Skocz do zawartości

Animacja 2d: Disgustipated


masz)rum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wrzucam animacje 2d która jest pierwszą jakąkolwiek ruchomą rzeczą wykonaną prze zemnie.

Zmontowałem taki jakby teledysk do piosenki Toola - Disgustipated ( i właśnie tu leży taka kwestia, czy mogę to zamieścić tu w tym poście nie mając praw autorskich do muzyki?? Jest to cel komercyjny czy nie? no ale i tak to zrobiłem)

klatki stwożone w Photoshopie CS2 , co nieco ze Skethup'a podłożone, i montowane w Pinnacle Studio 10. To była moja praca dyplomowa w Szczecińskim Liceum Plastycznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajna konwencja, co prawda gdzieś koło drugiej minuty mnie wymęczyło strasznie ale jakoś dojechałem do końca i tam już było lepiej. Co do praw to nie można ale gdzieś tu na forum, poszukaj sobie, jest obszerniejszy wątek na ten temat. Wrzuć w większej rozdziałce to znacznie ułatwi c&c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszą animkę to BAAARDZO fajnie! Największy plus za taką swobodę twórczą. Tu trochę podmalowane, tu trochę w 3d... jeszcze mogłeś się pokusić o wstawki materiału video choćby z aparatu cyfrowego. Zastanów się czy na przyszłość nie zmierzyć się właśnie z takim kolażem w formie video, bo masz wyraźną smykałkę do tego bratku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no ładnie, cieszę się że się podoba, i cieszę się że słyszę co się nie, to mi z pewnością dużo pomoże :] ...bo jak już tak człowiek siedzi i macha te klateczki to już samemu się nie wie co myśleć ;P

 

...no cóż, co do propozycji Toola to mogłoby być dobre, ale niestety nie odnajduje w sobie tak wielkiej wiary żeby to sobie wyobrazić...

 

a i jeszcze mam do tego plakat i okładkę tylko muszę gdzieś zhostować ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello!

 

telsdysk naprawdę dobry,jedyne co mi się trochę rzuciło w oczy to często powtarające się ujęcie tej pieczątki z krzyżem. możnaby chociaż trochę zmienić kadr (na przykład co ujęcie pokazać szerszy...) żeby nie było wrażenia takiego ctrl+c ctrl+v...pozatym wszystko naprawdę piknie

 

drakula u mnie też trochę inaczej brzmi, jakby był trochę okrojony..bez gitar, tylko wokal i perka...strange..

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko świetnie, wspaniałe wyczucie animacji, tempa, montażu itd. Ja sobie co prawda inaczej wyobrażałem teledysk do tego kawałka, bardziej mroczny (ciemniejszy) i ostrzejsza kreska, ale twoje podejście mnie przekonało. Jak na liceum i na pierwszą animację to cud mniut.

 

Życzę powodzenia w dalszych animacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pieczątkę i jak na wiele wiele żeczy nic nie mogłem poradzić, początkowo clip miał się wyraźnie dzielić na 6 części i w każdej ten dźwięk (jak i kilka innych) udeżenia miał być inaczej ilustrowany... .

..no ale cóż, czasu było mało, chociaż zapisałem 1414 jpg w 4 miesiące, miałem lekki poślizg, no i jeszcze bóg chciał żeby mi się porty usb spaliły (out na 2 tygodnie), no ale mu mało było to po miesiącu, wieczorem w przeddzień obrony, jakąś godzinę przed planowanym czasem nagrania dvd "Smart Failure Detected on Hard Disk Drive" no i nie wiem co powiedzieć... nie żartuje! Ale odzyskałem dane iobroniłem w drugim terminie.

Sory za ten esej, się wczułem za mocno ;]

Bynajmniej wyszło na to że musiałem zmontować to co już zmotałem, na długość pięciu minut, no i przystanąłem na tej ok.15tej wariacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, zwróciłem uwagę na tą animację głownie dlatego ze lubię toola :D

 

pierwsze wrażenie:

- przedmówcy mieli racje, bo męczące były te powtarzające sie ujęcia

- klimat średnio pasujący do toola, ale to ocena subiektywna

- brakowało mi trochę spójności - hmm chodzi nie wiem czy chodzi o technikę czy kolorystykę, ale poszczególne ujęcia zdawały sie być oderwane od siebie

- w sumie całość wyglądała jak dobry koncept do własciwej animacji.

- to co podobało mi sie to pomysły i wyobraźnia oraz zgranie animacji z muzyką

ale ogólnie to kawał dobrej roboty

Pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=D no klimat faktycznie nie jest toolowy, no ale wyszło jak wyszło, no bo tak właściwie to była taka próba zrobienia animacji ;P

Pomimo niedociągnięć jestem zadowolony z efektu no i następnym razem musi być tylko lepiej! Pozdrawiam ;}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stery - powiem krótko - dla mnie bomba - interpretacja, warsztat, stylistyka - wszystko się klei i tworzy schizo klimat. To co najbardziej mi sie podobało to fakt, że wczułeś się w utwór i chcesz przekazać wizualnie coś ważnego. Dobre synchro z utworem TOOLa, o którym nawet nie zaczynam pisać bo bym nie skończył:):). Animka dobrze poprowadzona, nie jest jednostajna emocjonalnie co jest dużym plusem. Osobiście podoba mi się taki jasna i prześwietlona stylistyka. Oby tak dalej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności