Skocz do zawartości

pojazd 3d: fso 1500 ze środkiem


Gość marcin_mocny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 277
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość marcin_mocny

oto jestem po tutorialu na temat light tracer zrobiłem sobie render z wykorzystaniem tego co można ze światłem zrobić

nie wiem, ale tak pomyślałem sobie że dam taką statystyczną informację

w tej scenie jest 79 572 face a czas renderu wyniósł 1min40s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oj ;/. Wez sie w garsc chlopie. Najpierw popraw siatke i maske, bo sa tragiczne. Na kiego ci teraz potrzebny lakier i light tracing, skoro nie masz dokonczonego modelu? Najpierw modeling, potem rendering i zbedne bajery. Przez lakier wielu nie dokonczylo modeli, wiec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

oj nie ten model na pewno zostanie skończony jestem strasznie zdeterminowany

co do skończenia

dobrze usuwam wszystkie zbędne bajery i wracam do modelingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , i moge powiedziec ze jest zdecydowanie lepiej niż na początku - to dobrze o Tobie świadczy ;) mam zastrzezenie do ostatniego renderka odnosnie perspektywy :D cos jakos dziwnie to wygląda. pozrowienia i zecze powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

skilo ale ono tak idzie tylko może to jednak nie najlepsza perspektywa była

teraz zapodaję drzwi przednie wmontowałem szybę i chciałem spytać czy może być taka siatka czy są w niej jakieś błędy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

tam na słupku są tylko po dwa face na wysokość chciałem aby był zaokrąglony stąd ją tak podzieliłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

mam tu już również zrobione tylne drzwi jednak mam z nimi problem i nie wiem co zrobić ponieważ przeglądam tutoriale cały czas i nie znalazłem jak dotąd wskazówek jak to zrobić ponieważ tutek o polymodelingu na totalu gdzie jest na przykładzie fiata500 nie sprawdza się tu bo tam jest zaokrąglone obramowanie a ja chciałbym zrobić kanty przy szybach - jak to zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

sześć dni przerwy i przez ten czas udało mi się wymodelować tyle we fiacie

jednak okres przedświąteczny nie jest najszczęśliwszym co do nadmiaru czasu :-p (nie wiem czy przed świętami jeszcze coś tu dorobię :-()

ale poznawałem przez ten czas tylko tak troszkę vray'a

 

wielkie dzięki za pomoc dla: illy'ego oraz hindusxxx'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem tak jeździłem takim wozem trochę czasu i ogulnie to wszystko to kicha jest, marcin_mocny to mój brat ale nie mogę mu ciągle mówić ze jest spoko jak nie jest nie ale pas przedni jest spoko taki old style czy cuś takiego namieszałem wiem haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

bubu według blueprint'a to całkowita średnica koła jest właśnie taka ale że nie chciałem aby był to model w wersji podstawowej to dałem do niego duuuuże alusy i odpowiednie szerokie gumy o niskim profilu (będzie ze 40) dlatego nie wiem czemu dla ciebie są terenowe bo proporcje jak dla sportowego koła chyba dobre są mogę dać renderek samego koła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no sam już nie wiem. Właśnie przeglądałem zdjęciówki i niby wszysko jest ok, ale..(no właśnie jest jak dla mnie jakieś ale...lecz już sam nie wiem co)może jeszcze minimalnie go obniż (tak żeby przednie koło było prwie równo z błotnikiem ) aha no i gdzieś w sieci jest już gotowa oponka też chyba niskoprofilowa(mógłbyś na moją prośbę założyć ją chwilowo do swojego alu??chodzi mi o proporcje opony do feli może tu jet to moje ale..)Powodzenia w dalszej pracy no i naprawdę jest już o niebo lepiej noż na początku. POzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie coraz lepiej.. ;) ale radzilbym popracowac nad kolami i koniecznie zmienil te felgi :)
mówiłem co do felg - cos w nich jest nie tak ;)
ja mu tylko pomagam bo widze zapal do pracy, i tez mysle ze troche przesadza z podziekowaniami, Marcin nie dziekuj tyle
nie no spoko to dobrze że mu pomagasz tymbardziej ze kolesiowi naprawde zależy..osobiście radził bym popracować nad tym ifelgami bo naprawde szpecą fajny model, tak sobie mysle ze jak dalej będziesz robił tak jak robisz to mozesz dojsc do niezłej wprawy, widać znaczne postępny wystarczy spojrzeć na pierwsze rendery i siatke modelu i na zamieszczane tutaj zeby zrozumiec o co mi dokładnie chodzi, narazie spadam bo trza jakis film obejrzec, ale tu wóce i wtedy zobaczymy czy cosik nowego doszło, narazie pozdro i powodzenia w dalszej pracy. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

witam tuż przed WIGILIĄ życzę wszystkim Wesołych Świąt

a oto renderek tego nad czym obecnie pracuję - opis:

- klosz reflektorka bocznego jest oddalony od niego (nie przylega) - próba

- odbłyśnik reflektora głównego nie jest całkiem dokładnie pokryty materiałem

(co widać wszystko z braku czasu no i na próbę jak w pkt.1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

zwiększyłem wartość na 3 tych odbłyśników i pokryłem wszystkie jego facy materiałem, klosz dałem na swoje miejsce (ale tylko jest jeden u góry)

i wstawiłem atrapę żarówek - bo nie wiem jak je zrobić (teraz są tak że ich materiał to 100% self-iluminacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłeś jużna przezroczysty klosz czy bedzie inny kolor?? Aha no i dajesz na niego jakiś bump czy będzie to gładki klosz??Co do żarówek to sam dobrze nie wiem, a próbowałeś zrobić przezroczyste??Może zrób przezroczyste a w środku nich zrób jakiegoś małego boksa w kształcie tego tam przewodziku co jest w żarówce :P(ostro zamieszałem tak więc po prostu na to pytanko powinienem nie odpowiadać :)No to może zrób soczewki ???? ;) Aha no i na grillu widać jakieś dziwne załamania(czy to wina materiału??)wygląda jakby był mniejscami przecięty.POzdro i owocnej pracy jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności