Skocz do zawartości

Zestaw do oceny (15tys.)


Rodriquez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio przybyło sporo gotówki, więc planuje kupno nowego komputera. Komputer ma służyć do: oczywiście grafiki 3D, testowania autorskich gier oraz dem technologicznych.

Złożyłem taki oto zestaw:

Płyta główna Asus Rampage IV extreme

 

Procesor Intel Core i7 3930K

 

Karta Graficzna 2x GTX 680 POV 4GB

 

Pamięć RAM 2x Corsair DDR3 4x 8GB 1600MHz CL9 Vengeance

 

Dysk (systemowy) Samsung 2.5'' SSD 840 Series 500GB

 

Dysk (magazyn) Seagate 2 TB Constellation ES.3

 

Zasilacz be quiet! zasilacz Dark Power PRO 10 1000W

 

Napęd Optyczny LG Combo CH10LS28RB

 

Chłodzenie 2x Arctic Cooling Accelero Xtreme III + Noctua NH-L12

 

Tylko nie jestem pewien paru rzeczy:

- czy chłodzenie kart od arctica nie będzie przeszkadzało, jeżeli zepnę karty mostkiem SLI? Pisałem do cooling.pl ale nikt nie raczył odpowiedzieć :/

- na komputerze trzymam cholernie ważne dla mnie dane, które zresztą szyfruję, więc pojawia się pytanie... Czy ten dysk od samsunga mnie nie zawiedzie? Czytałem wiele opinii na jego temat, raczej pochlebnych, co o nim sądzicie?

 

Procesor, karty oraz RAM zamierzam kręcić, ale bez przesady... co sądzicie o chłodzeniu? WC nie wchodzi w grę ze względu na cenę, ale kto wie, czy w przyszłości się nie zdecyduję.

 

Jest jeszcze aspekt cenowy. W Polsce szukałem niskich cen, no ale kiepsko mi to szło. Jeszcze nigdy nie kupowałem z sklepów zagranicznych, więc czy znacie jakiś dobry, renomowany sklep, z cenami niższymi niż w Polsce? Oczywiście transport by się przydał ;).

 

No i najważniejsze... co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Czy aby na pewno potrzebujesz tak dużego dysku na system ? 128gb czy 256 w zupełności wystarczy na windowsa i sporą bazę oprogramowania. Zaoszczędzoną kasę wydałbym na 2-4 dyski 2TB w macierzy Raid 5 /10 (nigdy nie pamiętam która macierz odpowiada za wydajność a która z symetryczny zapis danych (backup) . Dzięki temu masz bardzo wydajny dysk systemowy z najważniejszym oprogramowaniem i 2-4 niezależne dyski kopiujące twoje dane (x2/x4 razy ). Myślę ze 1kW zasilacz to przesada nawet na 2x gtx680. Dobra 650 powinna wystarczyć w zupełności (cała platforma z 1x gtx 680 pobiera około 350W w stresie + 200W max na drugą kartę = 550W max. ) Jeśli chcesz mieć zapas mocy to weź jakiś 800W ale 1kw to imo naprawdę gruba przesada i wyrzucanie kasy w moc której się nie wykorzysta.

Dlaczego potrzebujesz aż 2x GTX 680 ? Będziesz renderował coś na nich czy grał w gry ? bo viewport nie wykorzystuje rozwiązań multigpu.

Jeśli chodzi o to czy chłodzenie się zmieści to musisz policzyć ile cm jest między jednym portem pci-e a drugim na twojej płycię. Odjąć grubość chłodzenia twojej pierwszej karty i porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk podzielę na partycje. Dodatkowo, będę potrzebował około 60 GB na szyfrowanie. Więc szybki, pojemny dysk jest w sam raz.

 

W raid 10, raczej nie opłaca mi się inwestować bo do tego potrzeba przynajmniej 4 dysków, a wybierając tanie dyski, jestem narażony na ich awarię. Dyski będą mocno eksploatowane. Chociaż raid 10 to bezpieczna i szybka macierz, ma wadę... jest droga. Kupno 4 DOBRYCH dysków, przekroczy cenę SSD i HDD. Dodatkowo, żeby odciążyć procesor od liczenia sum kontrolnych, trzeba by kupić dobry kontroler. To kolejny wydatek.

Zwykłych danych nie przetrzymuję w kilku miejscach, tylko te szyfrowane.

 

Zasilacz 1kW to przesada?

Zauważ, że wszystkie podzespoły będą kręcone, w tym kości RAM. Zasilacz 1kW brałem z myślą o późniejszej rozbudowie komputera. Podzespołów nie będę wymieniał przez 2-3 lata, więc to chyba rozwiązanie przyszłościowe.

 

Na gtx-ach będę głównie testował własne wypociny w unity i cry, aczkolwiek lubię czasami pograć w coś porządnego, więc wystarczy.

 

Naszła mnie taka myśl, której wcześniej nie brałem pod uwagę... Czy nie warto by poczekać na kolejną generację procesorów intela i kart nvidi? Tylko zapewne cena zestawu podskoczy o przynajmniej 1000zł, a skok wydajnościowy (szczególnie u intela), będzie zapewne niewielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz testowac autorskie gry to - jeżeli to są gry mobilne zainwestuj w odpowiednie zestawy, jeżeli gry desktop - to raczej jakis ze średniej półki + laptop średni zamiast tylu kosztownych rzeczy z ktorych nie wyciśniesz nawet 10% przez większość czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:DJak dla mnie ten zestaw to "lekka" fanaberia znudzonego nastolatka z kasiastymi rodzicami i kompleksami. Przepraszam, jeśli Cie uraziłem, nie to było moim zamiarem. Chodzi o to, ze zestaw za 15k to rozwiązanie dla profesjonalistów, którego nie ma wielu tutaj na forum. I jedyne slowo "fanaberia" przychodzi mi na myśl, czytając, do czego chcesz go wykorzystać.

Oczywiście jak masz kase to smialo kupuj i niech moc będzie z Toba :D

Nawet jak jej nie wykorzystasz w 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:DJak dla mnie ten zestaw to "lekka" fanaberia znudzonego nastolatka z kasiastymi rodzicami i kompleksami. Przepraszam, jeśli Cie uraziłem, nie to było moim zamiarem. Chodzi o to, ze zestaw za 15k to rozwiązanie dla profesjonalistów, którego nie ma wielu tutaj na forum. I jedyne slowo "fanaberia" przychodzi mi na myśl, czytając, do czego chcesz go wykorzystać.

Oczywiście jak masz kase to smialo kupuj i niech moc będzie z Toba :D

Nawet jak jej nie wykorzystasz w 10%.

 

Nastolatka... o tak ;D.

Człowieku, nudne to było. Rodzice mnie nie utrzymują już od ponad 11 lat, więc przestań pisać bzdury, jak nic o mnie nie wiesz.

Ale, oczywiście każdą opinię wezmę pod uwagę, dziękuję :)

Nie szkodzi, nie obraziłem się, ale nie pisz pierdół, dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności