Skocz do zawartości

Wiz: Dom jednorodzinny B i C-House


Andrzej C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Jako, że jest to mój pierwszy post w tym miejscu, postaram się zamieścić trochę więcej informacji o tym, co tutaj znajdziecie. Po "uruchomieniu swojego procesu myślowego" postanowiłem, że zacznę się dzielić swoimi pracami z różnych względów:-) i tak też robię. Zamieszczam więc minimalistyczną architekturę w minimalistycznym przekazie jakim są prezentowane wizualizacje. Dla niektórych mogą być "biedne" dla innych znów wystarczające. Mnie chodzi o to, by projektowaną przez siebie architekturę, pokazywać w sposób jasny i czytelny, chyba, że ktoś zażyczy sobie aranżacji wnętrza to wtedy i takimi aspektami się zajmę. Jako, że mistrzem w dziedzinie wizualizaji nie jestem zdaje sobie sprawę ze "śmieci" spowodowanych niskim GI i być może wielu innych rzeczy, których jeszcze nie widzę. Także liczę na wasze komentarze. Bez względu na to jakie one będą, przyjmę je z należytym szacunkiem:-)

Więcej ujęć znajdziecie na http://www.origami-architects.com

Pozdrawiam!

 

Soft: 3dsmax, PS

Edytowane przez Andrzej C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Świetne wizki a architektura to kwestia gustu;)

Szkoda, że w tak małej rozdziałce, przez co gubi się niektóre szczegóły - może dlatego koledze pomyliły się zasłonki z dyktą;) ( choć faktycznie można odnieść takie wrażenie )

Szczególnie duże wrażenie robi na mnie asfalt, jest zrobiony naprawdę mistrzowsko, może podzielił byś się szczegółami w temacie jego wykonania jeśli to nie tajemnica;)

Edytowane przez PMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalizm minimalizmem ale nad detalem to Ty jeszcze popracuj.Co to tam jest rozsypane listki,chipsy?Ogród japoński ok,ale to ma być wizka archi,a nie model low poly do gry.Ogólnie jest potencjał w całości,ale trzeba nadrobić w detalu.Fiolet jest trendy tak "poświata" jak z iphone'a 5 LOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shadowsexpe: Zasłony rzeczywiście, do najlepszych nie należą, w tym przypadku chodziło mi bardziej o lniany "ciężki" materiał. Może ich wygląd jest taki nie inny bo dałem tam po prostu zwykły biały materiał, bez większej zabawy. W następnych wizualizacjach, jeśli będę miał jakieś firanki z pewnością nad nimi popracuję! Być może niedługo zrobię z tego Teczkę 3d do której będę wrzucał też inne projekty, nie związane z architekturą dlatego postanowiłem wątek stworzyć tutaj. W każdym razie dzięki za komentarz!

 

PMat:Następnym razem poszukam jakichś dobrych darmowych serwerów i tam będę wrzucał Rendery. Te były robione w roźdz. 1920:1080 i rzeczywiście pomniejszając je, wiele rzeczy się gubi! Także kolejny projekt (D-House nad którym obecnie pracuję) postaram się już wrzucić w "większym formacie":-). Jeśli chodzi o asfalt, to jasne, że się podzielę informacjami na temat ustawień i materiałów. Szału tu nie ma, dodam tylko, że wszystkie materiały tworze sam, tak samo jak staram się wykorzystywać tekstury własnej roboty. Jeśli chodzi o materiał to wrzucam rzecz jasna mapkę do kanału "diffuse" i bawię się "reflact" tak, by materiał mi troszeczke odbijał i światła i otoczenia, Kanał BUMP zostawiam pusty. Drugi etap to nałożenie na plane- mod. vray displacement, ustawienia vray displ. : 2d mappiing, w sekcji common parameters niczego nie zmieniam, dodaje tylko mapę displacement i w sekcji 2d mapping zmieniam precision z 8 na 16. To wszystko. Mapę do displacement robię sam, zmieniając mapkę DIFF w PSie na czarno-białą i odrobinkę dodaję Gaussin Blur, tak by te grudki które powstają nie były mega ostre. To wszystko, resztę podciągam w PSie używając SoftLight. Jak widzisz, żadnej magii tu nie ma:-). Jakbyś miał jakieś pytania bądź problemy z asfaltem to mogę Ci przesłać po prostu materiał, a tekstury wrzucisz jakie już będziesz chciał:-) oby były duże!

 

rly: Nie wiem co u Pana znaczy "detal", być może magazyn który skupia się na niebanalnych rozwiązaniach architektonicznych i inż. Ale to pismo posiadam więc głowię się dalej:-). Odnoszę wrażenie, że bardziej chciał Pan zaimponować, i typowym sposobem Kowalskiego dowalić mi za "coś" do czego jeszcze nie doszedłem. Oczekiwałem bardziej technicznego podejścia w tym temacie tak jak zaprezentowali to dwaj Panowie wyżej, a nie "filozoficznego rozważania" na temat czipsów Chrupuś na posadzce i wyśmiewania się w pewnych aspektach na poziomie poniżej przeciętnej. Rozmowę z Panem w kwestii, czy coś jest trendy czy nie i to jak mają wyglądać wizualizacje architektoniczne uważam za uwłaczające, i ją zakończę.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy przepychanka. Podobnie bym pewnie zareagował na taką "krytykę" rly, bo nijak nie rozumiem jej zaczepnego i prześmiewczego przede wszystkim, tonu(?).

Co do samej wizualizacji, jest w tym potencjał i myślę, że jeszcze nas autor czymś dobrym zaskoczy:) Keep it up!

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, krytyka taka trochę z tyłka wzięta. Choć też jestem świeży na tym forum, to śledzę je już od lat i wiem że takie rzeczy czasem się tutaj zdarzają, lecz nie ma co oczekiwać od każdego nowego użytkownika, że będzie obojętny na takie "zaczepki".

Nie widzę innego powodu jak tylko zawiści zawodowej ze strony rly. Choć trochę dziwne bo przecież rly z tyłka nie wypadł, i coś sobą reprezentuje, no ale cóż "lolki i inne trolki" wzięły górę.

Szanujmy siebie panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej C jak prześledzisz moje posty to raczej zobaczysz nie staram się tutaj "imponować" wpisami. Nie chcę ci dowalać,ale nie spodziewaj się też ochów i achów wiele jeszcze jest do poprawy. Jeżeli piszę o tym abyś skupił się na detalu to chodzi mi o to ,że pokazujesz coś na obrazku co kompletnie nie mam pojęcia czym jest (chodzi mi o te czarne kropki,żeby nikt już się nie musiał domyślać)Widać to w C_HOUSE 003 pewnie mają to być liście.W ujęciu C house 04 na pierwszym planie masz skalne formacje obłożone mchem.Jest tam dosyć ciemno,ale wydaje mi się,że zrobione jest to jedną bitmapą można to bardziej dopracować.Nie za bardzo rozumiem o co jest uwłaczającego w rozmowach o wizkach i architekturze.No chyba,że traktujesz to tak, że ja nie mam kompetencji wypowiadać się na temat wiualizacji i architektury.I na koniec:Why so serious?:)

P.S.Co do fioletu to był komentarz do wypowiedzi shadowsexpe,mi się fiolet podoba

Edytowane przez rly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch, PMat: dzięki, widać nie tylko ja odniosłem takie wrażenie:-), aż "bałem" się tutaj wchodzić bo nie wiedziałem co jeszcze zobaczę;-)

rly: gdybyś napisał tak, jak to zrobiłeś teraz, nie byłoby tematu:-), nie oczekuje od nikogo ochów i achów, jeśli to co robię, a dotyczy to architektury i VIZ. się komuś podoba, to ja się niezmiernie cieszę z tego powodu. Nie chodzi też o to, że wszedłem do tego forum i mam od razu każdego powalać swoimi rzeczami. Jestem tu po to, by się uczyć, wymieniać się wiedzą, wyciągać wnioski z tego co kto pisze i stosować to w swoich pracach. Jednak pewne granice trzeźwego komentowania prac uważam, że można zachować:-). Nie chcę siedzieć nad rozstrząsaniem tego tematu bo to do niczego nie doprowadzi:-). Z mojej strony jest ok i tak też zostanie. Dzięki za uwagi, z pewnością się do nich odniosę w kolejnych pracach:-)

adamczykarts: no w końcu po to minimalizm;D niedługo będziesz musiał mikroskop elektronowy przynosić i sobie powiększać px.;D, ale ok brachu, znalazłem już serek, imageshack nie lubię z powodu miliona wyskakujących okienek i reklam:-)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności