Skocz do zawartości

wymodelowanie rozety


trosiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

już robiłem podobne rzeczy właśnie tym sposobem co xiz0r mówi (jak shogun zauwazył to niestety nie jest symetryczne ani trochę :/). Niby daje radę takie coś, ale cholera żmudna robota. Plusem całej roboty jest to, że mam taką formę przed sobą :) Czasem pomaga. Uncle - zbrusha nigdy nawet nie odpalałem, a poza tym nie mam czasu na naukę bo muszę robić te elementy - nie marnować czas na naukę. Myślałem, że macie jakieś swoje sposoby na robienie takich zdobień. Dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cholerę to nie jest symetryczne o_O

Alleluja i do przodu. Tu chyba nie ma nic na skróty. Zwłaszcza jeśli musi być wymodelowane. Ewentualnie możesz stworzyć na krzywych własną teksturę w PS by wyciągnąć trochę szczegółów przez Displacement, np. ten relief w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

środek to najprostszy i w godzinke zrobiony ;) najgorsze te dookoła elementy. W sumie nawet nie wiem po co komuś ma być taki detal - jedna taka rozeta wazy ok 500k poly. Dokladnie musi być bo docelowa rozdziałka renderu to 3k/3k. Dzięki za pomysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trosiek... jak Ci tam idzie ta rozetka? Mam nadzieje, ze podzielisz sie doswiadczeniami z modelowania takiego cuda ... moze pare slow jak sie do tego zabrales w ogole bo przyznam, ze umieram z ciekawosci :)

 

PS Poly po pierwszym dniu przekroczylo juz 100 tys. czy jeszcze nie ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już przedwczoraj zrobione było :) Nie używałem zbrusha - wszystko w maxie jako poly. workflow bardzo prosty - w sumie jak zrobienie całej tej rozety. Wszedłem na stronę producenta, znalazłem obrazek (tylko 350/350 są), powiększyłem w psie do ok 1000x1000 i sharpenem żeby było coś widać. Dalej jako viewport background, splinem odrysowuje jeden element, editable poly, cut cut cut cut cut cut cut, edge do góry (albo w dol, zalezy od elementu), mesh smooth i koniec. Żadna ciekawa filozofia :) oto efekt tamtej rozety (już w niektórych miejscach miałem dość i szedłem na łatwizne i nie za bardzo jestem zadowolony z efektu):

15060045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności