Skocz do zawartości

Zestaw PC: 6000-6800 zł


Gość kikki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ten poniżej zestaw uważacie że jest wystarczający albo udało by się nieco skomponować to taniej do 3ds maxa ?

 

> ASUS RAMPAGE IV EXTREME s2011 i7

> IntelCore i7-3820 3.6Ghz 10MB s2011

> Gigabyte GTX 770 2GB

> kingston DDR3 4x 4GB 1600 MHz CL9

> OCZ VECTOR 128GB SATA3 550/400

> WD 1TB WD10EZEX

> Chieftec GPS-700A8 700W

> Corsair Carbide Series 200R

> Microsoft Windows 8 64 bit OEM DVD

 

druga opcja :

GIGABYTE GA-X79-UP4 Intel X79 LGA 2011

> IntelCore i7-3820 3.6Ghz 10MB s2011

> Gigabyte GTX 760 2GB

> kingston DDR3 4x 4GB 1600 MHz CL9

> OCZ VECTOR 128GB SATA3 550/400

> WD 1TB WD10EZEX

> Chieftec GPS-700A8 700W

> Corsair Carbide Series 200R

> Microsoft Windows 8 64 bit OEM DVD

Edytowane przez piotrek
zmiana koloru na czytelniejszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dobrze by było jak byś napisał do czego ten komp ma służyć bo napisanie do maxa to troszkę za mało :) następne co to za patent płyta za prawie 1,5k do kręcenia a równocześnie procek który zasadniczo nie daje się podkręcać mówię o pierwszym zestawie lepiej zainwestuj te kilka stów w procka( zwróć uwagę na oznaczenie procesora u intela litera K oznacza możliwość kręcenia ) a kup tańszą płytę główną. Co do pamięci to bardziej się opłaca kupić np Corsair Vengeance 2x8GB DIMM 1600MHz DDR3 CL9 XMP heat spreader i masz wtedy wolne dwa sloty do rozbudowy ramu. Imo nie mam przekonania do Windows 8 chyba że posiadasz monitor dotykowa natomiast jeśli nie to znacznie lepiej zainwestować kasę w win 7 ultimate 64bit

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7-3820 to chyba najmniej opłacalny intel, nawet mniej niż seria x. istnieje tylko dlatego że intel pozbywa sie wadliwych xeonów w których uwalona jest polowa z 8 rdzeni a sens ma chyba tylko w zestawieniach przetargowych na stacje robocze do średnio zorientowanych instytucji...

a w połączeniu z płytą z pierwszego zestawu to już zupełnie bez sensu.

ten proc ma 4 rdzenie i wydajność w 99% przypadków taką samą jak i7-2700 do którego można kupić dobrą płyte za jednątrzecią ceny tego asusa.

jak ma być lga2011 to i7-3830k

a jak wystrczy ci 4 jaja to bierz laga1055 albo lga1050 będzie taniej i równie wydajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za opdowiedz. Komputer jest mi potrzebny jedynie do 3ds maxa do wykonywania wizualizacji. Dostałam taką propozycję jak powyżej. Niestety nie znam się na tym do końca dlatego pytam bardziej wtajemniczonych znawców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz przykładowe dwa zestawy od firmy co mi składa kompy pierwszy na platformę intela

 

Procesor: Intel Core i7-3770K, Quad Core, 3.50GHz, 8MB, LGA1155, 22nm, 77W, VGA, TRAY

Płyta głowna: ASUS Z77-A, Z77, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, GBLAN, ATX

Pamieci: Corsair XMS3 2x8GB 1600MHz DDR3 CL11 Heat Spreader

Grafika: ASUS GTX680-DC2O-2GD5, GeForce GTX 680, 2GB DDR5 (256 Bit),HDMI, DP, 2xDVI, BOX

Dysk twardy: Seagate Barracuda, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

Dysk twardy SSD: ADATA SSD XPG SX900 128GB 2,5'' SATA3 550/520MBs 85K MAX IOPS TRIM, RAID

Nagrywarka DVD:Internal DRW LiteOn iHAS122-04 22x, SATA, Bulk, czarny (bez Nero)

Chłodzenie cpu: Noctua NH-U12P

Obudowa: AEROCOOL PGS MECHATRON Black, USB 3.0, bez zasilacza regulator PWM

Zasilacz be quiet! Pure Power L8 700W 80PLUS Bronze, 2x12Vrails

Cena 5821,81 pln bez systemu

 

chyba ze pójdziesz w platformę AMD ( która właśnie w maxie się bardzo dobrze sprawuje)

 

Procesor: AMD FX-8350, X8, socket AM3+, 64bit, 4.0GHz, 125W, cache 16MB, BOX

Płyta główna: MSI 990FXA-GD65, 990FX, DualDDR3-1600, 6xSATA3, RAID, ATX

Pamieci: (2x)Corsair XMS3 2x8GB 1600MHz DDR3 CL11 Heat Spreader

Grafika:ASUS GTX680-DC2O-2GD5, GeForce GTX 680, 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DP, 2xDVI, BOX

Dysk twardy: Seagate Barracuda, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

Dysk twardy SSD:ADATA SSD SP900 128GB 2,5'' SATA3 read/write; 555/530MBs 85KIOPS TRIM/SMART

Chłodzenie cpu: be quiet dark rock pro

Nagrywarka DVD:LG SuperMulti SATA DVD+/-R24x,DVD+RW8x,DVD+R DL16x,SecurDisc,bare bulk(czarny)

Obudowa:AEROCOOL X-PREDATOR X1 Devil Red, 2xUSB 3.0, kontroler wentyl,bez zasilacza

Zasilacz: be quiet! Pure Power L8 700W 80PLUS Bronze, 2x12Vrails

cena 5329,24 bez systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj jeszcze ze dwa tygodnie wyjdzie ivybridge-e być może będą jakieś okazje na sandybridge-e. za ta kasę można spokojnie pokusić się o podstawkę lga2011. ale rozsądniej, a nie z 4 rdzeniowy, zablokowany proc, płyta do ekstremalnego OC i brak dodatkowego chłodzenia (jak z propozycji).

osobiście lga 1055 i lga1050 nie zawracałbym sobie głowy mając taki budżet.

a jak bym miał składać na amd to za te pieniądze złożyłbym dwa może nawet trzy kompy jako nody w farmie. bo wykładanie 6kzł na AM3+ to trochę przegnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i7-3820 ma jeszcze jeden mankament jak na produkt inteloski jest on strasznie prądożerny 130W to już bije pod tym względem nawet FX8350 , nie posiada takze zintegrowanego układu graficznego

juri36 może warto aby kolega przeczytał jakie są sokety intela nie podawał nie istniejących :) tu znajdziesz wszystkie sokety i jakie serie procesorów na czym chodzą http://www.hardwaresecrets.com/article/A-Complete-List-of-CPU-Sockets/373/2 , a co do propozycji z amd to chyba nie wczytałeś się że jest on już z 32gb ramu i jednym z najmocniejszych chłodzeń

kikki jak się już zdecydujesz na jakiś sprzęt ( np nie nabierz się że AMD daje chłodzenie z prockiem bo ono nadaje się do kosza na dzień dobry a nie do pracy) to zwróć uwagę na porządne chłodzenie powietrzne koszt około 300pln. A w ogóle co do soketu typu LGA to intel twierdzi że ma być tylko produkowany do 2016, zresztą to jest jeden z największych mankamentów intela ze jak chcesz się przesiąść na mocniejszy procesor to dosyć często kończy się to także wymiana płyty głównej. Tak ogólnie poczytaj sobie na temat testów obydwu platform w czym się sprawują lepiej Intel w czym AMD i zastanów się sam w co lepiej zainwestować i ile

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wciąć do tematu ze swoim zestawem. Złożyłem coś takiego:

 

komputer-zestaw.jpg

 

...i nagle czytam złe rzeczy o procesorze, który planuję zakupić. Mam jeszcze jeden dzień na zmianę i teraz sam nie wiem... na co byście polecili zmienić aby cena nie uległa zbyt mocnej zmianie ?

Komputer będę używał głównie do obsługi pakietu Adobe oraz AutoCAD (bardzo często uruchomionych będzie kilka z tych programów w jednym momencie), ale zamierzam też w bardzo bliskiej przyszłości korzystać z 3dsmaxa, głównie do tworzenia w nim modeli, które następnie będę przenosił do drukarek 3D, ale także do wizualizacji.

Czy ten procesor jest naprawdę taki zły aby jednak się w to nie pchać ?

 

Pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz nie żeby on był jakiś kiepski czy słaby tylko wcześniej była mowa ze on nie nadaje się do kręcenia jeśli nie posiada wersji K ciągnie sporo prądu w stosunku do innych i7 dwa pytanie dlaczego chcesz wejść w platformę lga 2011 w sumie z najsłabszym procesorem z tej serii. Po co ci taka karta graficzna? będziesz coś renderował na gpu? Chłodzenie też nie genialne ci zaproponowano. Monitor to w ogóle jakas porażką, to monitor korporacyjny. Grafika na takich monitorach nie wychodzi poza definicję grafiki biznesowej, czyli prezentacje w powerpoincie.

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie akurat wypada w wielu testach bardzo ładnie dorównując wydajnością nawet 2 razy droższym rozwiązaniom. Plusem tego HE1224 jest fakt, że nie koliduje z gniazdami pamięci ani z wysokimi radiatorami pamięci nawet na płytach z 8 gniazdami na RAM. Oczywiście można zakupić radiator zajmujący 3/4 obudowy, ale dołożenie pamięci wiąże się wtedy z małą rozpierduchą, a tutaj tylko pyk i już.

Platforma lga 2011 ma jedną bardzo ważną zaletę - ilość możliwej do zamontowania pamięci. Brak zintegrowanego z prockiem układu graficznego to raczej też nie problem skoro inwestuje się w porządne kartę. Zintegrowane grafiki w i7 są z myślą o komputerach biurowych lub stosunkowo niedrogich domowych gdzie nie trzeba wypaśnej grafiki do najnowszych gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkrupa nie poraża on parametrami jeśli już może z czymś konkurować to z coolerami z półki średniej cenowej, co do tego że nie zasłania gniazd pamięci to też nie jest to całkowita prawda są płyty na których potrafi przesłonić jeden slot ramu albo odginać pamięci z radiatorami. Jeśli się skorzysta z tego chłodzenia to i tak warto założyć do niego jeszcze jeden wiatrak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, że jeżeli rednerujesz do druków powyżej a4, to polecam 32gb ramu.

 

 

what? renderowałem 15 milionową scenkę w 300DPI na wymiary 160cmx40cm na laptopie z 6 giga. Zależy czym renderujesz. Po to są tile. że właśnie jak zwiększasz rozdzielczość to ramu nie potrzeba więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są płyty na których potrafi przesłonić jeden slot ramu albo odginać pamięci z radiatorami

 

Na tej konkretnej płycie niczego nie zasłania ani nie odgina nawet jakby założyć drugi wentylator. Jeszcze mu zostaje nawet trochę miejsca do pamięci. W razie czego służę zdjęciami, bo mam tę płytę i to chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

what? renderowałem 15 milionową scenkę w 300DPI na wymiary 160cmx40cm na laptopie z 6 giga. Zależy czym renderujesz. Po to są tile. że właśnie jak zwiększasz rozdzielczość to ramu nie potrzeba więcej.

 

A renderuj sobie i na amidze. Co to kogo obchodzi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam, że jeżeli rednerujesz do druków powyżej a4, to polecam 32gb ramu.

deshu Jaki ma związek ilość ramu do rozdzielczości renderu? Coś Ci się chyba pomieszało ;)

 

kikki - Jeżeli Cię stać, to weź więcej ramu jeżeli przewidujesz przeprowadzać symulacje oraz tworzyć olbrzymie różnorodne sceny, w innym przypadku powinno Ci wystarczyć z dużą nadwyżką 16GB+. Przy takim budżecie możesz pozwolić sobie na więcej, więc twój wybór. Możesz też kupić 2 kości 8GB wraz z płytą z czterema slotami na ram. Jak Ci braknie, to sobie bez problemu dokupisz kolejne 2x8GB

 

PS. Osobiście sam upgreadowałem wczoraj pc-ta i kupiłem xeona e3-1230v2 + MSI ZH77A-G43 + 16GB RAM DDR3 1333 CL9.

 

Wybrałem xeona, ponieważ ciągnie 2.5x mniej prądu niż wybrany przez Ciebie i7, jest znacznie tańszy i nie odbiega od i7 jeżeli oczywiście nie podkręcasz procka (czego nie jestem zwolennikiem, ale to mój osobisty pogląd)

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E3-1230V2-vs-Intel-Core-i7-3820

Edytowane przez TomaszK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszK ty czytaj co inni piszą raczej procek i7 3820 został już wykluczony a xenio którego podałeś przegrywa jednak w wydajności z i7 3770k http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E3-1230V2-vs-Intel-Core-i7-3770K a tu masz bardzo konkretne porównanie obu procków http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/procesory/@@compare_products?sid=1084&compareproducts%3Alist=44580&compareproducts%3Alist=55864&compareproducts%3Alist= Atutem xenia jest to ze w cenie I7 masz procek i płytę główną i jeszcze ci kasa zostanie bo nie trzaba pchać się w płyty pod OC ale przy podanym budżecie takie oszczędności są zabawne szczególnie jeśli to ma być komp do wizek

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deshu Jaki ma związek ilość ramu do rozdzielczości renderu? Coś Ci się chyba pomieszało ;)

Chyba jednak nie pomieszało. Założyłem natomiast, że Kikki będzie renderowała vrayem skoro to sprzęt do wizualizacji - być może to założenie jest błędne:)

 

Ale jeżeli nie jest to mam racje. Wyciąg z helpa vraya:

Render to memory frame buffer - this will create a V-Ray frame buffer and will use it to store color data that you can observe while rendering and afterwards. If you wish to render really high resolutions that would not fit into memory or that may eat up a lot of your RAM not allowing for the scene to render properly - you can turn this feature off and use only Render to V-Ray raw image file feature.

Link: http://help.chaosgroup.com/vray/help/200R1/vfb_index.html

 

Mam pod ręką plik 16000x8000px, float exr, z jednym kanałem, i waży 1,5gb.

Mając otwarty podgląd renderingu, zanim render zostanie zapisany, zajmuje on pamięć RAM.

Pamiętaj też, że exr jest formatem z dość wydajną kompresją bezstratną. Nie jestem Ci w stanie powiedzieć ile de facto wyświetlanie tego renderingu przez vraya zajmowało pamięci.

Edytowane przez deshu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juri36 może warto aby kolega przeczytał jakie są sokety intela nie podawał nie istniejących :) tu znajdziesz wszystkie sokety i jakie serie procesorów na czym chodzą http://www.hardwaresecrets.com/article/A-Complete-List-of-CPU-Sockets/373/2 , a co do propozycji z amd to chyba nie wczytałeś się że jest on już z 32gb ramu i jednym z najmocniejszych chłodzeń

1. skalpel3d masz tację lga 1155 i 1150 ot literówka, a w zasadzie cyfrówka ;P

2. wciąż twierdzę, że wydawanie 6 klocków na kompa na amd jest bezsensu. mam dwa kompy na amd, żeby nie było że jestem jakoś uprzedzony i bardzo dobrze sprawdzają się w renderowaniu. za tą kasę da się po prostu znacznie mocniejszy sprzęt poskładać, szczególnie w operacjach jednowątkowych, bo render to wiadomo, że ma być szybko ale w ostateczności przez noc i tak dojdzie a to ile czasu bez sensu siedzisz czekając w trakcie modelowania to osobna sprawa. tutaj taki gruby teścik i jest zakładeczka 3dsmax ;) http://pclab.pl/art50000.html

3. to ja też się powymądrzam :D TDP to nie jest ilość energii jaka pobiera proc. to po prostu wartość (inaczej określana przez amd i inaczej przez intela) służąca do określania jakiej klasy chłodzenie należy stosować do danego proca. to że proc ma tdp=130W nie oznacza że tyle prądu żre. http://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_design_power nie zastanawiało cie, że nie ma proców z tdp 127W albo 81W albo jeszcze inną nie okrągłą wartośćą ? albo że 4jajowy i7-3820 ma takie samo tdp co 6 jajowy i7 3960x ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie zadam pytanie poboczne, ale wciąż w temacie ;).

 

Mianowicie co ma największy wpływ (jaki podzespół) na szybkość pracy przy otwartej rozbudowanej scenie ? Podczas modelowania, teksturowania itd.. pytam gdyż ostatnio przy pracy na większych projektach max zwalnia mi okrutnie a czasami wręcz wywala cały program.

 

Dodam iż nie posiadam jakoś specjalnie nowej maszyny ale do tej pory dawał sobie rade całkiem nieźle, : procek intel core2duo e8400 , dysk ssd, 6 gb ram, geforce 460 gtx 1gb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie zadam pytanie poboczne, ale wciąż w temacie ;).

 

Mianowicie co ma największy wpływ (jaki podzespół) na szybkość pracy przy otwartej rozbudowanej scenie ? Podczas modelowania, teksturowania itd.. pytam gdyż ostatnio przy pracy na większych projektach max zwalnia mi okrutnie a czasami wręcz wywala cały program.

 

Dodam iż nie posiadam jakoś specjalnie nowej maszyny ale do tej pory dawał sobie rade całkiem nieźle, : procek intel core2duo e8400 , dysk ssd, 6 gb ram, geforce 460 gtx 1gb

 

Viewport? to cięzka sprawa zależy od aplikacji Radeony są mistrzami jeśli chodzi o Open GL/CL a w tym wyświetlany jest viewport zazwyczaj chociaż np zBrush ma viewport na CPU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie zadam pytanie poboczne, ale wciąż w temacie ;).

 

Mianowicie co ma największy wpływ (jaki podzespół) na szybkość pracy przy otwartej rozbudowanej scenie ? Podczas modelowania, teksturowania itd.. pytam gdyż ostatnio przy pracy na większych projektach max zwalnia mi okrutnie a czasami wręcz wywala cały program.

 

największy karta graficzna. ale duzo zalezy od sceny.

np. material editor potrafi przymulić renderując sobie podglądy, zwłaszcza gdy we viewporcie widzisz coś skomplikowanego, a juz zupełnie gdy masz włączone realistic. metoda jest taka żeby przesunąć widok we vieporcie gdzieś w pustkę i poczekać az się wszystko w material editorze uspokoi.

włącz sobie task managera (pokazuje obciążenie cpu) zainstaluj msi afterburnera (gpu) i sprawdź co jest maksymalnie obciążone w momentach gdy masz przymułe. może być tak, że to ani nie jest cpu ani gpu tylko np dysknie wydala z podczytywaniem tekstur albo gpu sobie radzi ale vram ma zapchany i musi się gimnastykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matek- zerknij czy przypadkiem nie zastosowałeś gdzieś jakieś tekstury po byku zasadniczo w wievportach mogą właśnie one je zamulać oczywiście możesz mieć też miliony obiektów do wyświetlenia i wtedy zaczynaj się szaleństwa

 

 

3. to ja też się powymądrzam :D TDP to nie jest ilość energii jaka pobiera proc. to po prostu wartość (inaczej określana przez amd i inaczej przez intela) służąca do określania jakiej klasy chłodzenie należy stosować do danego proca. to że proc ma tdp=130W nie oznacza że tyle prądu żre. http://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_design_power nie zastanawiało cie, że nie ma proców z tdp 127W albo 81W albo jeszcze inną nie okrągłą wartośćą ? albo że 4jajowy i7-3820 ma takie samo tdp co 6 jajowy i7 3960x ?

Wymądrzaj się nikt ci nie broni, tylko z sensem i prawami fizyki :) TDP jest maksymalna energia jak procek możne wydzielić z siebie no cóż to nie człowiek że spali tłuszczyk z organizmu zalegający :), aby ten efekt wydzielania uzyskać musisz mu energie dostarczyć, jest to maksymalna ilość czyli nie koniecznie będzie tyle pochłaniał w każdym momencie pracy, a co do tego że nie podaje się wartości typu 77 itp to nie jest to dziwne każdy producent podaje pełna wartość dosyć często zawyżoną o błąd pomiarowy.Zresztą TPD w pojęciu Intela - to moc która procesor pobiera i oddaje w formie ciepła obciążony realnymi aplikacjami :)))))

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie zakupu komputera do pracy w 3ds max.

przeczytałem ten wątek i uważam, że ten zestaw jest dobrym zakupem w tym przedziale cenowym... ponieważ sam o czymś takim myślałem:

 

> ASUS RAMPAGE IV EXTREME s2011 i7

> IntelCore i7-3820 3.6Ghz 10MB s2011

> Gigabyte GTX 770 2GB

> kingston DDR3 4x 4GB 1600 MHz CL9

> OCZ VECTOR 128GB SATA3 550/400

> WD 1TB WD10EZEX

> Chieftec GPS-700A8 700W

> Corsair Carbide Series 200R

> Microsoft Windows 8 64 bit OEM DVD

 

Płyta głowna nie wydaje mi się przesadą można ją kupić za 1050zł a jest to porządna marka oraz model, ale jak tak piszecie to co powiecie na oszczędność 200zł i taki zakup MSI X79A-GD45 Plus Intel X79 ? czy ta oszczędność jest warta?

 

ram - te płyty są na 8 kości, więc lepiej teraz wrzucić 4x4gb szybkiego ramu niż pakować się w tańszy 2x8gb a gorszy ram. 3d max pochłonie każdą ilość ramu ale dobrze mieć granice:) przy takim zestawie oraz dysku ssd, uważam że 32gb ramu w zupełności wystarczy, a 64gb nic nowego w prace nie wniesie.

 

CPU - może i jest bez literki K ale ma 10MB cache... jeśli nie ten, to w podobnej cenie podajcie lepszą propozycje. Pewnie napiszcie Intel Core i7 3930k 6 core @ 4,5ghz który jest o tysiąc złotych droższy... warto dopłacić tysiąc do CPU? pewnie tak! a o ile % przyśpieszy to pracę?

 

GPU -jakieś opinie? ktoś używa jej do 3d max'a?

 

dyski -jakieś opinie? WD 1TB WD10EZEX nadaje się na backup?

 

zasilacz - wystarczakący?

 

system -win8 czy win7? z doświadczenia sytem microsoftu co drugi nadaje się do użytku... więc może zostać przy win7, ale win8 powinien mieć lepsze wsparcie? co myślicie?

 

Wnioski?

Edytowane przez more21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ram - te płyty są na 8 kości, więc lepiej teraz wrzucić 4x4gb szybkiego ramu niż pakować się w tańszy 2x8gb a gorszy ram. 3d max pochłonie każdą ilość ramu ale dobrze mieć granice przy takim zestawie oraz dysku ssd, uważam że 32gb ramu w zupełności wystarczy, a 64gb nic nowego w prace nie wniesie.

1. Max nie pochłania każdej ilości ramu

2. Co za sens ma kupowanie 4x4gb skoro zakup 2x8gb to ten sam wydatek ?

3 Skoro chcesz procek obsługujący 64 gb ramu to dlaczego zmierzasz zapchać sobie sloty małymi pojemnościami pamięci?

 

Co do GPu to jeśli nie masz na nowy to kup używany i7 3930k i w ramach odpowiedzi na twoje pytanie i stosując twoja logikę co ma lepszego? ma 6 rdzeni, literkę K i 12 MB cache :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki... a dodasz dlaczego win7 ?

 

co do ramu to ta płyta pracuje w architekturze Quad Channel Memory... więc lepiej 4x4gb niż 2x8gb?

WD 1TB WD10EZEX nadaje się na backup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo najlepiej 4x8gb :) a na poważnie do czego ty tego kompa zamierzasz używać do grania czy do pracy?.

Co do windy to 8 jest świetna do tabletów no i chyba że zamierzasz posiadać monitor dotykowy ( to takie kolejne viśta vio), natomiast jako platforma robocza pod maxa i inne programy win 7 w wersji prof i ultimate 64bit.

Co do dysku to co jemu ma niby dolegać aby nie miałby być do backupu ot dysk jak dysk nadający się do wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt składam do 3ds maxa, ponieważ obecny komp sprzed 5lat nie daje rady.

 

Racja ilu użytkowników tyle opinii na temat marki dysku:) a dysk do backupów bez raida...

 

ostatnie pytanie:)

napiszcie jeszcze czy jest aż taka duża różnica przy pracy w 3ds max oraz renderowaniu między tymi dwoma procesorami:

IntelCore i7-3820 3.6Ghz 10MB s2011

IntelCore i7-3930k 6 core @ 4,5ghz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności