Skocz do zawartości

jak zrobic cien w 3ds maxie?


martusss

Rekomendowane odpowiedzi

hallo potrzebuje pomocy

robie pierwszy raz w 3dsmaxie idzie calkiem niezle ale nie wiem jak , co zrobic aby cien byl, projektuje domek, i chcialabym aby przy renderowaniu byl cien

:)pomocy bawie sie z tym od dwoch godzin

ratunku

proszeeeeeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

co do swiatla to nic jeszcze nie kombinowalam tznmam bryle ze wszystkim bez jakich kolwiek opcji swiatla,cccccccccccccc

co mam dac..? jakie aby bylo dzienne,potrzebuje prostego cienia ktory rzuca budynek, mam 3ds maxa 9, zaraz poszukam tego cast shadow....

musze dzis to skonczyc wiec prosze o pomoc!!!!!:)

co do rendera... to nie wiemmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skylight dodajesz zanzaczasz cast shadows. Dodajesz jeszcze światło Directional Light. Ktore bedzie służyło za słońce. Ustawiasz mu cast shadow -> raytraced. Zwiekszasz mu(światłu) Hotspot i Falloff do bardzo dużych wartości. Ustaw na swoje miejsce. skylighta nie musisz dotykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahah tak tak drza bo nie spie po nocach:):) dzieki zaraz przetestuje propozycje pozdrawiam:):)

 

nie rob tak :P to na dobre zdrowiu nie wychodzi, tez tak robie i czasem nie umiem sie skupic na najprostrzych czynnosciach :P a wiesz jak trudno zasnąć potem przed 5 rano ? kladziesz sie i wczesniej zeby naprawic stan swojego zdrowia i samopoczucia gdy słonce swieci a tu nic nie da sie zasnac :P

 

co do cieni to moze sproboj f1 i shadows w searchu poszukac bo w cieniach tez jest kilka opcji wiecej niz tylko on/off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności