zaciskac się na palcu wskazującym i środkowym, poza tym reszta palców powinna być mocniej zaciśnięta, jeśli uderzy tak zaciśniętą pięścią to sobie jeszcze zrobi krzywdę! Poza tym noga z tyłu prosta a lewa ręka wyrzej i bliżej tłowia. :D:D - pare rad trenującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale chyba nie jestem w stanie tego skomentować... hmm... wiem że to może zabrzmieć brutalnie ale nawet robot porusza się płynniej... :(

Cóż mogę poradzić... zacznij od porządnej animacji miednicy... na razie nie zmienia ona wysokości i dlatago lala sprawia wrażenie jakby sunęła a nie kroczyła. No i poza wysokością dodaj przeniesienia ciężaru ciała z nogi na nogę... potem zobaczymy co dalej... ale czeka Cię jeszcze dużo pracy Marchefka...Pamiętaj aby animować od najważniejszych elementów szkieletu aż po detale.... tzw. Secondary Motion. Ruchy dłoni, głowy... i nie oszczędzaj tak na kluczach :) dodawaj zróżnicowania w animacji i pilnuj by odbywał się po łukach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staraj si narazie operowac na malej liczbie klatek, ale zadbaj o to zeby nic nie zatrzymywalo sie w miejscu. piwot postaci sie zatrzymal, dodaj jeszcze jedna klatke na koncu animacji i lekko przesun piwot, to samo z rekami, nigdy nie urywaj ruchu nagle. Rak nie animuj lepiej na odwrotnej kinematyce, bo masz wtedy ruch po liniach prostych zamiast po luku, i niech lala nie robi takiego przeprostu reki bo sie nabawi mikrokontuzji, i bedzie ja strzykac w kosciach na starosc :) . I piwot zanimowany jest chyba tylkoo po jednej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khe, khe,

Sobie bitwe obserwuje z boku, zadko tematem jest animacja....

Pozwole sobie wtracic trzy grosze, Co do FK/IK w rekach- zgodze sie z belzebubem, czesciowo przynajmniej - jesli rece nie maja kontaktu z przedmiotami to mozna sobie odpuscic IK, szczegolnie jesli z animacja nie miales wczesniej duzo wspolnego. Przy FK ruch reki wychodzi z ruchu ramienia i calego ciala, raz ze to uczy innego, glebszego spojrzenia na animacje, dwa ze np. w przypadku walki - wlasnie tak wyglada ruch : kolejno "odpalaja" tors, ramie, piesc - nie na odwrot.

W skrocie mowiac - rada bardzo na rzeczy, khht

salut

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie wtrącić swoje 3 grosze, a raczej jeden :P Po wykonaniu uderzenia pięściął lala ma pięść w pozycji młotkowej. A tak raczej się nie bije. Jek chcesz kogoś w buzie zajechać to raczej masz dłoń obruconął równolegle do ziemi albo pod jakimś kątem 45 stopni. Tak przynajmniej robiął bokserzy - dużo tego oglądam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności