Skocz do zawartości

Plamy na renderze Vray


carola

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w przypadku gdyby nie pomagał zabieg o którym pisał Dynamico czasami tak się zdarza należy zmienić irradiance na Brute Force,

 

Pozwolę sobie wrócić do tematu, przeczytałem jeszcze jeden wątek z poradami http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=92201

 

Ustawiałem, kombinowałem, a wmoim studio i tak nie wychodzi mi render jak tylko na Brute force...

 

Tak sobie modelowałem i pomyślełam sobi sprawdzę jak będzie wyglądał zegarek, szybkie proste studio, pierwszy render i szok. Kropki? to nawet nie jest ziarno...

Jak pisałem na brute force wychodzi w miarę, ale na irradiance i light cache no nieche wyjść inaczej jak na max detalach (wtedy tylko widać mniejsze kropki, ale ziarno i tak się rzuca w oczy.

Dodam, że nie manipulowałem za wiele w Vray camera.

 

W załączeniu screeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w Irradiance map zamiast "show calc. phase" zaznaczyłeś "show samples" :-) Łatwo sie pomylić.

 

Zakichane draństwo, splugawiony przycisk d'oh!! Trzy wieczory, 1,0l szkockiej paszportowej i 5 piw, podkrążone oczy tylko z jego powodu!!!

 

Dynamico DZIĘKUJĘ.

Masz u mnie całą ciężarówkę plusików.

 

Pozdro Szosz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać osobnego tematu dlatego tutaj podepne się - w trakcie renderów ( prepass) cała scena jest widziana jakby przez "różowe okulary" ,a w efekcie końcowym mam różowe plamy w różnych miejsach , nie wiem czy coś włączyłem, czy źle ustawiłem moze ?

th_774832308_1_122_491lo.jpg

 

"Irradiance map zamiast "show calc. phase" zaznaczyłeś "show samples"" nie moge tego w Vrayu 3 znalezc jakieś pomysły ?

Edytowane przez abdul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok po wielu godzinach walki , prób itp. miałem nadal różowe i zielone plamy na odbiciach i w innych losowych miejsach ( czasem miejsca jasne czasem zacienione) - rozwiązaniem problemu okazało się wyrzucenie wszystkich świateł + słońca oraz wstawieniem ich jeszcze raz od nowa ( ustawień renderowania w międzyczasie nie zmieniałem) . nie wiem dlaczego ale podziałało.

 

moze komuś się to przyda w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dane plamki są cały czas w tych samych miejscach czy z każdym renderem gdzie indziej ?

 

Jak mam kosmiczny problem na który nikt mi nie potrafi odpowiedzieć, to zazwyczaj pomaga w nowy projekt w-marge'ować stary... :P

 

Nie wrzuciłeś jakiejś dziwnej mapy w overwrite ? Render setup/ v-ray roleta v-ray envirement ?

 

// a widze, że już sobie poradziłeś ... Typowe dla maxa. Nagle przy zrobieniu niczego nadzwyczajnego wyłania się kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności