Jump to content

Komputer pod tworzenie ilustracji


Czubrak

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu komputera pod tworzenie ilustracji w Photoshopie. Do tej pory malowałem na moim laptopie ale niestety nie daje on rady gdy wybieram większe formaty i większe lub bardziej złożone pędzle. Chciałbym na jesieni ruszyć ostro z ilustracją i rozwijać się dalej w tym kierunku. Z racji przeprowadzki do nowego mieszkania mogę wreszcie pozwolić sobie na zakup komputera stacjonarnego. Pytanie moje brzmi na jaki wydatek muszę się przygotować? Komputer jak pisałem ma służyć do malowania ilustracji w photoshopie na tablecie bym nie musiał się obawiać że po pociągnięciu pędzlem będę musiał czekać minutę albo więcej zanim pojawi się efekt na ekranie. Nie interesuje mnie 3D i nic w tym stylu tylko malowanie na tablecie. Czy kwota poniżej 3000zł jest wystarczająca do złożenia czegoś nadającego się do pracy? Chodzi mi o samą skrzynkę. Na monitor mam osobny budżet a tabletu na razie nie myślę zmieniać. Jedynie właśnie te opóźnienia i powolne działanie przeszkadzają mi w komfortowej pracy. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Czyli karta graficzna się tu nie liczy za bardzo ale za to postawić na ram i procesor? A o jakie programy konkretnie chodzi? Kiedyś malowałem w darmowym Gimpie ale na jednym forum mi napisali że jeśli chcę na poważnie się tym zajmować to żebym od razu przerzucił się na Photoshopa albo ewentualnie Corela Paintera.

Link to comment
Share on other sites

A który z tych programów jest najlepszy? Rozumiem, że mają one mniejsze wymagania od Photoshopa czy też do nich lepiej zaopatrzyć się w nowy sprzęt ? Dają podobne możliwości jeśli chodzi o malowanie? Chodzi mi o warstwy, tryby mieszania, krycie, tworzenie i ustawienia pędzli czyli te wszystkie najważniejsze elementy. Jaka jest różnica między nimi a Gimpem?

Link to comment
Share on other sites

to bardzo subiektywne pytania. Obczaj Krite i Paintstorma osobiście. Najlepiej wraz z demo na YT, by zobaczyc jak ludzie juz obcykani (zawsze jest bariera wejscia z UI) tworzą. Jak sprawdzisz na własnym sprzęcie będzie wszystko jasne.

Link to comment
Share on other sites

Obejrzałem sobie na youtubie materiał Jazzy, gdzie testuje tanie i darmowe zamienniki Photoshopa do malowania i w jego teście najlepiej wypadła Krita. W Paintstormie słabo ocenił precyzję rysowania na tablecie. W takim wypadku pobieram Kritę :D Nadal jednak mam w planach kupno komputera. W takim razie najbardziej powinienem skupić się na ramie i procesorze? Jednak w wypadku karty graficznej pasowało by chyba coś lepszego niż jakaś zintegrowana? A co z dyskiem?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy