Skocz do zawartości

Monitor do grafiki, gier, filmow, budzet ~4000zl


Pussik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam 2 monitorow 24" w cenie do 2tys kazdy, lub jednego do 4tys.

 

Zakupilem juz NEC PA241, jednak rozczarowuje mnie glebia czarni i srebrzenie pod katami. Jest nieakceptowalne w monitorze za 4 tys i inny monitor w tej cenie musialby wykazywac sie duza lepsza glebia czerni, oraz nie odstawac zauwazalnie w tym, w czym NEC jest dobry (na 1wszy ogień moge odpuscic 14bit LUT ;).

 

Jednak uwazam, ze taka glebia czerni i srebrzenie jest akceptowalne w monitorze za 2 tysiace i jestem w stanie kupic takie dwa.

 

Wymieniane dwa parametry sa tymi, ktore mnie raza, a nie oznaczaja, ze na innych mi nie zalezy.

 

 

Na razie moje oko przyklulo kilku kandydatow, na matrycach IPS, jak i PVA, oto oni:

 

2x HP LP2475W IPS 2x2100zł=4200zł

2xDell U2410 IPS 2x1980=3960

2xDell 2408WFP PVA 2x1500zl=3000zl

Eizo S2433W S-PVA 3700zł

NEC 2490Wuxi2 IPS 2800zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kiepska czerń i srebrzenie pod kątem to cecha charakterystyczna matryc IPS niezależnie od producenta czy ceny monitora. NEC PA241 należy do profesjonalnej serii monitorów tego producenta więc w tańszych IPS'ach będzie tylko gorzej.

 

Osobiście wole obraz z matrycy S-PVA. Przede wszystkim dzieki głębszej czerni jest on bardziej kontrastowy, bardziej przyjemny dla oka. Oczywiście przy patrzeniu pod kątem również występują problemy (gamma shift, spadek nasycenia kolorów), jednak nie są one tak narzucające się jak świecąca czerń w IPS. Powiedziałbym nawet ze przy patrzeniu pod sporym kątem matryca S-PVA zachowuje się bardzo naturalnie, prawie jak papier.

 

Co do wyboru monitorów to wg mnie lepiej kupić jeden dobry niż dwa przeciętne, zwłaszcza że przy 24" powierzchni roboczej szybko Ci nie zabraknie. Z podanych propozycji bez zastanowienia wybrałbym Eizo S2433W. W porównaniu do reszty to zupełnie inna półka jakościowa.

 

Jeszcze kilka linków:

- HP LP2475w - http://www.mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=20

- Eizo S2433W - http://www.mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=47

- Nec 2490Wuxi2 - http://www.mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście pracuje na 21" 2090UXi (świetny monitor) a kumpel na 24" 2490Wuxi2 i niestety ten 24" jest gorszy :/ dziwne kolory i większa różnica podświetlenia na krawędziach.

 

Dell 2408WFP mam w domu i ciężkoooo go ustawić żeby wyglądało cokolwiek jako-tako...

 

także nie poleciłbym Ci tych 2 monitorów zbytnio....

 

prawdopodobnie ten najdroższy eizo będzie najlepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie uszanowali tego, że chcesz im pójść na rękę i wymienić monitor na inny model, to go po prostu zwróć.

Chyba że zakupu dokonałeś jako osoba prawna (np. "sp. z o.o.") to wtedy nie przysługuje Ci prawo do zwrotu bez podania przyczyny.

 

PS. Ponieważ to zwykli handlarze bez specjalistycznej wiedzy, więc mogą się obawiać, że skoro profesjonalny monitor za ~4k zł Ci nie pasuje to już żaden nie spełni Twoich oczekiwań, a Ty okażesz się jedynie "testerem", który wszystko co dostanie to zwróci. Dlatego lepiej zacząć od tematu zwrotu monitora (do czego masz pełne prawo) a w przypadku lamentów sprzedawcy, łaskawie zaproponować możliwość wymiany na inny typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdybym był inną z charakteru to bym tak zrobił, ale nie chce mi się odgryzać na firmie. Do tego wierze, że ten monitor jest dobry, lecz nie trafia po prostu w moje oczekiwania. Słyszałem też, że IPSy wymagają odpowiednich warunków oświetleniowych... więc może na tym polu coś poprawie aby ukryć słaby punkt czerni. ;] Czarny kolor monitora jest gwoździem do trumny, bo widać kontrast miedzy czernią wyświetlaną, a czernią ramki monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności